Skip to content

Jak usunąć lub usunąć root na telefonie komórkowym lub tablecie z Androidem na zawsze lub tymczasowo?

17 de listopad de 2021

Proces rootowania jest bardzo interesujący, pozwala nam wejść do systemu terminalowego jako administratorzy i dokonać zmian, które w innym przypadku byłyby niemożliwe. Kiedy jednak zrootujemy terminal, zostajemy bez gwarancji producenta. Dlatego wielu tego nie robi lub gdy już to zrobili, wolą zrestartuj swoje urządzenie z Androidem.

Cóż, jeśli chcesz zrootować lub już to zrobiłeś, ale nie masz zamiaru tracić gwarancji fabrycznej swojego smartfona, musisz wiedzieć, że dzisiaj pokażemy Ci krok po kroku unrootować androida i w ten sposób unikniesz wszelkich problemów, które się po nim pojawią.

Prawda jest taka, że ​​nawet poza gwarancją i jej skutkami, Google nieopracowywanie nowych protokołów bezpieczeństwa aby wykryć źródło naszych urządzeń i możemy jak najlepiej wykorzystać telefon komórkowy, więc ten samouczek będzie coraz bardziej odpowiedni.

Tymczasowo usuń root i zainstaluj ponownie

Chociaż prawda jest taka, że ​​istnieją różne opcje, które możemy polecić w takich sytuacjach. Wierzymy, że jest taki, który jest ogólnie najbardziej polecany. Chodzi o to, że próbujesz tymczasowo usuń root, chociaż później możesz go odzyskać bez problemów.

Dzieje się tak dzięki temu, że dzisiaj istnieją wstępnie zrootowane ROMy, podobnie jak te z CyanogenMod lub LineageOS, nawet niektóre oparte na MIUI, idealne do ukrycia tych procedur. Zwróć więc uwagę na te rozwiązania.

Jeśli masz którykolwiek z tych ROM-ów, wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Ustawień. Skąd widać, że możliwość zrootowania lub unrootowania telefonu komórkowego w kilka sekund. Ta opcja jest dostępna najpierw w Ustawieniach, a następnie w opcjach programisty.

Jeśli ta opcja się nie pojawi, możesz aktywuj również ręcznie, z informacji o telefonie, a następnie naciskaj „numer kompilacji”, aż wskaże, że aktywowałeś „opcje rozwoju”. Rzeczywiście, gdy jesteś w środku, zalecamy przejście do „dostępu administracyjnego”, gdzie system zapewni Ci cztery opcje i możesz logicznie wybrać tę, którą chcesz.

Co zrobić, jeśli to nie zadziała?

Jeśli żaden z poprzednich kroków nie okazał się przydatny, należy zauważyć, że i tak można znaleźć inną ciekawą alternatywę. Jeden z nich dotyczy aplikacje, które zostały specjalnie opracowane aby sprawdzić, czy telefon komórkowy wygląda na zrootowany, czy nie, na przykład Root Checker. Tę aplikację można pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play.

Na koniec musimy powiedzieć, że mamy nadzieję, że te wskazówki dotyczą możliwości tymczasowo zrestartuj Androida lub go ukryj. Jest to dość prosta procedura, która nie wymaga bycia ekspertem, bynajmniej.

Odinstaluj root z telefonu komórkowego z Androidem

Jeśli chcesz odinstalować roota, wywołując go w jakiś sposób, musisz wiedzieć, że nbędziesz potrzebować na to konkretnie aplikacji, w tym przypadku tzw. Universal Unroot, do którego możesz pobrać APK i przywrócić gwarancję swojego telefonu komórkowego. I nie potrzebuje absolutnie niczego innego do działania.

ładowanie logo Androida na urządzeniu mobilnym

Dzięki tej platformie możesz zrobić unroot lub unroot dowolny telefon komórkowy Bez względu na to, czy jest to chiński, można również usunąć korzeń, a to służy do wyeliminowania wszelkich możliwych śladów tego przeprowadzonego ukorzenienia.

Jeśli chodzi o mechanikę tego krok po kroku, musisz wiedzieć, że jest to naprawdę proste, ponieważ musisz tylko zainstaluj aplikację, o której mówimy, otwórz go i wśród wielu opcji, które pojawiają się na scenie, szczególnie ta, która nas interesuje, to Odinstaluj.

Cóż, jak już dojdziesz do tego punktu, zajmie ci to kilka minut, ponieważ musisz ponownie uruchomić urządzenie mobilne. Oczywiście musisz wiedzieć, że prawdziwy specjalista zauważy ukorzenienie. Chociaż ten krok po kroku może zaoszczędzić sporo pieniędzy w wielu sytuacjach.

dołącz do naszego kanału telegram