Skip to content

Jak utworzyć KOLAŻ lub ALBUM FOTOGRAFICZNY w programie Word (przykład)

26 de luty de 2021

Chociaż zawsze podkreślamy, jak ważne jest posługiwanie się narzędziami biurowymi w celu uzyskania dobrej pracy, prawda jest taka, że ​​służą one więcej rzeczom. Możemy zrobić ładne projekty do użytku osobistego lub do przekazania znajomemu.

A co najważniejsze, cenne wyniki są osiągane przy minimalnym poświęceniu czasu. W tym artykule nauczymy Cię jak zrobić kolaż lub mozaikę zdjęć w programie Word.

Jedynym wymaganiem jest pobranie i zainstalowanie programu Microsoft Word na komputerze. Niestety jest to program płatny, ale zapewniamy, że będzie to świetna inwestycja. Możesz go użyć do nauczenia się wielu różnych rzeczy, zawsze zapewnimy Ci niezbędne przewodniki. Możesz kupić i pobrać program Microsoft Word z oficjalnej witryny firmy Microsoft Corporation.

Teraz możemy rozpocząć samouczek. Pamiętaj, że zawsze najlepiej ćwiczyć i robić, czytając instrukcje. W ten sposób unikniesz błędów i zakończysz najszybciej jak to możliwe. kolaż lub album ze zdjęciami.

Jeśli w trakcie przydarzy Ci się coś, o czym nie wspomnieliśmy, śmiało i wypróbuj to sam!kreatywność nie ma granic! I mniej przy tak wielu narzędziach do naszej dyspozycji …

Co to jest Microsoft Word?

Być może spowoduje to zamieszanie, cóż, powinieneś wiedzieć, że Microsoft Word to edytor tekstu, a jednak tutaj użyjemy go do zdjęć. Prawda jest taka, że ​​program posiada tak wiele funkcjonalności, że ograniczenie się do prostego programu tekstowego byłoby niemożliwe.

Słowo ma wiele opcje pracy z obrazami, od wycinania ich po umieszczanie obramowań, ramek i długich itp. Skorzystamy z tych narzędzi, aby w prosty sposób stworzyć nasz kolaż lub album ze zdjęciami.

Jak zrobić kolaż lub album ze zdjęciami w programie Word?

Proces jest naprawdę podstawowe, znacznie więcej, jeśli zastosujesz się do tego przewodnika. Ale najpierw powinniśmy mieć jasność co do tego, do czego dążymy, i pominąć wszelkie wątpliwości.

Co to jest kolaż?

Kolaż to technika artystyczna, za pomocą której nazywane są również prace, które go wykorzystują. Kompozycje te tradycyjnie polegały na wklejaniu obrazów na płótno lub papier, ale obecnie również można tworzyć cyfrowol, dzięki narzędziom komputerowym.

Zgadza się, plik nowoczesny kolaż są bardzo daleko od tego, co zrobili Picasso i Georges Braque w tamtym czasie. Teraz masz o wiele więcej opcji na wyciągnięcie ręki.

zdjęcia w sepii

Kroki tworzenia kolażu lub albumu fotograficznego w programie Word

  • Otwórz program Word i ułóż arkusze poziomo. W ten sposób uzyskasz właściwy format albumu fotograficznego.
  • Zacznij wstawiać obrazy do dokumentu. Możesz włożyć je wszystkie naraz, ale może to utrudnić pracę na arkuszu. Najlepsze jest to, że jedziesz dodając je stopniowo, dostosowując je i zamawiając.
  • Wybranie wstawionego obrazu spowoduje otwarcie menu kontekstowego Format. Tam możesz ustanowić ramy dla twojego zdjęcia i specjalny sposób, aby pojawiło się na stronie (obrócone, leżące itp.).
  • Aby móc wygodnie przesuwać obrazy, będziemy musieli kliknąć obraz i nacisnąć ikonę Opcje projektu, który pojawi się obok Ciebie. Wybierzemy zawijanie tekstu Blisko, Y Dostosuj pozycję na stronie. Teraz możesz je umieścić w dowolnym miejscu.
  • Na karcie Projekt (u góry ekranu) będziesz mieć opcję (po prawej), aby ustawić plik Kolor strony i a Brzeg strony. Zrób to, jeśli uważasz, że jest to wygodne.
  • Możesz wstawić własny tekst lub plik Sztuka słowa aby krótko opisać, czego dotyczą zdjęcia.
  • Nie umieszczaj za dużo obrazów na stronęPo zakończeniu przejdź do następnego.
  • Wykorzystaj w pełni swoją kreatywność, osiągnij harmonię kolorów i kształtów.

edycja słów kolażu