Skip to content

Jak usunąć reklamy i reklamy, które pojawiają się co jakiś czas i same się otwierają na moim telefonie z Androidem?

10 de sierpień de 2022

Odkąd malware, adware, różne wirusy, pośród innych. Nasze urządzenia mobilne z systemem Android mogą dostawać wirusy częściej, niż możesz sobie wyobrazić. Adware lub Ad-ware to klasa złośliwego oprogramowania, która generalnie nie wyrządza szkody.

Jedynym problemem jest to, że jest dość inwazyjny i wypełnia nas reklamami, aby osoby odpowiedzialne za wirusa mogły zarabiać. Jest to bardzo irytująca rzecz, która może zaszkodzić właścicielowi telefonu, ponieważ robi proste rzeczy, takie jak wyślij WhatsAppmoże stać się odyseją.

Dlatego dla tych, którzy otwierają reklamę w mój telefon za każdym razem, rób co robisz. W tym artykule zobaczymy, jak łatwo tego uniknąć.

Najlepszy antywirus do usuwania reklam na Androida

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, jest zainstalowanie programu antywirusowego lub antymalware. Właściwie to, co powinieneś najpierw zrobić, to przyjrzeć się, kiedy reklamy zaczęły skakać. Czy to było po zainstalowaniu aplikacji? Jakaś wyrzutnia? Więc spróbuj najpierw z odinstaluj wspomnianą aplikacjęuruchom ponownie urządzenie, a następnie spróbuj przez jakiś czas z niego korzystać.

Jeśli reklamy pojawiają się znikąd, to oczywiste jest, że masz złośliwe oprogramowanie lub odinstalowałeś niewłaściwą aplikację. Jeśli ta metoda nie działa, możesz po prostu zainstalować trochę antywirus dla Androida.

Ochrona Malwarebytes: oprogramowanie antywirusowe i chroniące przed złośliwym oprogramowaniem: Jest to jeden z najpopularniejszych z różnymi. Jest w stanie wykryć oprogramowanie ransomware i złośliwe oprogramowanie. Krótko mówiąc, wszelkiego rodzaju wirusy, które mogą uszkodzić lub zirytować Twój telefon komórkowy.

Szukaj złośliwego kodu w odwiedzanych aplikacjach i witrynach. to jest możliwe wykryj różne SMS-y Chcą cię w jakiś sposób skrzywdzić. Co najlepsze, nie zajmuje zbyt dużo miejsca ani zasobów, więc ledwo zauważysz, że działa w tle.

Do pobierz malwarebytes możesz kliknąć ten link ze Sklepu Play. Nie trzeba konfigurować wielu rzeczy ani być zbyt ekspertem w tej sprawie. Program antywirusowy wykonuje całą pracę za Ciebie, a ustawienia domyślne są na ogół więcej niż wystarczające dla przeciętnego użytkownika.

wykrywanie ransomware i złośliwego oprogramowania

Reklama otwiera się sama na moim telefonie

W przypadku, gdy żaden program antywirusowy nie działa, pozostaje ostatnia opcja, która nie jest najbardziej atrakcyjna dla większości użytkowników, ale bez wątpienia jest najskuteczniejsza ze wszystkich. Przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje usunięcie wszystkich zajęć przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem, oprogramowaniem reklamowym, pośród innych.

Wykonywanie twardego resetu możesz zapomnieć dowolnego złośliwego programu. Jedynym problemem jest to, że usuwa to również wszystko, co masz na telefonie komórkowym: zdjęcia, filmy, aplikacje, kontakty itp.

Chociaż w wielu przypadkach lepiej jest wykonać kopię zapasową lub kopię zapasową tych danych i ponownie uruchomić telefon z fabryki, abyś nie musiał już zajmować się tą irytującą reklamą, która otwiera się sama co jakiś czas.

Dowiedz się, które aplikacje generują reklamy na moim telefonie z systemem Android

Wschód system operacyjny Oferuje nam, wśród swoich funkcji fabrycznych, bardzo przydatną opcję, aby wiedzieć, które aplikacje generują niepotrzebne reklamy, gdy używamy sprzętu, w tym celu musimy wykonać następujące czynności:

  • Znajdź model smartfona con system operacyjny Android które masz
  • Włącz sprzęt telefoniczny.
  • rozwijać się w ekran menu głównego zespołu.
  • Znajdź i kliknij ikonę, która ma nazwa konfiguracji lub ustawienia.
  • W tej sekcji wybierz opcję, która: mówi cyfrowe wellness
  • Po tym to pokaże się na ekraniewykres ze statystykami.
  • którego funkcją jest mierzenie aktywności aplikacji uruchomiony na komputerze.
  • W tej zakładce jest kilka opcji, ale ta, którą nas interesuje wciśnięcie to tam, gdzie jest napisane „powiadomienia”
  • Spowoduje to wyświetlenie listy aplikacji, które są aktywnie wysyłane reklama zespołowa, nawet jeśli nie były wcześniej otwierane.

Chociaż należy wyjaśnić, że ta metoda może być używana tylko z komputerami, które mają najnowszą wersję tego uruchomiony system operacyjny.

W taki sposób, że znasz już metodę z nim będziesz mógł zidentyfikować te aplikacje że na twoim smartfonie wyświetlają się niechciane reklamy, ale jeśli znasz inne sposoby poznania tego problemu, możesz je udostępnić w sekcji komentarzy.

dołącz do naszego kanału telegram