Skip to content

Jak utworzyć bezpośredni dostęp do kontaktu grupowego lub WhatsApp na moim telefonie komórkowym?

14 de grudzień de 2021

Jedną z najczęściej używanych funkcji na komputerze są skróty, ponieważ możesz umieść je gdziekolwiek z komputera, tak jak na pulpicie, i po naciśnięciu go możesz przejść do tej sekcji bez robienia innych rzeczy.

Zaczęto włączać tę funkcję w telefony, ponieważ okazało się, że trzeba oszczędzić czas podczas wchodzenia do określonego pliku lub czatu a jedną z aplikacji, która szybko ją zaimplementowała, jest WhatsApp. Tutaj pokażemy Ci, w jaki sposób możesz uzyskać szybki dostęp do najważniejszych czatów.

Co robisz, aby utworzyć skrót do grupy WhatsApp?

Jedna z nowych funkcji, które dodała aplikacja WhatsApp, jest niewątpliwie jedną z najlepszych, ponieważ możesz tworzyć skróty aby szybciej wejść do czatu bez konieczności otwierania aplikacji WhatsApp.

Należy zauważyć, że tę funkcję można dodać niezależnie od tego, czy Twój telefon to Android czy iPhone, a także możesz dodać kamerę WhatsApp do rób zdjęcia szybciej.

Z WhatsApp na urządzeniach z Androidem

Proces dodawania skrótów z telefonu komórkowego z Androidem jest bardzo prosty i istnieją dwa sposoby ich dodania. Pierwszy to z menu aplikacji z telefonu, tutaj będziesz szukać ikony WhatsApp, a teraz zostawisz ją wciśniętą na kilka sekund.

Gdy zostawisz go wciśnięty, pojawi się małe okno dialogowe, w którym będą najczęstsze kontakty Twojej WhatsApp. Tutaj wybierzesz kontakt, który chcesz przypiąć na ekranie głównym swojego telefonu komórkowego. Stąd będziesz mógł szybko wejdź na ten czat i bez problemów.

Innym sposobem, w jaki będziesz mógł uzyskać bezpośredni dostęp, jest czat, który chcesz ustawić na początku. Tutaj będziesz musiał otworzyć aplikację WhatsApp, na liście czatów znajdziesz ten, który chcesz dodać na początku, i wpiszesz ten. Teraz naciśniesz trzy punkty znajdujące się w prawym górnym rogu, tutaj zobaczysz przycisk z napisem „Uzyskaj bezpośredni dostęp”. Stamtąd już dostęp będzie u góry ekranu.

Z widżetami na iPhonie

Z Urządzenia iPhone Łatwo jest też tworzyć skróty do najpopularniejszych czatów, ale tutaj jest trochę inaczej niż w Androidzie, ponieważ trzeba korzystać z „widżetów”, ale to nie jest problem, a raczej zaleta.

W tym celu przejdziesz do ekranu głównego swojego telefonu komórkowego. Tam zostawisz wciśnięty przez kilka sekund, tutaj będziesz miał dwie opcje i mają zmienić tapetę i widżety, dotkniesz drugiej. Tutaj zobaczysz kilka z tych dostępów do innych aplikacji i będziesz musiał przewiń do WhatsApp i naciśniesz to.

telefon komórkowy iphone

Wtedy będziesz musiał tylko wybrać rozmiar, który te widżety będą miały na ekranie, a teraz możesz skorzystać z bezpośredniego dostępu do czatów. Możesz także dodać skróty z czatów, jak wyjaśniliśmy w przypadku telefonów z Androidem.

Wystarczy wejść do aplikacji WhatsApp i wejść na czat, do którego chcesz uzyskać bezpośredni dostęp. Później dotkniesz trzech pozycji menu w czat i zobaczysz opcję „Dodaj skrót”.

Aby dodać skróty do swoich kontaktów, musisz tylko upewnić się, że aplikacja jest zaktualizowana do najnowszej wersji. Gdy zostaniesz o tym poinformowany, będziesz musiał wejść na czat, który chcesz ustawić w telefonie, naciśniesz trzy kropki znajdujące się po prawej stronie ekranu i tam klikniesz „Uzyskaj bezpośredni dostęp”. Więc zostanie już utworzony i możesz go przenieść do dowolnego część z ekranu telefonu komórkowego.

W jaki sposób dostępy są tworzone za pomocą skrótów do aplikacji?

Istnieją pewne wersje systemu operacyjnego, które nie pozwalają na tworzenie skrótów WhatsApp, więc będziesz musiał zainstaluj zewnętrzną aplikację więc możesz wykonać tę pracę. Najlepsze do tego są „Skróty aplikacji”, dzięki którym będziesz mógł zrobić te skróty bardzo łatwo i szybko.

logo skrótu

Wystarczy otworzyć aplikację, która będzie miała sekcję „Utwórz skróty”. Stamtąd już będziesz mógł wybrać aplikację do których chcesz uzyskać bezpośredni dostęp i do której funkcji tej aplikacji zamierzasz utworzyć dostęp.

dołącz do naszego kanału telegram