Skip to content

Jak utworzyć i umieścić menu rozwijane w Bloggerze? – Krok po kroku (przykład)

24 de luty de 2021

Blogger jest jedną z najlepszych witryn do tworzenia blogów, która istnieje, daje swoim użytkownikom swobodę edycji, co tylko zechcą, umożliwiając im dodawanie różnych sekcji i całkowicie spersonalizowanych projektów. Dzisiaj zobaczysz tylko to, ponieważ dowiesz się, jak tworzyć i umieszczać menu rozwijane w Bloggerze.

A jeśli porównamy tę witrynę z jej konkurentami, inne będą bardzo źle wyłączone. Bo prawie żaden (z wyjątkiem WordPressa) nie ma możliwości edytowania w tak dużym stopniu elementów, które się w nim znajdują (można nawet bez większego wysiłku stworzyć menu na moim blogu). Dlatego poznanie Bloggera jest tak ważne, jeśli chcesz stworzyć domenę profesjonalny blog.

Utwórz i umieść menu rozwijane w Bloggerze

Czytając dzisiejszy tytuł, zobaczysz, jak utworzyć i umieścić menu rozwijane w Bloggerze według części, aby lepiej je zrozumieć i aby nikt nie pozostał bez nauki. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest skopiowanie tego kodu:

Następnie przejdź do edytora Bloggera i na pasku opcji po lewej stronie wybierz „Projekt„, Kliknij tam przycisk o nazwie „Dodaj gadżety”, następnie w nowym menu, które się pojawi, naciśnij b i w oknie, które się pojawi, wklej kod w miejscu „Zawartość”.

Mając już wklejony tekst, kolejnym krokiem jest jego skonfigurowanie, w tym celu należy wziąć pod uwagę strukturę menu, która jest następująca: Prosty przycisk, do którego należy ten fragment kodu

 • Normalne menu
 • .I przycisk z podmenu, do którego należy ten drugi element

 • Rozwijane menu 1
  • podmenu 1 < / li>
  • podmenu 2
  • podmenu 3
  • < / li>

   Jeśli już wiesz, które jest które, to co musisz zmienić, aby edytować menu ze swoimi specyfikacjami, jest następujące: w części, w której jest napisane:, zmień # dla adresu URL lub adresu swojego bloga. Tam, gdzie jest napisane menu i podmenu w przyciskach, zmień te tytuły dla kategorii i sekcji. Po zakończeniu edycji kodu kliknij „Trzymać” do końca.

   Ostatni krok, aby utworzyć menu rozwijane

   Dzięki temu nauczyłeś się już tworzyć i umieszczać menu rozwijane w Bloggerze (jego główna struktura), teraz zobaczysz, jak dostosować je między innymi za pomocą kolorów.

   Aby to zrobić, przejdź do edytora swojego Bloggera i kliknij opcję „Szablon„, po w”Nadać cechy osobiste„, Następnie”zaawansowane”I wreszcie w „Dodaj CSS”. W tej opcji musisz wkleić kod personalizacji, może to być dowolny, więc musisz poszukać go w sieci. Chodzi o estetykę, którą chcesz nadać, więc zmiany, które tam wprowadzisz, zależą już od Ciebie.

   Gdy to zrobisz, skończysz i możesz cieszyć się swoimi dostosowaniami na blogu. Zatem nauka tworzenia i umieszczania menu rozwijanego w Bloggerze dobiegła końca.

   Blogger i jego nieskończona edycja

   Jak widać we wszystkim, co czytasz, Blogger ma możliwość edytowania większości sekcji za pomocą wtyczek i kodów.

   człowiek z komputerem

   Prawda jest taka, że Nie ma ograniczeń Jeśli chodzi o to, co możesz w nim stworzyć, masz trochę wyobraźni, ponieważ dosłownie pozwala ci robić takie rzeczy, jak wstawianie pokazu slajdów PowerPoint, umieszczanie przycisków lub ikon sieci społecznościowych, a nawet dodawanie przycisku subskrypcji na YouTube.

   Teraz, gdy nauczyłeś się tworzyć własne menu z możliwością dostosowywania, musisz wejść na swoje konto i zacząć kształtować swojego bloga, aby stał się najlepszym na świecie. Może to się nie wydarzy dzisiaj lub jutro. Ale z pewnością pewnego dnia przy wystarczającym wysiłku możesz zostać najlepszym pisarzem, jakiego ten świat kiedykolwiek widział.

 • dołącz do naszego kanału telegram