Skip to content

Jak usunąć lub dezaktywować tryb uśpienia lub gotowości monitora komputera z systemem Windows

9 de maj de 2023

Wszystkie systemy operacyjne mają swoje zalety i wady, a także dużą liczbę funkcji, których czasami nawet nie wiemy, jak są aktywowane, dezaktywowane lub po prostu, jaka jest ich funkcja. okna Ma również wyłączenie lub hibernację, nie jest z tego zwolniony.

Jeśli tu jesteś, to dlatego, że na pewno chcesz wiedzieć, jak dezaktywować określoną funkcję, chodzi o tryb uśpienia co wielu użytkownikom się nie podoba.

Co to jest tryb uśpienia systemu Windows

okna miał szeroką generację aktualizacji systemu, z których jedną z najczęściej używanych jest wersja Windowsa 7która wśród swoich wielu funkcji może pomóc przyspieszyć komputer, zapewnić możliwość zmniejszenia zużycia i wydatków na energię w celu osiągnięcia dłuższej żywotności sprzętu.

Jednym z głównych sposobów, w jaki można to zrobić, jest:

Kiedy drużyna znajduje się w „tryb czuwania” monitor jest zwykle wyłączany automatycznie po wcześniej ustalonym okresie bezczynności, który można skonfigurować tak, aby aktywował się po 10 sekundach, maksymalnie po kilku minutach.

Należy pamiętać, że w tym stanie urządzenie nie wyłącza się całkowicie wcześniej wspomniano, ma tylko mniejsze zużycie energii, co pozwala komputerowi pozostać aktywnym przy mniejszym obciążeniu.

ale tam jest niektórzy użytkownicy systemu, którzy nie obsługują tej opcji, ponieważ w pewnym momencie może to być mylące i może zapomnieć, że komputer jest nadal włączony, co powoduje, że komputer spędza dużo czasu bez snu.

Ponadto użytkownik może bezpośrednio wyłączyć sprzęt poprzez odłączenie go od zasilania, co może spowodować duże szkody.

Ta metoda ci pomoże usuń tryb uśpienia aby wiedzieć, kiedy komputer jest włączony. W ten sposób nie zapomnisz, że jest włączony i zapobiegniesz jego włączeniu przez długie godziny.

coś, co ci pomoże oszczędzać pieniądze na rachunku za energię elektryczną, a także uniemożliwi odłączenie komputera bez wiedzy, że jest włączony, co może spowodować uszkodzenie komputera.

hibernacja komputera

Dlatego jeśli jesteś jedną z tych osób, zalecamy wykonanie tego procesu w celu dezaktywacji tej funkcji okna.

Jak usunąć tryb uśpienia z mojego komputera

Następnie zobaczysz kroki, które należy znać Jak usunąć lub dezaktywować tryb gotowości monitora komputera z systemem Windows

Wymaga to oczywiście włączenia sprzętu, a następnie:

  • Naciśnij przycisk „Początek”.
  • Następnie przejdziesz do kliknięcia „Panel sterowania”.
  • Później musisz przejść do linku „System bezpieczeństwa”.
  • Po otwarciu linku pojawi się zielony link o nazwie „Opcje energii”.
  • W ten sposób musisz kliknąć „Zmień ustawienia planu”.
  • Obok wspomnianej opcji będziesz mieć plan, który został wcześniej wybrany.
  • Jeśli masz wiele planów zasilania, będziesz musiał bezpośrednio dostosować ustawienia wyświetlacza lub monitora indywidualnie dla każdego z planów.
  • Następnie musisz kliknąć menu wyświetlane po prawej stronie „wyłącz ekran”.
  • Po kliknięciu tego przycisku należy natychmiast wybrać opcję „Nie”.
  • Aby zakończyć proces, nie możesz zapomnieć „Zapisz zmiany”, ponieważ natychmiastowe wyjście z okna może spowodować utratę całej procedury i konieczność rozpoczęcia od nowa.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli dezaktywujesz tryb czuwania dla ekranu lub monitoraale ciągle jesteś daleko od swojego zespołu, zaleca się wybranie a wygaszacz ekranu w spokoju.

Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy, gdy jesteś na pulpicie.

Następnie musisz wybrać sekcję „Być uosobieniem”.

Po kliknięciu musisz wybrać opcję znajdującą się w prawym dolnym rogu okna o nazwie „Wygaszacz ekranu” i to tam można jasno określić konfigurację do przeprowadzenia.

Jak ci się podobała ta prosta metoda? Dzięki niemu możesz Wyłącz lub usuń komputer z trybu uśpieniaTo pomoże ci nie zostawiać komputera włączonego przez kilka godzin, nie zdając sobie z tego sprawy, coś, co osobiście często mi się przydarzyło.

dołącz do naszego kanału telegram