Skip to content

Jak umieścić widżet radia międzynarodowego na moim blogu Bloggera?

16 de luty de 2022

Świat internetu dał wielu ludziom możliwość: stwórz swoje przestrzenie do dzielenia się informacjami osobiste, pomoc lub cokolwiek innego za pośrednictwem Blogów. Obecnie istnieją sposoby umieszczania wpisów Bloggera w Google w celu zwiększenia liczby odwiedzin danego bloga. Należy jednak pamiętać, że za pośrednictwem Bloga można umieszczać międzynarodowe widżety radiowe.

Przede wszystkim należy zauważyć, że Widgety to te programy które są prezentowane w formacie pliku, które są wykonywane przez silnik w celu zapewnienia łatwego dostępu do funkcji, które mogą dostarczać informacji wizualnych. Dodając te skróty, możesz korzystać z funkcji liczenia odwiedzających, takich jak przyciski i nie tylko. W tym artykule nauczymy Cię, jak umieścić międzynarodowy widżet radiowy na swoim blogu.

Gdzie uzyskać dostęp do umieszczenia gadżetu na moim blogu?

Przede wszystkim, zanim dowiesz się, jak umieścić gadżet na moim blogu, ważne jest, aby wiedzieć, co oznacza ta funkcja. Gadżety to bloki używane na paskach bocznych blogów, więc używany jako szybki dostęp. Tam zwykle umieszczają profile stron należących do twórcy bloga, filmy z YouTube lub innych platform, playlisty itp. Zatem podczas logowania do Bloggera opcja zostanie skonfigurowana w ten sposób:

 1. Przede wszystkim blog musi być zaznaczony w lewym górnym rogu.
 2. Następnie musisz kliknąć opcję „zaprojektuj”.
 3. W sekcji lub miejscu, w którym chcesz wyświetlić strony, musisz kliknąć „Dodaj gadżet”.
 4. Pojawi się okno z opcją „Strony”, tam klikniesz „dodaj”.
 5. Po dostosowaniu ustawień żądanych stron musisz zapisać zmiany.

Jakie ustawienia ma sekcja tworzenia gadżetów?

Wśród ustawień, które znajdziemy w dziale gadżety Tworząc konto Bloggera, możemy zobaczyć wiele różnych sekcji, wśród których można wymienić:

konfigurowanie tworzenia gadżetów w Bloggerze

 • Przycisk +1: Jest to opcja szybkiego dostępu dla osób przeglądających Twojego bloga. Jej głównym celem jest umożliwienie im natychmiastowego udostępniania i polecania Twojego bloga innym znajomym.
 • Obserwatorzy Google: jest to opcja, która pozwala wyróżnić całą publiczność Googledzięki czemu wszystkie osoby, które Cię odwiedzają, mogą obserwować Cię w Google.
 • Google Badge: jednym kliknięciem pomóż innym obserwować Cię w Google.
 • Tłumacz: ta opcja jest dość używana, ponieważ daje użytkownikom odwiedzającym Twoją stronę możliwość przetłumaczenia jej na język, którego potrzebują.
 • Obserwuj przez e-mail: Pomóż użytkownikom śledzić Cię bezpośrednio na e-mail.
 • Popularne posty: zrób listę wszystkich popularnych postów, które poleca Twój blog.
 • Statystyki Twojego bloga: Dzięki tej funkcji możesz zobaczyć przepływ odwiedzin, które otrzymuje blog. Wszystko przez statystyki.
 • Strony: pozwala na dodawanie alternatywnych stron do stron Twojego bloga. W ich ramach możesz dodawać sieci społecznościowe i inne.
 • AdSense: to jedna z opcji używanych przez osoby, które chcą zarabiać na reklamach wyświetlanych na ich blogu.
 • Tekst i obraz: umożliwia publikowanie, dodawanie i edycję tekstu na blogu. Również możliwość przesyłania do niego zdjęć, obrazów i filmów.
 • Prezentacje i ankiety: W ramach gadżetów możesz również skorzystać z opcji prezentacji, aby je utworzyć i opublikować. W ten sam sposób można generować ankiety, a osoby wchodzące na bloga mogą bez problemu głosować i brać w nim udział.
 • Więcej opcji: możesz zobaczyć o wiele więcej zupełnie ciekawych opcji do wykorzystania na naszym blogu.

Jak dodawać widżety lub gadżety w Bloggerze?

Aby dodać widżet lub gadżet W przypadku osobistego bloga kroki, które należy wykonać, są całkowicie proste, podobnie jak dodanie nagłówka tekstowego lub okładki do bloga w Bloggerze. Jednak najbardziej zalecanymi sposobami są kody widżetów.

dodawanie widżetów do bloga przez blogera

Pobierz widżet lub kod gadżetu

 1. Najpierw trzeba będzie uzyskać kod HTML widgetu.
 2. Link z kodu HTML zostanie skopiowany który pojawia się na ekranie.
 3. Będziesz musiał wejść do edytora internetowego i wyszukać „Blogger”, ponieważ będzie to strona, na której zostanie wstawiony kod.
 4. Musisz kliknąć opcję „więcej” i wybrać „Wbudowany kod”
 5. Na ekranie pojawi się opcja „Nowy widżet: wstaw kod” Należy ustawić wcześniej wybrany kod i tam skonfigurować widżet. Możesz potwierdzić wprowadzone zmiany, a na koniec kliknąć opcję „Akceptuj”.
 6. Możesz opublikować zmiany, aby użytkownicy odwiedzający Twojego bloga mogli je zobaczyć.

dołącz do naszego kanału telegram