Skip to content

Jak usunąć reakcję Facebooka z dziennika aktywności

29 de lipiec de 2021

Obecnie Facebook jest królem sieci społecznościowych, prowadząc WhatsApp, Instagram, Facebook Messenger i kilka innych, które może nie są tak popularne, ale z pewnością będą rosły.

W szczególności, Facebook pozwala nam wyrażać różne nastroje i „Reakcje” na posty naszych znajomych w tej sieci, może być tak, że w pewnym momencie będziemy chcieli zmienić reakcję, jaką daliśmy na publikację, w tym poście nauczymy Cię, jak to zrobić.

Jakie informacje zawiera dziennik aktywności?

Facebook ma sekcję dziennika aktywności, w której oprócz tej sekcji możemy sprawdzić naszą ostatnią aktywność w sieci społecznościowej zawiera narzędzia do filtrowania tej aktywności według kategorii, zachowania, daty i duży wybór opcji jeśli chcesz skonsultować coś bardzo konkretnego. Ponadto tylko właściciel konta może zobaczyć ten osobisty dziennik aktywności. Tutaj omówimy niektóre z głównych opcji tego panelu.

Interakcje

W tej sekcji możesz sprawdzić otrzymane polubienia, a także reakcje i komentarze, które Twoi znajomi dodali do Twoich postów.

Twoje posty

Tutaj możesz znaleźć i uzyskać dostęp do pełny zapis wszystkich zdjęć, filmy i posty, które udostępniłeś ze swojego profilu.

Znajomości

W tym obszarze możesz zobaczyć swoją listę znajomych, a także strony, które lubisz, także relacje, które skonfigurowałeś w swoim profilu, (partner, rodzina i wszystko skonfigurowane w Twojej sieci relacji).

Aktywność grupowa

W tej sekcji możesz zobaczyć najistotniejsze publikacje grup i społeczności, do których należysz na Facebooku.

Gdzie można uzyskać dostęp do tego rejestru?

W zależności od tego, gdzie łączysz się z Facebookiem, będzie to sposób, w jaki możesz zobaczyć dziennik swojej aktywności poniżej pokażemy Ci dwa główne sposoby.

Wersja internetowa

Zaloguj się na swoje konto na Facebooku za pomocą adresu e-mail i hasła, w środku musisz przejść do prawej górnej części Facebooka i kliknij ikonę z małą strzałką skierowaną w dółTeraz w menu, które się pojawi, wybierz „Ustawienia i prywatność”, a wtedy zobaczysz opcję o nazwie „Dziennik aktywności”.

Z aplikacji

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do dziennika aktywności z aplikacji Facebook zainstalowanej na telefonie komórkowym, wykonaj następujące czynności: zaloguj się na swoje konto za pomocą swojego adresu e-mail i nazwy użytkownika, a następnie znajdź menu z trzema poziomymi liniami w prawej górnej części aplikacji i naciśnij je andGdy to zrobisz, pojawi się menu, w którym musisz poszukać opcji „Konfiguracja”, a zobaczysz kilka sekcji, w których musisz zlokalizować tę o nazwie „Twoje informacje na Facebooku” w tej sekcji, w której będziesz mógł zobacz dziennik aktywności, naciśnij go i tam będziesz mógł zarządzać wszystkimi wyżej wymienionymi kategoriami oferowanymi przez ten rejestr.

Procedura usuwania „Lubię to” i innych interakcji

usuń jak na Facebooku

Facebook pozwala Ci zarządzać wszystkimi reakcjami, które zamanifestowałeś w publikacjach Twoich kontaktów na Facebooku, dzięki czemu masz kilka narzędzi, które oferuje ta sama platforma.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to zalogować się do Facebooka swoimi danymi użytkownika, następnie przejść do swojego profilu osobistego i wybrać opcję „Ustawienia”, następnie wejść do sekcji „Prywatność”, wejść do dziennika aktywności i kliknąć przycisk o nazwie „Filtruj”, następnie wybierz opcję „Lubię to i reakcje”, zapisz zmiany, które skonfigurowałeś w tym filtrze i naciśnij akceptuj.

Gdy zastosujesz ten filtr wyszukiwania, Facebook pokaże Ci wszystkie publikacje, które oznaczyłeś jako „Lubię to” lub zareagowałeś z jakąkolwiek emocją, będziesz musiał tylko znaleźć publikację, na którą chcesz zmienić swoją reakcję, a następnie kliknąć przycisk trzech punktów, aby zmienić swoją reakcję lub wyeliminować ją na stałe.

Co się stanie, jeśli usunę „Lubię to” na Facebooku?

jak usunąć polubienie z facebooka

Jeśli spodobał Ci się czyjś post, a następnie chcesz go usunąć, nic złego się nie stanie, Facebook nie zablokuje Twojego konta ani nic w tym stylu, masz prawo do swobodnego wyrażania się w swoim profilu, o ile nie lekceważysz wolności inne, jedyne, co może się zdarzyć, to to, że osoba, która otrzymała polubienie, otrzyma powiadomienie, że zareagowałeś na jedno z jej zdjęć lub publikacji, ale że nie znajduję lub nie widzę, że podoba mi się to odzwierciedlone w poście, to w przypadku, gdy dana osoba jest w tym czasie online.

Jeśli jednak polubisz i usuniesz go, zanim ta osoba ponownie połączy się z Facebookiem, nawet tego nie zauważy, nie otrzyma żadnego powiadomienia.