Skip to content

Jak utworzyć bezpłatny blog osobisty lub biznesowy na Facebooku – krok po kroku (przykład)

27 de luty de 2021

Facebook to jedna z najbardziej znanych sieci społecznościowych na świecie, ma miliony zarejestrowanych użytkowników, a teraz daje nam możliwość stworzenia blog lub witryna internetowa, które mogą być osobiste lub biznesowe.

W wielu przypadkach bardzo ważne jest, aby uzyskać więcej polubień i reakcji na Facebooku zwiększyć liczbę obserwujących i komentarzy. Aby to osiągnąć, bardzo przydatne będzie poznanie szczegółów, takich jak tworzenie ankiety na Facebooku z różnymi opcjami, ulepszanie naszych treści poprzez udostępnianie historii z Instagrama na Facebooku, a nawet proste rzeczy, takie jak zmiana rodzaju i koloru liter w Twoim profilu.

Facebook ewoluował od kilku lat, tworząc strona na Facebooku dla naszego bloga, pomoże nam rozszerzyć nasz zasięg w tej sieci społecznościowej. W ten sposób w łatwy sposób osiągniemy, stać się wirusowym artykuły, które publikujemy. W tym poście zobaczysz, jak założyć bloga na Facebooku i jakie korzyści przynosi.

Utwórz stronę na Facebooku

Aby utworzyć tę stronę Facebook musisz iść do menu; w sekcji, która ma rozszerzenie ikona plusa Wybierać Stwórz; Kliknij zaczynać i później wybierz kategorię lub typ strony które chcesz stworzyć, aby ludziom było łatwiej znajdź tę stronę. Istnieją 3 kategorie lub typy stron, które Facebook pozwala wybrać.

Rodzaje blogów lub stron na Facebooku

Kategorie pomogą Ci poprawić jakość Twojego bloga. Są to: Własne firmy; Duże firmy lub usługi; Blog osobisty; Muzyka / zespoły i rozrywka.

Skonfiguruj swoją stronę na Facebooku

Przede wszystkim musisz zdefiniować, jakie informacje mogą opisz swoją stronę, adres URL Twojego bloga; Wystarczy pomyśleć o żądanym adresie na Facebooku, ponieważ możesz go zmienić tylko raz i opis strony lub bloga.

Następnie wybierz plik zdjęcie profilowe, pasuje idealnie tak, aby obraz, który chcesz i był atrakcyjny dla innych użytkowników, tworząc większe zaufanie i bliskość między czytelnikami.

Na trzecim miejscu Dodaj do ulubionych, W tym kroku dodasz swoją stronę do sekcji ulubionych, aby mieć ją pod ręką. Wreszcie, ten krok dociera do większej liczby osób tylko wtedy, gdy masz możliwość zainwestowania w promocję swojej strony na Facebooku; jeśli nie interesuje Cię to, możesz pominąć ten krok. W ten sposób zdobędziesz swój strona lub blog na Facebooku.

Klas

Ty także możesz tworzyć notatki, te są podobne do bloga. Możesz je utworzyć, wprowadzając swój Strona profilu na Facebooku, Kliknij na przycisk plusa, tam znajdziesz plik opcja notatki. Możesz go również znaleźć w swoim Strona na Facebooku między informacją a przyjaciółmi; następnie kliknij dodaj notatki.

Utwórz notatkę

Aby utworzyć notatkę w swoim profilu a na stronie na Facebooku musisz wykonać następujące proste kroki:

  • Iść do sekcja notatek na swoim profilu lub na stronie.
  • Kliknij w Dodaj notatkę.
  • doskonfiguruj Prywatność.
  • Dodaj zdjęcie według czego chcesz promować.
  • Dodaj tytuł i w akapit napisz coś możesz umieść to opis odpowiadające zdjęciu, które przesyłasz do notatki.
  • Możesz dodaj polecane zdjęcie i skonfiguruj go tak, jak chcesz, możesz pisz obszerne polecane teksty. Podobnie możesz dodaj kolejny obraz i opisz to, jeśli chcesz.

tworzenie strony na Facebooku

– Kliknij post dla swoich znajomych lub możesz to mieć w jakiś sposób osobisty. Możesz także zapisać go w wersji roboczej, jeśli nie chcesz go jeszcze publikować.

Jeśli chcesz edytować utworzoną notatkę iść do klas, Kliknij Zobacz więcej a następnie wybierz włączone Edytuj notatkę. Po zakończeniu edycji notatki możesz kliknąć po aktualizacji. Ale jeśli coś poszło nie tak i chcesz to usunąć możesz iść do klas jeszcze raz; klikniesz Zobacz więcej w notatce, że chcesz usunąć i wybierz Edytuj notatkęw końcu klikasz w lewym dolnym rogu Usuń.

Teraz, gdy wiesz, jak utworzyć osobisty lub biznesowy blog na Facebooku, możesz go utworzyć szybko i łatwo. W ten sposób poprawiając rozwój Twojej firmy lub opublikowanie niektórych artykułów osobiste, a także uzyskać wiele wizyt na swojej stronie.