Skip to content

Jak usunąć lub usunąć efekt rybiego oka z moich zdjęć – łatwo i szybko (przykład)

25 de luty de 2021

Człowiek zawsze chciał uwiecznij chwile trwać wiecznie i zostać zapamiętanym w historii. Dzięki temu pragnieniu, jakie żywił człowiek, dziś mamy kamery, które pozwalają nam właśnie na to, uwieczniając chwilę czasu.

Fotografia w naszych czasach przeszła długą drogę dzięki programom komputerowym, które zostały opracowane z myślą o byciu pomocnym narzędziem. Na przykład wcześniej, gdy zdjęcie nie miało wystarczającego kontrastu, nic nie można było zrobić i trzeba było zrobić zdjęcie ponownie.

Teraz jest to tak proste, jak użycie pliku funkcjonować w tej samej komorze aby zwiększyć kontrast cyfrowo. To ulga, że ​​możemy liczyć na te narzędzia, które poprawią jakość naszej pracy i nie będą musiały powtarzać procesu tworzenia obrazu, jeśli coś się nie uda.

Bardzo częstym efektem na niektórych typach zdjęć jest dobrze znany efekt rybiego oka, który występuje podczas robienia zdjęcia panoramicznego. Usunięcie tego efektu nigdy nie było tak łatwe bez pomocy oprogramowania do retuszu zdjęć.

Chcesz wiedzieć, jak usunąć ten efekt ze swoich zdjęć? W takim razie czytaj dalej nasz artykuł, w którym pokażemy Ci, jak to poprawić. A) Tak nie będziesz już cierpieć z powodu tego efektu co dla niektórych jest denerwujące i zobaczysz, że Twoje zdjęcia będą wyglądać znacznie lepiej po poprawieniu.

Jaki jest efekt rybiego oka?

Przed przystąpieniem do aplikacji wyjaśnimy najpierw, jaki to efekt, aby temat był jaśniejszy i lepiej go rozumiał. Jeśli nie wiesz, jaki jest efekt rybiego oka, to efekt optyczny dają wszystkie soczewki Kąt widzenia przekracza 180 °.

To sprawia, że ​​obrazy otrzymane z tych soczewek mają wklęsły wygląd, tak jakbyś patrzył na nie oczami ryby. Usunięcie tego efektu za pomocą programów, które istnieją dzisiaj, jest bardzo łatwe, nie będziesz nawet musiał niczego instalować na swoim komputerze, ponieważ można to zrobić online.

Następnie pokażemy Ci, jak łatwo i szybko skorygować efekt rybiego oka za pomocą bezpłatnego programu online. W tym celu upewnij się, że masz dobre połączenie z Internetem, aby nie mieć żadnych problemów w procedurze, którą zamierzamy Ci pokazać.

Jak usunąć efekt rybiego oka?

Usuń efekt rybiego oka ze zdjęć

Usunięcie tego efektu nie ma o czym pisać, w tym celu wykorzystamy narzędzie online o nazwie Photo-Kako. Dzięki niemu wszystkie problemy zostaną rozwiązane, ponieważ jest łatwy w użyciu i poprawi wszystkie zdjęcia, które chcesz.

Krok 1

Musisz wejść na stronę główną aplikacji online, aby rozpocząć proces usuwania efektu rybiego oka ze swoich zdjęć. Wystarczy wpisać nazwę w wyszukiwarce „Photo-Kako” i dawaj je pomiędzy, najbezpieczniejsze jest to, że jest na pierwszym miejscu w wynikach.

Krok 2

Po wejściu do środka przejdź do lewego górnego rogu interfejsu, aby dodać plik do edycji w sekcji „Wybierz plik”. W ten sposób przeszukasz pliki na swoim komputerze pod kątem danego obrazu, do którego zostanie zastosowana żądana korekta.

Krok 3

Po wybraniu obrazu, który chcesz poprawić i załadowaniu go, zobaczysz, że po lewej stronie jest kilka opcji, których możesz użyć. Opcja, która nas interesuje, nazywa się „Główne elementy konfiguracji”, w której zmodyfikujesz ustawienie „Obiektyw” do zakresu od 50 do 50.

Ten zakres może nie działać we wszystkich przypadkach, więc będziesz musiał regulować kąt obiektywu, aż osiągniesz ten, który chcesz. I na tym skończysz, pozostanie tylko pobranie obrazu, a już usunąłeś plik efekt rybiego oka.

To było naprawdę łatwe Aplikacja online Oferuje również inne narzędzia do edycji, więc możesz ich używać tak często, jak chcesz.

Dzięki temu możesz lepiej wykończyć wszystkie swoje obrazy, korzystając ze wszystkich dostępnych narzędzi Photo-kako oddaje do Twojej dyspozycji. Z naszej strony dotarliśmy już do końca wyjaśnienia i mamy nadzieję, że ten przewodnik był dla Ciebie przydatny.

Jeśli lubisz fotografię i chcesz dowiedzieć się, jak robić lepsze zdjęcia, mamy dwa artykuły specjalnie dla Ciebie, Jak robić profesjonalne zdjęcia ludzi telefonem komórkowym? A także Jak łatwo robić dobre zdjęcia w nocy za pomocą telefonu komórkowego z Androidem?