Skip to content

Jak usunąć lub usunąć komentarze, znaczniki poprawek i podziały stron w programie Microsoft Word

18 de sierpień de 2021

Komentarze i oznaczenia poprawek, które są zawarte w pełnym zakresie funkcjonalności, które oferuje nam opłacenie subskrypcji Microsoft Word, okazują się być bardzo przydatne w większości przypadków. Ponieważ pomagają nam uchwycić informacje niezbędne do poprawienia lub zrewidowania pewnego tekstu, który w zdecydowanej większości okazuje się naukowy.

Dlatego dzięki tym przydatnym narzędziom możesz dodawać adnotacje do dowolnego dokumentu cyfrowego aby autor tekstu był w pełni świadomy tego, co musi pomieścić w swoim piśmie. Należy zauważyć, że dzięki zaletom korzystania z programu Word, w wygodny i prosty sposób będziesz mógł również podejrzeć swoje dokumenty.

Należy zauważyć, że czasami użytkownicy nie wiedzą, jak usunąć te komentarze po dokonaniu odpowiedniej korekty plików tekstowych. Dlatego w tym poście wyjaśnimy ten proces, abyś mógł to zrobić poprawnie i pozbyć się komentarzy, znaków poprawek i podziałów stron w programie Word.

Wskazówki dotyczące usuwania komentarzy, znaczników i podziałów stron w programie Word

W tej sekcji przedstawimy Ci dwie możliwe i przydatne opcje abyś mógł spełnić cel skutecznego eliminowania tych elementów, o których wspomnieliśmy wcześniej. Które są zwykle pokazane w balonie, który znajduje się odpowiednio na marginesie panelu recenzji.

Jak to zrobić z wersji internetowej

Jeśli jeszcze nie wiesz, Microsoft Office ma wersję online który pozwala szybko i łatwo edytować i tworzyć dokumenty przez Internet. Jedynym warunkiem rozpoczęcia korzystania z tej wersji jest posiadanie poczty e-mail Hotmail lub Outlook, dlatego zalecamy szybkie otwarcie jej i wykonanie poniższych czynności, aby dowiedzieć się, jak usunąć te znaki z sieci Web.

  • Po uzyskaniu dostępu do przeglądarki powinieneś znaleźć plik, z którego chcesz usunąć komentarze i znaki rewizji.
  • Następnie musisz wybierz komentarze do usunięcia i kliknij ikonę, która je charakteryzuje, aby wyświetlić pasek na panelu, który pozwoli Ci zobaczyć komentarze ułożone w uporządkowany sposób.
  • Aby je usunąć, po prostu naciśnij trzy punkty poziome które są widoczne w polu notatek, i będziesz musiał kliknąć opcję Usuń wątek, która jest wyświetlana w menu podręcznym.

Jak to zrobić z oprogramowania

Aby wykonać kroki z tego miejsca, to, czego zasadniczo potrzebujesz, to liczyć na program Word. Jeśli go nie masz, zalecamy zainstalowanie wersji Word 2010 w języku hiszpańskim, która zawiera więcej dostępnych funkcji.

  • Pierwszą rzeczą jest wpisanie dokumentu, w którym pojawiają się znaki i komentarze, a następnie wybierz, co chcesz usunąć.
  • Następnie klikniesz prawym przyciskiem myszy komentarz, a pojawi się menu, w którym będziesz musiał nacisnąć pole z napisem Usuń komentarz i to wszystko.
  • Jeśli chcesz usunąć więcej niż jeden komentarz, możesz kliknij opcję Recenzja i naciśnij przycisk Usuń wszystkie komentarze z dokumentu.

Sztuczka, aby usunąć komentarze lub znaki poprawek z mojego komputera w programie Word

Czy można drukować bez komentarzy lub znaków poprawek z programu Word?

Oczywiście tak, w tym celu wystarczy poszukać opcji Plik w lewy górny róg panelu i stamtąd wprowadź przycisk Drukuj, w którym pojawi się okno dialogowe. Stąd przejdziesz do Drukuj i zobaczysz opcję, która zapyta Cię, co chcesz wydrukować.

Więc wszystko, co musisz zrobić, to wybrać opcję Drukuj, a następnie wyłączyć alternatywę, która mówi Dokument ze znakami rewizji i zamiast tego umieść Dokument, aby cały plik został wydrukowany bez irytujących znaczników i komentarzy.

Wszystko to możesz zrobić w przypadku, gdy nie chcesz niczego modyfikować lub usuwać cyfrowo i trzeba szybko wydrukować fizyczny dokument, ponieważ w przeciwnym razie znaki zostaną odzwierciedlone na papierze, co nada dokumentowi bardzo zły wygląd.