Skip to content

Jak utworzyć ankietę lub ankietę i przejrzeć wyniki w programie Outlook (przykład)

11 de marzec de 2021

Ankiety są zasadniczo tworzone w celu poznania opinii dużej liczby osób na określony temat. Dzięki nim możemy wykonywać obliczenia matematyczne, ponieważ na podstawie wyniku posłuży on do wytworzenia statystyki ogólnej. Dzięki Outlookowi możemy tworzyć ankiety w czasie rzeczywistym. Dlatego wyjaśnimy Ci krok po kroku, jak to zrobić utwórz ankietę lub przeprowadzić ankietę i przejrzeć wyniki w programie Outlook.

Jak utworzyć ankietę i przejrzeć wyniki w Outlooku

Kiedy mówimy o Outlooku w systemie Windows, mamy na myśli aplikację, która jest uzyskiwana po zainstalowaniu pakietu Microsoft Office na komputerze. To powiedziawszy, zobaczysz krok po kroku, jak to zrobić utwórz ankietę, przejrzyj wyniki w programie Outlook i wyślij je e-mailem.

Wstaw wiadomość

  • Pierwszą rzeczą, którą zamierzamy zrobić, jest utworzenie nowej pustej wiadomości, a następnie przejdziemy do zakładki, która mówi „wstawić”. Wybieramy opcję ankiety lub ankiety, zostanie ona automatycznie wstawiona do wiadomości.
  • Ankietę można również wstawić, klikając zakładkę „Opcje”, a następnie „użyj przycisków do głosowania”; wreszcie w „ankiecie”.

Umieść pytania

  • Podczas wstawiania ankiety otworzy się panel, w którym umieścimy pierwsze pytanie i dwie domyślne opcje. Na wypadek chęci dodaj więcej odpowiedzi dodatkowo wystarczy kliknąć symbol plusa i dodać opcję (+ dodać opcję).
  • Jeśli potrzebujesz jednej odpowiedzi, ankieta jest gotowa do wysłania. Ale jeśli potrzebujesz więcej niż jednej odpowiedzi, musisz zmienić przycisk do wielu odpowiedzi. Jeśli skończysz, po prostu kliknij Wysłać.

Jak możesz przejrzeć wyniki?

Aby przejrzeć lub zweryfikować wyniki, należy kliknąć „Aktualizacja”, w ten sposób zobaczysz najnowsze wyniki. Możesz także kliknąć „Wyświetl formularze”, w którym możesz wprowadzić stronę internetową pakietu Office o nazwie Forms.Office.com i zobacz odpowiedzi bardziej szczegółowo.

Inna opcja, aby cię zapytać kontynuuj ankietębyłoby to kliknięcie bezpośrednio w link, który jest tworzony automatycznie. Znajduje się w treści wiadomości i kieruje do tej samej strony internetowej pakietu Office; ten sam, o którym wspomniałem wcześniej (Forms.Office.com).

Utwórz ankietę w programie Outlook z sieci Web

Widziałeś już, jak stworzyć ankietę i wysłać ją mailem z Outlooka w aplikacji zainstalowanej na Windows, dzięki Microsoft Office. Teraz już wiesz, jak przeprowadzić ankietę lub ankietę, ale bezpośrednio przy użyciu poczty Outlook z przeglądarki Twoich preferencji.

  • Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest otwarcie wiadomości e-mail programu Outlook z dowolnej przeglądarki. Tam utworzymy nowy e-mail wybierając „Polling” lub, w przypadku braku tego, ankietę.
  • Automatycznie otworzy się rozwijane okno, w którym umieścimy nasze pierwsze pytanie. Daje to domyślnie dwie opcje zapisu odpowiedzi.
  • Jeśli potrzebujemy więcej miejsca lub chcemy dodać więcej opcji, klikniemy przycisk plus i wybieramy „Dodaj opcję” (+ Dodaj opcję).
  • Jeśli zakończyliśmy przeprowadzanie ankiety, czas na skonfigurowanie metody selekcji. Zwykle, jeśli niczego nie skonfigurujemy, ankieta będzie miała tylko jedną odpowiedź. Jeśli chcesz więcej niż jedną odpowiedź, musisz zmienić i aktywować przycisk wiele odpowiedzi.

Utwórz ankietę w programie Outlook z sieci Web

Aby zakończyć, musisz kliknąć opcję „Wstaw ankietę e-mail”. Następnie w treści wiadomości zobaczysz link, Twoje imię i nazwisko automatycznie pojawi się w sekcji DW. I to wszystko, możesz teraz wysłać ankietę e-mailem!

Jak możesz sprawdzić wyniki w sieci?

Kroki weryfikacji wyników są takie same, jak w programie Outlook dla systemu Windows. Aby zobaczyć najnowsze wyniki, musisz kliknąć „aktualizuj”. Możesz także kliknąć „Zobacz formularze” gdzie możesz przejść do strony internetowej pakietu Office o nazwie Forms.Office.com i zobaczyć odpowiedzi z dodatkowymi szczegółami.

Jak widać, tworzenie ankiet w Outlooku jest bardzo łatwe i szybkie. Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny i dlatego zaczynasz przeprowadzać ankiety. Zostaw nam swoje opinia w polu komentarza i udostępnij ten artykuł znajomym i rodzinie.

dołącz do naszego kanału telegram