Skip to content

Jak usunąć root lub unrootować chiński telefon komórkowy krok po kroku?

25 de wrzesień de 2022

Niektóre aplikacje służące do łatwego rootowania telefonu instalują chiński root, z którego jasne jest, że nic nie rozumiemy, dlatego jest wiele osób, które chcą się dowiedzieć, jak usuń chiński korzeń telefonu komórkowego lub odrootuj telefon komórkowy, w tym artykule nauczymy Cię, jak to zrobić.

Zrootowanie urządzenia mobilnego, cokolwiek to jest, w tym momencie nie jest czymś skomplikowanym. W rzeczywistości wiele razy robi się to praktycznie tak samo, z pewnymi szczegółami, które mogą się zmienić, ale we wszystkim zawsze jest to samo, jednak może chcesz wykorzenić uaktualnić system, odsprzedać go lub oddać do naprawy.

Usunięcie roota lub unrootowanie chińskiego telefonu komórkowego jest łatwe we wszystkim i w mniej niż kilka minut będziesz w stanie pożegnaj się z tym chińskim korzeniem to cię tak bardzo niepokoi, czytaj dalej ten samouczek krok po kroku, a będziesz mógł bez problemu usunąć chiński root.

Metody usuwania roota lub unrootowania chińskiego telefonu komórkowego z Androidem

Wiele aplikacji do zarządzania rootami zawiera własną funkcję root. usuń root lub unroot, instrukcje różnią się w zależności od aplikacji, ale generalnie znalezienie odpowiedniej opcji nie powinno być trudne.

Innym stosunkowo łatwym i bezpiecznym sposobem na usunięcie roota z roota jest ponownie zainstaluj oprogramowanie fabryczne.

Jeśli „oficjalna” metoda zawiedzie, będziesz musiał wypróbować inne alternatywy, takie jak skorzystanie z aplikacji wyspecjalizowanej w „odrootowaniu” urządzeń, w tym przypadku aplikacji, której będziemy używać do usuń wspomniany chiński root to Universal Unroot APK.

Jak zainstalować Universal Unroot

Zaleca się wykonanie kopii zapasowej danych przed rozpoczęciem procesu, ponieważ każda tego typu procedura może spowodować utratę ustawień, wiadomości, kontaktów itp.

Aby pobrać i korzystać z tej aplikacji, musisz postępować zgodnie z instrukcjami, które podamy poniżej:

  1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać Universal UnRoot APK.
  2. Następnie musisz aktywować opcję nieznanych źródeł, jest to łatwe, ponieważ jest to plik APK, którego nie pobraliśmy ze Sklepu Play, ważne jest, abyśmy aktywowali nieznane źródła, wystarczy przejść do menu Ustawienia -> Bezpieczeństwo -> Nieznane źródła i zezwalaj.
  3. Teraz musisz znaleźć pobrany plik APK i zainstalować APK na telefonie komórkowym.

Zainstaluj aplikację, nie zwracaj uwagi na pojawiające się komunikaty.

Jak usunąć root lub unrootować chiński telefon komórkowy?

Po zainstalowaniu aplikacji Uniwersalny Unroot, musisz go znaleźć w katalogu aplikacji i uruchomić.

Konieczne jest przyznanie wszystkich uprawnień UnRoot, o które prosi aplikacja.

Na środku ekranu powinien pojawić się przycisk z napisem Usuń rootowanieoczywiście musisz go kliknąć, aby rozpocząć ten proces, aby usunąć chiński root.

supersu program do usuwania root

Po zakończeniu tego procesu telefon automatycznie uruchomi się ponownie, a Twój telefon nie będzie już zrootowanyteoretycznie nie powinno być nawet dostępu do chińskiego roota w części aplikacji, jeśli nadal tam jest, powinieneś po prostu odinstalować tę aplikację i to wszystko.

Sprawdzam, czy jesteśmy rootami

Pokażemy Ci trzy metody, abyś mógł sprawdź, czy usuniemy korzeń telefon komórkowy lub jeśli nadal jesteś zakorzeniony.

  1. Pierwszym sposobem na to jest aplikacja o nazwie Root Checker, dzięki tej prostej i lekkiej aplikacji możemy sprawdzić, czy rzeczywiście nadal jesteśmy superużytkownikami, możesz pobrać ją ze sklepu Google Play, przejść do opcji Zweryfikuj dostęp do roota i jeśli pojawi się wiadomość „Gratulacje! To urządzenie ma dostęp do roota!”, ponieważ to osiągnęliśmy nigdy więcej problemów.
  2. Jeśli Root Checker nie działa, będzie możesz użyć emulatora terminala które można pobrać ze Sklepu Play, w tym celu dodamy polecenia, aby wiedzieć, czy mamy uprawnienia roota, czy nie.
  3. Wreszcie możesz użyć SuperSU. Ta aplikacja kontroluje uprawnienia w innych aplikacjach które posiada superużytkownik urządzenia, po pobraniu aplikacji należy ją otworzyć. Jeśli pokazuje żądanie dostępu superużytkownika z innych aplikacji, to dlatego, że nadal jesteśmy rootem.

W przypadku, gdy nadal jesteśmy, musisz powtórzyć kroki samouczka i sprawdzić, czy nie brakuje w nim czegoś fundamentalnego, pamiętaj, że musisz zrobić wszystko co do joty, aby móc usuń chiński korzeń telefonu komórkowego.

dołącz do naszego kanału telegram