Skip to content

Jak usunąć ślad internetowy i po co to robić

23 de czerwiec de 2021

Za każdym razem, gdy surfujesz po Internecie na dowolnej stronie, do której masz dostęp, tworzony jest cyfrowy ślad lub ścieżka, którą mogą łatwo śledzić firmy odpowiedzialne za Analiza BIG DATA lub przez niebezpiecznych hakerów, którzy mogą ukraść nasze informacje w szkodliwych celach, więc czy odcisk palca może zostać usunięty?

Co to jest ślad cyfrowy i jak usunąć ślad IP?

Kiedy mówimy o śladzie lub odcisku palca, odnosimy się do wszelkich działań, które wykonujemy w sieci przy użyciu danych osobowych. Może to być coś tak prostego, jak wpisanie naszego adresu e-mail na platformie, wyszukiwanie z naszym użytkownikiem w niebezpiecznej przeglądarce itp. Czasem celowo zostawiamy cyfrowy ślad, bo tworzymy płytę, a innym razem nie.

Niektóre strony i aplikacje tworzą dane, takie jak nasz adres IP, historia i inne w celach komercyjnych, ale w ten sposób naruszają naszą prywatność, narażając nas na hakerów, którzy już wiedzą, gdzie znaleźć nasze informacje. W tym celu musimy podjąć środki bezpieczeństwa, chroniąc nasze dane.

Najbardziej podstawowym środkiem, jaki możemy podjąć, jest wyeliminowanie śladu IP. Chociaż nie możemy cofnąć historii, którą mieliśmy już wcześniej na stronie internetowej, możemy zacząć od nowa z nowym adresem IP, co właśnie osiągamy, korzystając z wirtualnej sieci prywatnej lub VPN dla jej akronimu w języku angielskim. W Internecie są tysiące zmieniających nasze IP, aby chronić nas przed śledzeniem. Niektóre są:

  • PROTONVPN
  • UKRYJ MNIE
  • WIATRÓWKA

Jak sprawdzić, czy mój odcisk palca został usunięty z Internetu?

Jeśli próbowałeś już wymazać swój odcisk palca i chcesz go zweryfikować, musisz wykonać kilka czynności, aby mieć 100% pewności. Niektóre z tych, które możemy śledzić to:

Sprawdź, czy Twoje imię i nazwisko nie pojawia się w wynikach

Podczas wyszukiwania naszej nazwy w dowolnej wyszukiwarce, nasi użytkownicy i profile w sieciach społecznościowych zwykle pojawiają się, w niektórych przypadkach adresy e-mail i etykiety w Internecie. Ale jeśli szukamy swojego nazwiska i pojawiają się inne osoby, możemy być spokojniejsi, ponieważ jesteśmy poza zasięgiem wyszukiwarek internetowych.

Usuń wszystkie utworzone przez siebie posty

W tych zaawansowanych czasach Internetu każdy kiedykolwiek opublikował post w sieci społecznościowej lub na stronie internetowej. Ale jeśli chcemy usunąć cały nasz odcisk palca, musisz usunąć wszystkie te posty. Nie będzie to duży problem, ponieważ wiele sieci społecznościowych i platform pozwala nam je usunąć bez większego protokołu.

Jak usunąć swoje dane osobowe z internetu w kilku krokach

Jeśli w tym momencie będziemy chcieli usunąć nasze dane z sieci, pokażemy Ci obowiązkowe kroki, które należy wykonać, aby to osiągnąć. To może być żmudne, ale w niecały tydzień możemy szybko i łatwo wyeliminować nasz cyfrowy ślad.

Usuń konta w sieciach społecznościowych i innych platformach

Pomimo wykorzystywania naszych informacji do sprzedaży produktów i reklam, każda usługa internetowa, która posiada nasze dane, musi umożliwić nam usunięcie ich z ich witryny. Dotyczy to sieci społecznościowych, platform, e-maili itp. Nawet w niektórych z nich możemy pobrać wszystkie nasze dane, więc nie tracimy całego naszego poprzedniego użytkownika.

Użyj kont anonimowych lub prywatnych

Biorąc pod uwagę przypadek, w którym chcemy wymazać nasz odcisk palca, ale nie chcemy znikać dla naszych przyjaciół w sieciach społecznościowych, istnieje sposób, w jaki możemy zmniejszyć pozostawiony ślad, używając konta prywatnego. Po raz kolejny wszystkie sieci społecznościowe mają opcję konta prywatnego, więc dzięki temu nie jesteśmy w 100 procentach chronieni, ale bardziej niż korzystanie z kont publicznych.

Korzystanie z telefonów jednorazowych

Dla niektórych taka potrzeba oznacza, że ​​muszą pilnie usunąć odcisk palca, podejmując ekstremalne decyzje, takie jak używanie telefonów jednorazowych. Jeśli tak jest w naszym przypadku, kupowane przez nas telefony jednorazowe powinny być jak najtańsze, ponieważ poza oszczędnością pieniędzy, jest mało prawdopodobne, że przyniosą opcję GPS, a tym bardziej internet.

