Skip to content

Jak usunąć, wyłączyć lub przestać wyświetlać wiadomości tekstowe SMS w programie Messenger

11 de czerwiec de 2023

Jedną z najlepszych alternatyw, jeśli chodzi o komunikację z naszymi przyjaciółmi i bliskimi, jest aplikacja Messenger. Chociaż początkowo zaczęło się jako część początkowej aplikacji Facebooka, dziś usamodzielniła się, zapewniając użytkownikowi tysiące nowych opcji, takich jak korzystanie z tajnych rozmów, personalizacja każdego z czatów, a także pozwala usunąć czas ostatniego połączenia dla większej prywatności.

Ponadto ma więcej opcji, jeśli chodzi o wysyłanie zabawnych wiadomości, a także słynne naklejki i emotikony które sprawiły, że aplikacja zyskała tak uznanie, zwłaszcza wśród młodszych populacji.

Właśnie dlatego Messenger stał się tak popularny i coraz więcej użytkowników jest częścią jego platformy. Należy zauważyć, że w celu skorzystania z tej usługi, musisz się zarejestrować osobiste konto na Facebooku, ponieważ wszystkie dane i kontakty są zsynchronizowane, dzięki czemu jesteś na bieżąco ze wszystkimi dostępnymi wiadomościami, na wypadek gdybyś jeszcze się o tym nie dowiedział.

Z drugiej strony, jeśli aktywowałeś tę usługę czatu z ciekawości i teraz nie chcesz już otrzymywać SMS-ów z Messengera, Mówimy ci, że możesz je dezaktywować i możesz komunikować się tylko za pośrednictwem czatu Facebook Lite, który nie jest taki nowy, ale jest to proste narzędzie, jeśli chcesz tylko sporadycznie, prosto i łatwo wysyłać wiadomości. Dlatego tutaj pokazujemy właściwy sposób dezaktywacji wiadomości aplikacji.

Instrukcja dezaktywacji komunikatora SMS

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć aplikację Messenger, która jest reprezentowana przez niebieskie kółko, teraz przejdziesz do góry ekranu, gdzie zobaczysz swoje zdjęcie więc musisz nacisnąć ten przycisk. Następnie musisz uzyskać dostęp do listy opcji i nacisnąć opcję SMS. Robiąc to, zauważysz, że mówi On, więc musisz go dezaktywować za pomocą małego pudełka, które wygląda jak przełącznik, więc przesuń je na prawą stronę.

Gdy to zrobisz, zobaczysz nowe okno z pytaniem, czy chcesz potwierdzić tę czynność, więc musisz to zrobić Potwierdź i kliknij Dezaktywuj SMS. W przypadku, gdy chcesz powrócić do domyślnej aplikacji, możesz przejść do ustawień telefonu komórkowego i poszukać opcji Domyślne aplikacje, a następnie kliknąć Aplikacja do obsługi wiadomości i wybrać aplikację, która ma być domyślną na urządzeniu mobilnym, to sposób, aby nie mieszać się z usługami Facebooka.

Jak ponownie włączyć SMS-y w Messengerze

Jeśli zdałeś sobie sprawę, że chcesz ponownie aktywować usługę przesyłania wiadomości w aplikacji, wystarczy ponownie otworzyć aplikację, nacisnąć przycisk, na którym pojawia się Twoje zdjęcie, a następnie przejść do listy opcji SMS, ale teraz jest to konieczne To przesuń przełącznik w lewą stronę Aby aktywować się poprawnie, możesz to zrobić tyle razy, ile chcesz.

sposób na wyłączenie SMS-ów w komunikatorze z telefonu komórkowego z systemem Android

Dodatkowo, aby Aplikacja była dobrze skonfigurowana na Twoim telefonie, możesz przejść do Ustawień Androida i stamtąd wybierz Aplikacje domyślne a następnie w aplikacji Wiadomości, aby przejść do wyboru Komunikatora i aby pozostał aktywowany jako aplikacja SMS.

Jak całkowicie odinstalować Messengera z urządzenia mobilnego

Jeśli nie chcesz już, aby aplikacja była częścią systemu operacyjnego Twojego telefonu komórkowego, ponieważ uważasz, że jest niepotrzebna i że zużywa zbyt dużo baterii Twojej komórki, mówimy Ci, że możesz go całkowicie wyeliminować jeśli zastosujesz się do naszych rad.

Musisz więc przejść do Ustawień Androida i znaleźć się w opcji Aplikacje, a następnie poszukać opcji Komunikator, a na liście zobaczysz alternatywę z napisem Odinstaluj. Więc wystarczy kliknąć akceptuj i Aplikacja całkowicie zniknie z twojego systemu. Jednak po wykonaniu tej czynności, jeśli pewnego dnia będziesz chciał go ponownie użyć, musisz wiedzieć, że będziesz musiał przejść na oficjalną stronę komunikatora, aby móc go ponownie pobrać.

dołącz do naszego kanału telegram