Skip to content

Jak utworzyć dostęp i dodać lub umieścić ikonę drukarki na pulpicie mojego komputera z systemem Windows

22 de maj de 2023

Zaczynamy od rozważenia, że ​​a Ikona skrótu to mały obraz reprezentujący programy, foldery, pliki i inne elementy. Na twoim komputerze niektóre z nich zawsze pojawiają się na pulpicie.

Ułatwiają one dostęp do programów lub plików; Dlatego wyjaśnimy, jak umieścić ikonę drukarki na ekranie, ponieważ stale jej używamy. Pamiętaj, że ten samouczek dotyczy tylko komputera z systemem operacyjnym Windows.

Ogólnie rzecz biorąc, pulpit systemu Windows ma interfejs oprogramowania który umożliwia dostęp do różnych elementów; prosto przez skróty. Inne systemy operacyjne wykorzystują podobne elementy; w systemie Linux jest znany jako dowiązanie twarde, a na komputerze Mac jest znany jako dowiązanie symboliczne.

Głównym celem tych elementów jest wygenerowanie wygodnej i prostej strony, która dać ci dostęp do programów i operacje dostępne z poziomu komputera.

Przy pierwszym uruchomieniu systemu Windows na pulpicie pojawi się co najmniej jedna z nich. Równie dobrze może się zdarzyć, że producenta Twojego sprzętu dodałeś inne osoby do swojego pulpitu.

Możesz więc dowiedzieć się, jak umieścić ikonę drukarki na ekranie

Ważne jest, aby wiedzieć, jak podłączyć i skonfigurować drukarkę, na wszelki wypadek jest nowy i nie wiesz, jak go używaćponieważ aby móc umieścić ikonę na pulpicie komputera, musisz ją skonfigurować z komputerem.

W przypadku, gdy komputer nie rozpoznaje drukarki, należy zainstalować sterowniki drukarki, ponieważ w przeciwnym razie jest to możliwe komputer nawet nie rozpoznaje drukarki i nie pojawi się na komputerze, problem polega na tym, że nie będziesz mógł drukować, ani nie możesz go skonfigurować tak, aby ikona pojawiła się na pulpicie.

Aby umieścić ikonę drukarki na ekranie komputera, musisz to zrobić za pomocą bezpośredniego łącza; dobrze być w folderze lub na pasku zadań, wybierasz miejsce, które najbardziej Ci się podoba. Te dostępy pozwalają również pracować szybciej, wydajniej i zlokalizować wszystko, czego potrzebujesz do pracy w krótkim czasie.

Drukarka jest jednym z tych elementów, których zawsze używamy; Na to, czego potrzebujemy obejrzyj to szybkowraz z innymi programami lub plikami, z których musimy codziennie korzystać.

Po utworzeniu skrótu możesz go dowolnie przenosić na pulpit, aby umieścić je w miejscu, w którym najłatwiej będzie je zobaczyć lepiej i szybciej; Móc posortuj je według typu pliku, według nazwy lub według daty, aby mieć najnowsze jako pierwsze. Rozmiar skrótu jest już z góry określony.

Oto kroki, które należy wykonać, aby ikona drukarki znalazła się na pulpicie

W celu umieszczenia drukarka na ekranie i zlokalizować go bezpośrednio, bez konieczności wchodzenia w szereg folderów i przechodzenia różnymi ścieżkami, aby go znaleźć, wskażemy niezbędne kroki.

  • Znajdujesz się w przycisku „Początek”, kliknij go, a następnie wybierz „panel sterowania” w menu. Po wykonaniu tych kroków kliknij dwukrotnie ikonę „Drukarki”.
Drukarka domowa
  • Następnie znajdź na pulpicie drukarkę, którą chcesz dodać do komputera. Istnieje kilka typów drukarek. Znajdź swój, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Utwórz skrót”.
  • Teraz możesz zlokalizować Cię na ekranie głównym a zobaczysz skrót utworzony na pulpicie.
  • Aby go otworzyć, wystarczy dwukrotnie kliknąć, a szybko uzyskasz dostęp.
  • Gdy drukarka jest w trakcie pracy, na pasku narzędzi pojawi się ikona. Pamiętaj, że możesz go przesuwać i umieszczać w dowolnym miejscu na ekranie.

Możesz też spróbować tej techniki:

  • Podążaj trasą, którą zwykle jeździsz uzyskać dostęp do drukarki.
  • Podczas lokalizowania drukarki przed jej otwarciem kliknij prawym przyciskiem myszy, a zobaczysz opcję „Kopiuj”; kliknij tę opcję.

sprzętowe okno dźwiękowe

  • Teraz zminimalizuj menu i przejdź od razu do ekran pulpitu.
  • Następną rzeczą jest skierowanie myszy na ekran i kliknięcie prawym przyciskiem myszy, a wyświetli się kilka opcji; wśród nich pojawi się”wklej skrót„.
  • Wybierając opcję „wklej skrót”, natychmiast otrzymasz drukarkę na ekranie.

Jak widziałeś, jest to bardzo prosty i szybki proces, a masz kilka opcji; więc po prostu spróbuj i uprość sposób pracy, pamiętaj o tym Twój czas jest bardzo cenny.

W ten sposób możesz dodać ikonę swojej drukarki na pulpicie komputera

Jeśli chcesz, aby ikona pojawiła się w nowym folderze na pulpicie komputera, wystarczy, że wykonaj kilka bardzo prostych kroków a najlepsze jest to, że zrobienie tego nie zajmie dużo czasu, zobaczysz, że to bardzo łatwe.

Mamy nadzieję, że ten samouczek bardzo Ci się spodobał i że teraz możesz wizualizować w bardziej komfortowy sposób ikonę drukarki na pulpicie z Twojego komputera.

Jeśli masz jakieś pytania i chcesz, abyśmy rozwiązali je za pomocą samouczka, możesz to zrobić zostaw to w komentarzach a my chętnie odpowiemy na nie w najlepszy możliwy sposób, aby wszystko było dla Ciebie bardzo jasne.

dołącz do naszego kanału telegram