Skip to content

Jak usunąć lub usunąć zadrapania z ekranu lub szkła telefonu komórkowego za pomocą szkła Gorilla Glass

11 de kwiecień de 2021

Plik smartfony Stały się użytecznym narzędziem i koniecznością w życiu każdego człowieka, od komunikacji i rozrywki po narzędzie do nauki lub pracy. Z tego powodu ludzkości tak bardzo zależy na uzyskaniu jak najbardziej aktualnego, reprezentacyjnego i utrzymaniu go w jak najbardziej optymalnych warunkach, zwłaszcza w dotyku (niektóre urządzenia, takie jak iPhone, mają dotyk i ekran w jednym), dbając o to od zadrapań i uderzeń.

Wspaniały wiele znanych telefonów, takich jak Xiaomi Redmi Note 8Wiele telefonów Motorola Moto G, Samsung Galaxy i telefonów z wyższej półki, takich jak OnePlus, ma szkło znane jako Gorilla Glass, które jest korzystne dla wszystkich telefonów. wyprodukowany przez Corning Inc. składa się z mieszanki alkaliczno-glinokrzemianowej, dzięki czemu jest bardzo odpornym materiałem.

Są one podzielone na kilka wersji Gorilla Glass, jedna lepsza od drugiej. Jednak to nie czyni go odpornym na zarysowania; w tym celu istnieją metody ich eliminacji i zapobiegania.

Procedury te mogą być również przydatne w przypadku wszystkich rodzajów kryształów w urządzeniach. Ale jeśli nie jesteś pewien, czy robić to w domu, możesz znaleźć zaufanego technika, aby mógł wykonać procedury lub zasięgnąć porady. W przypadku, gdy ekran telefonu nie działa, Musimy uciekać się do innych rozwiązań, ponieważ tutaj zobaczymy tylko, jak usunąć rysy z ekranu.

Środki ostrożności dotyczące urządzenia

Przed wykonaniem któregokolwiek z tych działań zaleca się zabezpieczyć porty połączeń, wyłączyć telefon i, jeśli to możliwe, wyjąć baterię z telefonu komórkowego; aby uniknąć wycieków, zwarć i niepożądanych reakcji chemicznych.

Metody korygowania rys na ekranie telefonu komórkowego

Pasta do zębów:

Substancje chemiczne zawarte w tym materiale mają właściwości, które pomagają polerować zęby; jest bardzo Często spotyka się to w procesach domowych, aby usunąć zadrapania, jak na płytach CD. Nakłada się na dotknięty obszar, delikatnie wciera chusteczką, rozprowadza tak, aby była lekko grubą warstwą i odstawia na około pięć minut, po czym czystą i lekko zwilżoną chusteczką usuwa się krem.

Wosk do polerowania pojazdów:

Chociaż jest dość drogi, jest bardzo skuteczny, ponieważ bardzo dobrze wykonuje swoją pracę, pomagając ukryć drobne rysy na pojazdach. W tym przypadku W celu uzyskania lepszej jednorodności zaleca się rozszerzenie w całości na cały ekranczynności powtarzamy jak w przypadku pasty do zębów, tylko w tym przypadku zaleca się, aby ilość wosku była odpowiednia do zarysowania.

Wodorowęglan sodu:

Wodorowęglan sodu jest zwykle przydatny w kilku sytuacjach, w tym przypadku w pojemniku zrób dwie małe filiżanki wodorowęglanu w dużej filiżance lub odpowiednik w dowolnym pojemniku. Wodę wlewa się ostrożnie, aż będzie jak gęsta śmietana i powtórz kroki zastosowane w paście do zębów.

Przezroczysty lakier do paznokci:

Bardzo odporny i szeroko stosowany w manicure do ochrony i wykonywania zabiegów upiększających na paznokciach mieć dłuższy czas trwania. W takim przypadku zaleca się poszerzenie całego dotyku małym pędzelkiem, aby dodać dodatkową warstwę ochronną do ekranu. Działa nawet, aby wypełnić nieco głębsze rysy.

Jeśli chcesz go usunąć, po prostu posmaruj wacik lub szmatkę emaliowanym acetonem i delikatnie pocieraj sitkiem, aż szkliwo się rozpuści.

uszkodzony ekran telefonu

Oleje roślinne:

Od oleju słonecznikowego po oliwę z oliwek, bez względu na to, co to jest, Jeśli rysa jest bardzo prosta, możesz zrobić kilka kropli i przetrzeć ją czystą chusteczką aż znikną małe rysy.

Zapobieganie zarysowaniom

Unikaj noszenia telefonu w brudnych torebkach lub torebkach za wszelką cenę, ponieważ niektóre zanieczyszczenia mogą porysować urządzenie, w razie potrzeby mogą być kup specjalne wkładki, które zakrywają zarówno tył, jak i ekran; lub, w przypadku braku tego, kilka małych płóciennych toreb.

Etui na telefony skutecznie unikają zarysowań, są takie, które możemy stworzyć w naszym domu. Etui silikonowe są najbardziej praktyczne do każdego telefonu.

dołącz do naszego kanału telegram