Skip to content

Jak stworzyć interesującą ankietę dla moich odbiorców na Dysku Google? – Pomocne wskazówki

15 de październik de 2021

Wiele osób zastanawia się, jak wypełnić ankietę za darmo, zwłaszcza jeśli jest to aplikacja, taka jak Dysk Google, gdzie można bezpiecznie zapisywać pliki i uzyskiwać do nich dostęp niezależnie od urządzenia.

I chociaż to ostatnie jest jego główną funkcją, to pokażemy Ci przydatne wskazówki dotyczące tworzenia ankiet na tej platformie.

Czego potrzebuję przed utworzeniem formularza na Dysku Google?

Nauka wypełniania ankiety jest łatwa zwłaszcza, że ​​jest to jedna z aplikacji Google, ponieważ niekoniecznie musisz znać komputer, a także możesz spróbować zsynchronizować Dysk Google ze swoimi urządzeniami za pośrednictwem swojego konta.

Masz aktywne konto Google

Pierwszą rzeczą jest posiadanie aktywnego konta Google, w tym celu wchodzimy do Google i tworzymy użytkownika Gmail. W ciągu zaledwie 2 minut masz już utworzoną nazwę użytkownika i będziesz mógł korzystać z różnych narzędzi udostępnianych przez Google.

Zadawaj pytania poprawnie

Coś bardzo ważnego podczas tworzenia formularza na Dysku Google to Podejdź do pytań z delikatnością, ponieważ jeśli nie są one spójne lub nie są dobrze narysowane, udzielając odpowiedzi, osiągnięcie tego, czego chcesz, będzie prawie niemożliwe.

Jakie są i jakie są typy pytań w ankiecie na Dysku?

Rodzaje pytań działają w celu skonfigurowania naszego formularza z pytaniami, na które chcemy uzyskać odpowiedzi, w tym celu Dysk Google pokazuje nam kilka typów:

Dodaj tekst lub tekst akapitowy

Pracuje dla umieszczać krótkie teksty, takie jak imiona lub nazwiska, itp. Służy do umieszczania długiego tekstu, takiego jak komentarze lub komentarze.

Dodaj typ „test” do ankiety

Tego typu pytania to namysł lub wybór, na przykład prawda lub fałsz, lub te, które wymagają wyboru między „a”, „b”, „c” i tak dalej.

Utwórz pole wyboru

To są przyciski, które może być oznaczony lub nieoznaczony. Jeśli wybieramy ten wybór, musimy narysować listę, aby można było ją wybrać.

Umieść „Skalę”

Służy użytkownikowi konta do wyceny na poziomie liczb. Możemy zmienić, sklonować lub usunąć dowolny element formularza za pomocą przycisków, które pojawiają się po najechaniu na nie.

Aby nagrać czas trwania, godzinę lub datę

Z łaską Skryptów możemy automatycznie tworzyć godziny otwarcia i zamknięcia. Za pomocą tego skryptu możemy również stworzyć limit odpowiedzi dowolnego formularza.

Jakie przykłady pomagają wybrać rodzaj pytania, którego potrzebuję w formularzu?

Zadając formularze lub pytania do ankiety na Dysku Google, pamiętaj o następujących kwestiach:

Aby umożliwić wybór wielu opcji

 • Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu opcji.
 • Możesz dodać „Inne” jako odpowiedź i niech ludzie napiszą krótki tekst.
 • Możesz przekierować użytkownika do ustalonej sekcji formularza z uwzględnieniem jego odpowiedzi.

przykłady pomagające wybrać pytanie z mojej ankiety

Kiedy musisz poznać ogólną opinię użytkownika

 • Użytkownicy mogą pisać krótkie odpowiedzi. Możesz ustawić zasady, których użytkownicy muszą przestrzegać.
 • Ludzie mogą udzielić dłuższej odpowiedzi, składającej się z jednego lub więcej akapitów, w tym celu możesz ustalić wytyczne, które użytkownicy muszą przyjąć z szacunkiem.

Niech użytkownik wybierze tylko jedną opcję

To daje do zrozumienia ze użytkownik może wybrać opcję. Oznacza to, że możesz przekierować użytkownika do określonej sekcji formularza na podstawie jego odpowiedzi.

Jakie są kroki, aby utworzyć ankietę na Dysku Google?

Za pomocą formularzy Google możesz tworzyć ankiety i kwestionariusze online, korzystając z następujących opcji:

W przeglądarce

 1. Skonfiguruj nowy formularz: w tym celu wejdź na forms.google.com. Następnie kliknij „Puste” i otworzy się nowy kwestionariusz.
 2. Zmodyfikuj kwestionariusz i zastosuj do niego format. W formularzach możesz dodawać tekst, obrazy lub filmy, a także zmieniać je lub formatować.
 3. Prześlij kwestionariusz do wypełnienia przez użytkowników. Gdy skończysz, będziesz mógł wysłać formularz do innych użytkowników i zbieraj odpowiedzi.

W aplikacji mobilnej Dysk Google

Posiadanie Dysku Google na pulpicie może być przydatne, jeśli korzystasz z komputera PC, ale jeśli chodzi o telefon lub tablet, wystarczy zainstalować aplikację i wykonać procedurę planowania ankiety w ten sposób:

kroki, aby utworzyć ankietę na dysku Google

 1. Skonfiguruj nowy formularz: Na telefonie lub tablecie otwórz aplikację (po zainstalowaniu), kliknij nowy formularz, a otworzy się nowy kwestionariusz.
 2. Edytuj formularz i sformatuj go: W kwestionariuszach będziesz mógł dodawać tekst, obrazy lub filmy, a także je modyfikować lub formatować.
 3. Wyślij ankietę: Dla użytkowników do zrobienia. Po zakończeniu możesz wysłać formularz do innych użytkowników i zebrać ich odpowiedzi.

Ile wynosi przybliżony czas na wypełnienie ankiety na Dysku Google?

Czas, jaki upływa od przesłania formularza do zarejestrowania odpowiedzi w arkuszu kalkulacyjnym, może wynieść od 3 do 5 minut. Oznacza to, że czas zakończenia ankiety będzie zależał od liczby pytań, które zadasz w ankiecie.

Po jakim czasie moja ankieta będzie dostępna na Dysku?

czas potrzebny na udostępnienie mojej ankiety

Przesyłając ankietę, możesz zebrać odpowiedzi w niej lub osobno w Arkuszach Google. Po zakończeniu stawiania formularza, to będzie natychmiast na Dysku Google.

Jeśli przechowujesz odpowiedzi w arkuszu kalkulacyjnym, otrzymasz osobny plik do zapisywania odpowiedzi z formularza na Dysku Google.

Biorąc to wszystko pod uwagę, czy można przeprowadzić dobrą ankietę w narzędziu Dysk Google? Zapewniamy, że tak jest i to w bardzo prosty sposóbwięc nie czekaj, aby zacząć.

dołącz do naszego kanału telegram