Skip to content

Jak utworzyć i skonfigurować konto e-mail Gmail na moim telefonie komórkowym z systemem iOS i Android?

18 de październik de 2021

Google zawdzięcza swój sukces sprytowi, jaki przez lata wykazywał w budowaniu wszechświata praktycznych narzędzi dla wszelkiego rodzaju użytkowników. Jeden z najbardziej podstawowym i niezbędnym jest Gmail…Ale czy jego niezbędność dotyczy tylko zasobnika e-maili?

Okazuje się, że dziś reprezentuje klucz dostępu do innych typów produktów Google; W ten sposób najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest pobranie jej w najnowszej wersji, aby zapewnić optymalną wydajność na Twoim urządzeniu.

Wystarczy mieć aktywne konto, aby móc korzystać z Dysku Google, Zdjęć Google i Map Google… Podstawowe aplikacje zwiększające praktyczność w codziennych czynnościach. Ale jeśli jeszcze nie masz swojego lub chcesz otworzyć nowy i nie wiesz jak… Nie ma problemu! Nauczymy Cię, jak utworzyć i skonfigurować konto Gmail ze swojego smartfona, abyś mógł w pełni z niego korzystać.

Przewodnik tworzenia wiadomości e-mail w Gmailu na telefonie komórkowym z systemem iOS lub Android

Ta aplikacja jest powiązany z Google, więc nie możesz uzyskać do niego dostępu bez rejestracji na platformie; opcja, która zmienia sposób wejścia w zależności od systemu operacyjnego telefonu komórkowego, biorąc pod uwagę, że Android potrzebuje go do działania, ale nie iOS; Jeśli więc powoduje to zamieszanie, tutaj wyjaśniamy, jak przejść do sekcji tworzenia konta:

Utwórz go z iOS

  1. Dostęp z Safari do witryny Google (lub przez zaufaną przeglądarkę) i wejdź przez opcję „Zaloguj się” w przypadku, gdy nie masz jeszcze zsynchronizowanego konta.
  2. Zaraz potem otworzy się nowa strona z opcją na dole o nazwie „Utwórz konto” lub „Dodaj kolejne konto”, jeśli tak jest.

Utwórz go z Androida

W takim przypadku można to zrobić za pośrednictwem aplikacji Gmail, jeśli zamierzasz utworzyć nowe konto e-mail; lub z ustawień konta który jest zintegrowany z telefonem komórkowym. W pierwszym przypadku, w aplikacji znajdziesz kółko w prawym górnym rogu ekranu: Po kliknięciu zobaczysz opcję „Dodaj kolejne konto”. Natychmiast kliknij opcję „Google”, potwierdź hasło lub odcisk palca, a na koniec kliknij „Utwórz konto”.

Jeśli nadal nie masz pobranej aplikacji, przejdź do ustawień swojego telefonu komórkowego, poszukaj sekcji, w której możesz zarządzać kontem Google i wybierz opcję o nazwie „Dodaj kolejne konto”; pozostałe procedury są identyczne jak w poprzednim kroku. Musisz nawet wprowadzić dane dotyczące prywatności telefonu komórkowego, aby system zapewnił, że chodzi o Ciebie.

przewodnik po konfiguracji i pobieraniu aplikacji Gmail na telefon

Po kliknięciu opcji załóż konto zgodnie ze swoim smartfonem, kontynuacja procesu jest bardzo prosta: wybierz, czy jest to konto osobiste, czy do zarządzania firmą; wprowadź imię osoby; oraz inne dane wymagane przez platformę, takie jak data urodzenia.

Zakończ proces, a na koniec będziesz miał e-mail i hasło, za pomocą których można wejść do Gmaila z dowolnego miejsca: możesz pobrać aplikację lub korzystać z niej za pośrednictwem przeglądarki mobilnej. Niezależnie od kanału, z którego korzystasz, zobaczysz korzyści płynące z możliwości załączania plików lub dokumentów do wysłania znajomym; wejdź na YouTube i wygodnie zarządzaj swoimi e-mailami.

Jak założyć konto Gmail krok po kroku?

Jeśli chcesz zmodyfikować niektóre opcje istniejącego konta, niezależnie od tego, czy chcesz zmienić tapetę Gmaila, dostosuj język; dodawać podpis do e-maili, filtrować powiadomienia w skrzynce odbiorczej i wszelkiego rodzaju opcje które są dla Ciebie dostępne; wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Wejdź do aplikacji z Gmaila lub przez stronę internetową i zaloguj się, jeśli to konieczne.
  2. Po wejściu do środka zobaczysz menu w postaci wykresu z trzema liniami; które musisz nacisnąć i przejść do opcji „Ustawienia”.
  3. Tam znajdziesz Różne alternatywy, i będzie to tylko kwestia dostosowania konta do własnych potrzeb.

Na pewno to pokochasz! I chodzi o to, że dzięki temu kontu możesz efektywniej wykorzystywać narzędzia które masz dostępne na swoim smartfonie; optymalizacja doświadczenia technologicznego do maksimum.

dołącz do naszego kanału telegram