Skip to content

Jak usunąć wszystkie wiadomości z Facebooka – zarządzaj swoją przestrzenią

28 de wrzesień de 2021

Facebook jest obecnie jedną z najczęściej używanych sieci społecznościowych i tak jak każdy inny, możesz pozostań w kontakcie ze znajomymi za pośrednictwem systemu przesyłania wiadomości, który konfiguruje platformę.

Ta aplikacja jest również jedną z sieci społecznościowych o najdłuższym czasie na rynku aplikacji i praktycznie od samego początku montuje się czat, za pomocą którego możesz komunikować się z ludźmi, Jaki jest z tym problem? Zasadniczo, jeśli jesteś podobny do nas, który nigdy nie usunął czatu na Facebooku, z pewnością będziesz miał tam przechowywane setki, jeśli nie tysiące czatów.

A to staje się jeszcze większym problemem, gdy zdasz sobie sprawę, że Facebook nie pozwala na jednoczesne usuwanie wszystkich wiadomości lub czatów, ponieważ musisz iść jeden po drugim, aby móc je usunąć, ale czy to ma rozwiązanie? Cóż, zobaczymy to dzisiaj.

Czy możesz usunąć wszystkie wiadomości z Facebooka naraz bez zewnętrznych aplikacji?

Na Facebooku nie możesz usunąć kilku wiadomości jednocześnie w przeciwieństwie do WhatsApp, gdzie możesz jednocześnie usunąć wiele wiadomości dla wszystkich lub dla siebie. Oznacza to, że jeśli na przykład rozmawiasz na Facebooku lub Messengerze ze znajomym i z jakiegokolwiek powodu chcesz usunąć więcej niż jedną wiadomość, nie będziesz mógł ich wybrać i dać opcji „usuń” lub „usuń ”.

Wyjaśnienie, że Facebook nie posiada tak niezbędnej funkcji, jak usuwanie kilku wiadomości jednocześnie, jest takie, że może to stanowić problem dla niektórych użytkowników, odnosząc się do tych, którzy przez pomyłkę usuwają wiadomość, gdy chcą usunąć kilka na raz. pewnego razu. W związku z tym Facebook nie montuje opcji, że użytkownicy mogą usuwać wiele wiadomości jednocześnie jako swego rodzaju „metoda dbania o naszą prywatność”, choć jest to trochę dziwny sposób dbania o siebie, dzięki Facebookowi?

Tak samo dzieje się z tematem czatów. Na Facebooku nie możesz usunąć kilku czatów jednocześnie, a jeśli jesteś podobny do nas, który nigdy nie usunął naszych rozmów, ponieważ mamy Facebooka, niestety będziesz musiał usuwać te ponad 100 czatów, które na pewno masz.

Metody usuwania wiadomości na Facebooku

Jak już ci powiedzieliśmy, na Facebooku, jeśli możesz usunąć wysyłane wiadomości, chociaż kilka nie może być jednocześnie. Tak czy inaczej, jeśli istnieje funkcja, która pozwala usunąć wiadomości, aby nie pojawiały się na czacie, a osoba, do której je wysłałeś, nie mogła ich zobaczyć.

Z Facebooka

Aby usunąć wiadomości z Facebooka na komputerze lub z aplikacji Messenger na urządzeniu mobilnym, musisz wykonać kilka prostych kroków.

Najpierw wejdź na czat, na którym znajduje się wiadomość, którą chcesz usunąć, a następnie kliknij na niego, a po jednej stronie zobaczysz około 3 pionowe punkty. Kliknij te punkty i spośród wyświetlonych opcji musisz wybrać tę, która mówi „Usuń”.

Otrzymasz ostrzeżenie, które mówi coś w stylu „dlaczego chcesz usunąć tę wiadomość?” Zobaczysz także dwie opcje; taki, który mówi „Anuluj przesyłanie dla wszystkich”, co oznacza, że wiadomość nie będzie widoczna dla nikogo po jej usunięciu, oraz „Usuń dla mnie”, co w zasadzie służy temu, że wiadomość zostanie usunięta tylko na Twoim czacie, a nie na czacie drugiej osoby.

Czy można odzyskać usunięte wiadomości z naszego konta na Facebooku?

jak usunąć wiadomości z Facebooka

Facebook w swoich warunkach bardzo jasno określa, że usuniętych wiadomości i czatów nie można odzyskać. Z tego powodu jest to lepsze niż przed usunięciem plików, ponieważ w ten sposób przechowujesz wiadomości, a czat nie będzie widoczny w skrzynce odbiorczej Twojego Facebooka.

To, co mówimy, jest oficjalną odpowiedzią, jednak dzięki nieco bardziej skomplikowanym metodom możesz odzyskać usunięte wiadomości z Facebooka. Mówimy, że jest to trochę bardziej skomplikowane, ponieważ musisz zainstalować eksplorator plików, niezależnie od tego, czy korzystasz z telefonu komórkowego (Androida lub iPhone’a), czy z rozszerzenia Chrome, jeśli korzystasz z komputera.

dołącz do naszego kanału telegram