Skip to content

Jak usunąć pionowe i poziome linie na ekranie laptopa

27 de luty de 2021

Jednym z najważniejszych elementów naszego laptopa i ogólnie naszych komputerów osobistych jest ekran. Dzięki niemu możemy zobaczyć, co pokazuje nam interfejs graficzny używanego przez nas systemu operacyjnego. Ale jeśli to zawiedzie lub okaże się wadą, nie możemy docenić tego, co robimy. W tym sensie chcemy Ci pokazać, co możesz zrobić usuń pionowe i poziome linie na ekranie laptopa.

Może to być bardzo niepokojący problem, który nie może wywołać obaw, że ekran zostanie nieodwracalnie uszkodzony. Zmienne, które mogą powodować ten problem, mogą być związane ze sprzętem lub składnikami fizycznymi. Lub z oprogramowaniem lub programami i ważne jest, aby wiedzieć, skąd bierze się ten błąd.

To, że wiemy, co zrobić, gdy nasz ekran ma usterkę, jest bardzo ważne dla nas jako użytkownika i nie musimy polegać na techniku. I to jest właśnie naszą misją, aby nauczyć Cię praktycznych rozwiązań. Zarówno w celu naprawy, jak i podłączenia kilku monitorów do naszego komputera.

Jak usunąć pionowe i poziome linie na ekranie laptopa

Kiedy ekrany do laptopów pokazuje pionowe linie istnieje kilka przyczyn tego problemu i pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest postawienie prawidłowej diagnozy. Czasami problem jest związany z komponentami, takimi jak płyta główna lub chipset wideo. I łatwo jest potwierdzić jego awarię podłączając się do projektora.

Jeśli linie nie są wyświetlane, oznacza to, że płyta główna i chipset wideo działają prawidłowo, a problem dotyczy pliku ekran. Ale jeśli problem zostanie również pokazany w projektorze, to będziesz musiał wymienić kartę graficzną, ale zawsze będzie trzeba zweryfikować tę diagnozę u specjalistycznego technika.

Kroki usuwania pionowych i poziomych linii na ekranie laptopa

Aby rozwiązać problem i usuń pionowe i poziome linie na ekranie laptopa musimy najpierw sprawdzić, czy ta usterka jest spowodowana przez Oprogramowanie. A pierwszym krokiem jest wejście bezpośrednio na stronę producenta karty graficznej. Gdy już się w nim znajdziemy, możemy pobrać najnowszy sterownik zgodny z modelem karty.

Następnym krokiem, który musimy zrobić, jest zainstalowanie nowego sterownika na naszym komputerze, a po zakończeniu tej procedury ponownie uruchomimy komputer. Po uruchomieniu sprzętu sprawdzimy, czy problem został rozwiązany. pionowe lub poziome linie wyświetlane na monitorze.

Jeśli, wręcz przeciwnie, problem nie został rozwiązany, jest bardzo prawdopodobne, że przyczyną awarii jest sprzęt i musimy to sprawdzić. Aby to zrobić, zrestartujemy komputer i uruchomimy go z BIOS-u. Teraz, jeśli nadal widzisz pionowe i poziome linie, oczywiste jest, że problem dotyczy pliku Błąd sprzętu.

W przypadku, gdy korzystamy z zewnętrznego ekranu, musimy sprawdzić, czy połączenia są w idealnym stanie. Że nie wykazują uszkodzeń, jeśli tak, to musimy to zmienić na nowe, aby wykluczyć awarie. Po przeprowadzeniu tych kontroli, a usterka nadal występuje, nie będzie innego wyjścia, jak tylko zanieść ekran do serwisu technicznego.

W zdecydowanej większości przypadków ten problem występuje wyłącznie na ekranie laptopa, możesz przetestować, naciskając z tyłu ekranu. W ten sposób linie zmieniają kolor lub stają się szersze i węższe. Wtedy nieuchronnie będziesz musiał zastąpić ekran laptopa.

przenośna pozioma linia pionowa

I w ten sposób pokażemy Ci, co powinieneś zrobić, aby najpierw sprawdzić, która część sprzętu jest źródłem awarii i możliwe rozwiązanie. Możesz nie być w stanie go naprawić, ale możesz skutecznie zdiagnozować przyczynę problemu. Dlatego nauczymy Cię, co powinieneś zrobić usuń pionowe i poziome linie na ekranie laptopa.