Skip to content

Jak usunąć stopkę z arkusza Dokumentów Google? – Usuń wyliczenie

6 de styczeń de 2022

Z pewnością Dokumenty Google to podstawowe narzędzie dla naukowców i studentów, którzy zasługują na tworzenie spisów treści lub szybko i łatwo zarządzaj wszystkimi rodzajami ważnych plików. Podobnie korzystanie z nagłówków i stopek w arkuszach Dokumentów Google jest niezbędne przy dołączaniu dat, numerów stron lub dowolnego rodzaju tekstu odpowiadającego edytowanemu dokumentowi.

Dlatego, jeśli przygotowujesz pracę dyplomową lub plik zawierający cenne informacje, zaleca się: użyj stopki, aby zapewnić większy komfort gdy użytkownicy lub Ty poruszasz się po samym dokumencie. Oczywiście w razie potrzeby możesz również usunąć lub usunąć te elementy, a w tym artykule pokażemy Ci cały proces, aby Twoja praca w Dokumentach Google była idealna.

Jak edytować nagłówek i stopkę dokumentu Dokumentów Google?

Wiemy, że stopka w każdym dokumencie Dokumentów Google znajduje się na dole i w tym polu, wszelkiego rodzaju informacje mogą być przechwytywane jako numery stron, cytaty i hiperłącza. Podobnie dzieje się z nagłówkiem, który charakteryzuje się jako bardzo przydatne narzędzie dla naukowców, którzy wymagają, aby ich praca wyglądała całkowicie profesjonalnie. A jeśli chcesz dodać lub usunąć te elementy, musisz skorzystać z opcji edycji pliku, co pokażemy poniżej.

Co zrobić, aby usunąć nagłówek?

Jeśli chcesz edytować lub usunąć nagłówek w dokumencie Google, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć pierwszą stronę dokumentu, na której planujesz rozpocząć pracę. Następnie będziesz musiał kliknij dwukrotnie wcześniej wykonany nagłówek, naciskając na klawiaturze polecenie Ctrl + A. Dzięki temu cały tekst nagłówka zostanie podświetlony, tak że zostanie usunięty po naciśnięciu klawisza Wyczyść. Pamiętaj, że w tym programie ważne jest również sprawdzenie, kto widzi Twoje pliki.

Jak zdjąć stopkę?

Teraz usunięcie stopki z dokumentu Google jest tak samo proste, jak usunięcie nagłówka. Dlatego powinieneś otworzyć pierwszą stronę swojego dokumentu, obok okna Wstaw. Więc musisz najedź na stopkę, wybierając zapisane tam informacje i usuwając je za pomocą klawisza Delete na klawiaturze. Na koniec musisz nacisnąć poza polem, aby zmiany zostały poprawnie zapisane na twoim komputerze.

Jak zmodyfikować nagłówek i stopkę do dokumentu w Androidzie?

Korzystanie z Dokumentów Google z urządzenia z systemem Android to świetna opcja dla tych, którzy wolą wygodnie pracować z dowolnego miejsca. Używając czatu w Dokumentach Google lub po prostu edytowanie plików tekstowych, które można później wydrukować lub zmodyfikować przez komputer. Z tych wszystkich powodów chcemy, abyś wiedział, jak łatwo dodawać lub usuwać nagłówki i stopki z telefonu komórkowego.

sposób na modyfikację nagłówka i stopki w dokumentach google

Aby dodać lub usunąć nagłówki w systemie Android

Praca z telefonu komórkowego może wydawać się zupełnie taka sama jak na komputerze. Niemniej jednak, niektóre polecenia mają tendencję do zmiany. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany dodaniem lub usunięciem nagłówków z Androida, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć pierwszą stronę dokumentu do edycji. Następnie należy poszukać panelu menu, który charakteryzuje się trzema kropkami znajdującymi się u góry.

Teraz zauważysz, że pojawia się alternatywa, która mówi Print Design i będziesz musiał znaleźć się w polu nagłówka, aby rozpocząć edycję i dodawanie wybranego tekstu. Jeśli jesteś zadowolony ze swojej decyzji, ważne jest, aby umieścić ołówek poza polem nagłówka, aby wprowadzone modyfikacje zostały zapisane. Jeśli chcesz usunąć nagłówek, musisz wykonać te same kroki, ale eliminując cały tekst w polu.

jak edytować nagłówek dokumentów Google z komputera?

Aby dodać lub usunąć stopkę w systemie Android

W scenariuszu, w którym chcesz dodać lub usunąć stopkę z systemu Android, musisz znajdować się na pierwszej stronie dokumentu do edycji. Następnie musisz przejść do menu z trzema punktami, a stamtąd poszukać ikony z napisem Print design, aby program pozwalają wybrać pole stopki i dodaj tekst, który uważasz za stosowny. Podobnie jak w poprzedniej sekcji, wystarczy nacisnąć inną funkcję poza ramką, aby zmiany zostały zastosowane bez problemu. Jeśli chcesz usunąć stopkę, wystarczy zaznaczyć tekst i usunąć.

dołącz do naszego kanału telegram