Skip to content
Mac

Jak usunąć pasek ulubionych z przeglądarki na komputerze Mac? – Dostosuj swój zespół

6 de styczeń de 2022

Czy wiesz, że pasek zakładek był kiedyś częścią Safari firmy Apple? Możesz nie pamiętać, ale obecnie nazywa się to paskiem ulubionych i jest bardzo przydatny podczas zapisywania wszystkich ważnych witryn, które zasługują na zapamiętanie, aby odwiedzić je w przyszłości. Z tego powodu wielu użytkowników korzysta z niego na co dzień, zwłaszcza ci, którzy poświęcają się telepracy i zasługują na szybkie i łatwe zlokalizowanie swoich ulubionych stron internetowych.

Mimo to są osoby, które z różnych powodów nie są tak zadowolone z paska ulubionych, może tak być wolą, aby ich komputer był jak najprostszy lub po prostu nie podoba im się, że to narzędzie jest częścią ich domyślnej przeglądarki. W związku z tym mają możliwość ich czasowej lub trwałej eliminacji, aby ich środowisko pracy było jak najbardziej odpowiednie.

Co zrobić, aby tymczasowo ukryć pasek ulubionych na komputerze Mac?

Generalnie najnowocześniejsze komputery na rynku, obejmują szereg funkcjonalności, które można modyfikować na przykład podczas wyłączania Dropbox podczas uruchamiania Maca lub w tym przypadku tylko tymczasowego ukrywania paska ulubionych. Jeśli więc nie chcesz dłużej przeglądać tego zasobu przez określony czas, możesz go ukryć bez konieczności trwałego usuwania go z komputera.

Aby się do tego dostosować, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do zakładki Widok z przeglądarki Safari. Tam zostanie wyświetlony panel, w którym będziesz musiał kliknij opcję, która mówi Ukryj pasek ulubionych i gotowy. Jeśli chcesz, aby pasek był ponownie wyświetlany w przeglądarce, musisz wykonać te same czynności, ale klikając miejsce, w którym jest napisane Pokaż pasek ulubionych.

Ze swojej strony jest o wiele łatwiejszy sposób na tymczasowe ukrycie lub pokazanie pasek ulubionych, a to ze względu na kombinacje lub skróty, które ma klawiatura komputera Mac.Dlatego wystarczy nacisnąć polecenie + Shift + B, aby zmienić alternatywy zarówno pokazywania, jak i ukrywania, mogąc z nich korzystać zgodnie z Twoje najpilniejsze potrzeby. Tymczasem Twoje zakładki pozostaną tam bez względu na wybraną opcję.

Jak trwale usunąć pasek ulubionych?

Jeśli już zdecydowałeś i chcesz trwale usunąć pasek ulubionych, po prostu musisz całkowicie usuń listę, która przechowuje wszystkie twoje zakładki i ulubione. Aby to osiągnąć, będziesz musiał kliknąć pasek ulubionych, wybierając tę ​​alternatywę, która ma rysunek otwartej książki i jest miejscem, w którym pojawią się wszystkie twoje zakładki. Teraz ważne jest, aby nacisnąć całą listę i prawym przyciskiem myszy poszukać pola z napisem Usuń. To cała procedura.

sposób na wyświetlenie paska ulubionych w przeglądarce Mac

Jak pokazać lub ukryć pasek ulubionych w Safari?

Przeglądarka Safari jest tak wszechstronna, że ​​nie tylko pozwala ustawić preferowany język podczas przeglądania, ale także świetnie pokazuje lub ukrywa pasek ulubionych zgodnie z własnymi preferencjami. Dlatego jeśli chcesz to ukryć, musisz tylko wejść do przeglądarki i wybierz ikonę z napisem Wyświetl w opcjach menu. Gdy już się tam znajdziesz, możesz ukryć pasek ulubionych z tego samego panelu.

Teraz, aby wyświetlić pasek ulubionych w Safari, wystarczy wykonać te same kroki, ale zamiast ukrywać się, wybierzesz alternatywę pokazania aby działał poprawnie. Tylko w ten sposób będziesz w stanie dostosować obie metody do okazji.

Jak dodać nowe „ulubione” do ukrytego paska ulubionych na Macu?

Możesz pomyśleć, że po ukryciu paska ulubionych nie będziesz już mógł dodawać zakładek. Niemniej jednak, to nie znaczy, że nie możesz już tego robić. Więc jeśli chcesz to osiągnąć, musisz nacisnąć Command + Shift + B, aby otworzyć pasek, a następnie przeciągnąć witrynę, którą chcesz tam zapisać. Gdy to zrobisz, zobaczysz zielony przycisk, który wskaże, że możesz bez problemu zapisać swoje zakładki. Aby zakończyć, wystarczy ponownie schować pasek i to wszystko.

jak zintegrować pasek ulubionych na komputerze Mac?

Co zrobić, aby ponownie zintegrować pasek ulubionych na komputerze Mac?

Udało Ci się ukryć pasek ulubionych na Macu, ale chcesz go ponownie zintegrować z przeglądarką? Nie martw się, możesz to zrobić bez żadnych niedogodności. Wystarczy przejść do zakładki Widok znajdującej się w menu głównym. Stąd wybierzesz opcję Pokaż pasek ulubionych i natychmiast, pole pojawi się pod paskiem narzędzi.