Korzystaj z bezpiecznych i prywatnych przeglądarek

Najpopularniejsze przeglądarki, mimo że są bezpieczne, to również te, które otrzymują główne próby naruszenia ich bezpieczeństwa, a także mają tę wadę, że oferują inne usługi przez Internet, które nie pozwalają na całkowite odłączenie się od nich.

Przestań używać Google jako wyszukiwarki

Użyj VPN

Korzystaj z bezpiecznych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych

Czy naprawdę można zminimalizować odcisk palca?

Usuń odcisk palca

Wielkie pytanie w tej sytuacji brzmi: Czy możesz wymaż odcisk palca a ślady, które zostawiliśmy? A prosta odpowiedź jest taka, że ​​bardzo trudno jest to zrobić całkowicie, a tym bardziej, jeśli korzystasz z Internetu od lat i udostępniasz swoje dane osobowe, jednak możliwe jest zmniejszenie tych cyfrowych znaków.

Wiedząc, że nie możesz zniknąć z sieci, naciskając przycisk z napisem usuń, musisz zacząć zmniejszać cyfrowy ślad usuwając informacje stopniowo, należy zauważyć, że jest to nieco powolny proces i nie można tego zrobić z dnia na dzień.

Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli chcesz ogranicz swoje dane osobowe do minimum to znaczy w sieci, musisz porzucić sieci społecznościowe, więc musisz mieć pewność, że wykonasz ten proces.

portale społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram czy Twitter Mają przycisk usuwania konta, więc bardzo łatwo jest wypisać się z tych aplikacji, w ten sam sposób ten proces należy wykonać w wirtualnych sklepach, takich jak Amazon czy EBay.

W tym sensie; Musisz również usunąć wiadomości e-mail, używane lub nieużywane, a także konta powiązane z tymi wiadomościami e-mail, ten proces wydaje się skomplikowany ponieważ możemy nie pamiętać, gdzie się zarejestrować, ale to ma rozwiązanie.

Śledzenie cyfrowe

Wszyscy ludzie zostawili ślad w sieci, o którym nawet oni sami nie wiedzą, że to zrobili, ponieważ każdego dnia powstają tysiące blogów lub zapisy logowania są dokonywane na dowolnej stronie lub w sieci społecznościowej.

Dostarczone dane są możliwe do prześledzenia przez każdego, kto ma zaawansowane umiejętności obsługi komputera lub przez firmy odpowiedzialne za przeprowadzanie tych działań, wiele razy nielegalne do analizy danych.

Podczas uzyskiwania dostępu do Internetu wiadomo, że od zawsze nie możesz mieć pełnej prywatności ani anonimowości zostaw ślad lub ślad; Są one definiowane jako wszelkie działania pozostawione przez osoby fizyczne, zarówno fizyczne, jak i prawne.

Ujawnienie danych przez ludzi może być jawne podczas udostępniania zdjęć w różnych sieciach społecznościowych lub ujawnij swoją datę urodzenia, miasto pochodzenia, numery telefonów, a nawet konta bankowe w dziennikach stron lub e-mailach.

jednak również pośrednio dzielimy się informacjami, nie wiedząc o tym podczas wchodzenia na jakąkolwiek stronę, gdzie jej twórca może poznać dane z naszego komputera, takie jak używana przez nas przeglądarka, adres IP, a nawet system operacyjny naszego komputera, a także ostatnia strona internetowa odwiedzona przed wejściem na tę stronę.

Aplikacje do usuwania śladu cyfrowego

Są chwile, kiedy nie możemy usunąć niektórych danych konieczne jest więc wysłanie listu do Google z prośbą o usunięcie niektórych informacji.Są też aplikacje, które pozwalają nam wymazać ślady, które zasialiśmy głęboko w sieci, niektóre dokładniejsze niż inne, a także prywatne i darmowe.

wymaż usuń odcisk palca

Jedną z aplikacji najczęściej używanych podczas wykonywania tego żmudnego procesu jest: Usuń mnie, czyli prywatna aplikacja który obecnie kosztuje około 11 dolarów miesięcznie.

Delete me specjalizuje się w usuwaniu nas z baz danych firm amerykańskich a nawet całego świata, także tego odpowiada za usunięcie wszystkich danych które pojawiają się o nas w Google.

Z drugiej strony, w darmowych aplikacjach szeroko stosowane są pragnienia, które są niezwykle skuteczne w eliminowaniu zapisów tworzonych za pomocą poczty w różnych przestrzeniach.

Ta aplikacja skanuje pocztę i pokazuje wszystkie rekordy na stronach utworzonych za pomocą wspomnianej poczty i daje możliwość usunięcia rekordów lub subskrypcji.