Skip to content

Jak usunąć wiadomości e-mail z Gmaila? – Zarządzaj swoimi przesyłkami

27 de styczeń de 2022

Usługa poczty e-mail oferowana przez Google, znana jako Gmail, to platforma, która ułatwia nam pracę. Oczywiście to normalne, że podczas korzystania z tego e-maila we wszystkich naszych sieciach społecznościowych jego skrzynka odbiorcza jest zawsze pełna.

W związku z tym chcemy wyjaśnić Ci w tym rozwoju, jak możesz usuń otrzymaną wiadomość do zasobnika, z aplikacji mobilnej lub z Internetu. Pokażemy Ci również, jak wyczyścić kosz z tej samej poczty lub odzyskać usuniętą wiadomość.

Co należy zrobić, aby usunąć wiadomość z Gmaila?

Sposób usunięcia wiadomości, która dotarła do skrzynki odbiorczej Gmaila, jest bardzo prosty. I nawet jeśli robisz to z telefonu komórkowego w zainstalowanej aplikacji lub z siecikroki są bardzo łatwe do wykonania, a także szybkie.

Następnie pokażemy Ci, jak to zrobić w zależności od urządzenia, czy to z aplikacji, czy z sieci, z której korzystasz.

Dzięki aplikacji mobilnej

W przypadku korzystania z aplikacji Gmail, w której masz już skonfigurowaną pocztę e-mail, aby usunąć nową wiadomość, która dotarła, musisz wykonać następujące czynności. Najpierw to, co zamierzasz zrobić, to zlokalizuj wiadomość, którą chcesz usunąć, gdy już go masz, dotykaj go palcem przez kilka sekund.

W ten sposób u góry ekranu pojawi się kilka opcji, które będą ikona kosza na śmieci. Po dotknięciu wiadomość zostanie automatycznie usunięta, ale pod nią pojawi się mała zakładka, jeśli chcesz cofnąć akcję jej usunięcia.

Inną opcją usunięcia tych wiadomości jest wprowadzenie jako takiej wiadomości, która dotarła i chcesz usunąć. Dotknij go, aby uzyskać dostęp do wiadomości, a gdy jesteś w środku, na samej górze ekranu pojawi się ikona kosza na śmieci, jeśli ją dotkniesz, wiadomość zostanie natychmiast usunięta.

Za pośrednictwem strony Gmail

Ze strony Gmaila dla wielu jest znacznie łatwiej usunąć niektóre wiadomości i być może tutaj wyjaśnimy, jak to zrobić szybko i łatwo.

Aby całkowicie usunąć wiadomość, która dotarła do Poczty z Internetu, po prostu przeciągnij i upuść mysz na wiadomość, zobaczysz ikonę kosza po prawej stronie. Tam będziesz musiał kliknąć, aby ta wiadomość została usunięta z poczty.

Z drugiej strony, jeśli chcesz usunąć konkretną wiadomość w rozmowie w Gmailu, możesz to zrobić. W tym celu wpisz wiadomość, a w górnej środkowej części zobaczysz 3 poziome kropki z opcją „Więcej” i wybierz „Usuń tę wiadomość”.

Istnieje również możliwość usunięcia wszystkich wiadomości, które chcesz jednym kliknięciem, do tego co musisz zrobić, to zaznacz wszystkie wiadomości. Na dole paska wyszukiwania znajduje się ikona pola, klikając ją, wszystkie wiadomości, które masz w poczcie, zostaną sprawdzone. Tak więc, jeśli dotkniesz ikony kosza, wszystkie wybrane wiadomości zostaną natychmiast usunięte z zasobnika.

wiadomości w skrzynce odbiorczej gemail

Jak usunąć wiadomości przechowywane w koszu Gmaila?

Gdy usuniesz wiadomości, które znajdowały się w skrzynce odbiorczej, zostaną one zapisane w koszu, oczywiście będą tam, gdy będziesz ich potrzebować. W tym celu przejdź do menu po lewej stronie ekranu, schodząc do przejdź do opcji „Więcej” aby tam kliknąć.

Dochodząc do końca, zobaczysz opcję „Kosz”, jeśli klikniesz wszystkie wiadomości, które masz w koszu do usunięcia. Aby usunąć te wiadomości, musisz dotknąć i zaznaczyć pole, aby wszystkie wiadomości zostały wybrane, a następnie kliknąć ikonę kosza.

W ten sposób wszystkie wiadomości pozostawione w koszu zostaną automatycznie usunięte z wiadomości e-mail.

Czy można odzyskać usunięte wiadomości e-mail z kosza Gmaila?

Gdy e-mail zostanie usunięty ze skrzynki odbiorczej i przesłany do kosza Gmaila, pozostanie tam przez 30 dni. Jeśli więc w tym czasie chcesz odzyskać usuniętą wiadomość, możesz to zrobić, cofając akcję usuwania.

Z drugiej strony, gdy te wiadomości są całkowicie sporządzone z poczty i kosza, możliwe jest również odzyskanie wiadomości, jeśli są one ważne. Aby to zrobić, musisz wyszukać lub skontaktować się z pomocą techniczną Google, aby uzyskać pomoc w odzyskaniu tych wiadomości.

logo aplikacji Gmail

Gdy skontaktujesz się z pomocą Google, poprosi Cię ona o szereg danych osobowych z dokładnymi datami usunięcia wiadomości. W ten sposób Google udzieli Ci odpowiedzi, dzięki czemu czy możesz pobrać te wiadomości?ale musisz być bardzo cierpliwy.

Gdy Google naprawi zamówiony przez Ciebie problem, usunięte wiadomości ponownie pojawią się w Twojej skrzynce odbiorczej jako nowe wiadomości.

dołącz do naszego kanału telegram