Skip to content

Jak usunąć kogoś z grupy WhatsApp? – Proste wyjaśnienie

12 de Listopad de 2021

Przyczyn usunięcia uczestnika z grupy WhatsApp może być wiele, z powodu problemów lub decyzji grupy, usunięcie uczestnika nie jest trudne rozmowy, tutaj zobaczysz proces do naśladowania.

Kiedy usuwasz kogoś z grupy WhatsApp, czy zdajesz sobie z tego sprawę?

Eliminując kogoś z grupy WhatsApp, ta osoba i inni członkowie grupy zdają sobie sprawę, że czat pokazuje, że osoba przypisana jako administrator wyeliminowała uczestnika, w ten sam sposób w przypadku osoby wyeliminowanej z czatu widać również, że ma został usunięty z rozmowy, plus nie będziesz już mógł wysyłać wiadomości w grupie i nie zostaną umieszczone na liście członków tego samego.

Usunięty członek może nadal widzieć wiadomości przed ich usunięciem, ale nie widzi nowych rozmów ani zmian wprowadzonych w grupie, zasadniczo w przypadku usuniętego uczestnika, którego dotyczy grupa, przed jego usunięciem zachowane są dane, będzie również mógł zobacz listę członków grupy i utrzymuj z nimi kontakt poprzez prywatne wiadomości.

Czy istnieje sposób, aby osoba, którą wyrzucasz, nie zdawała sobie sprawy?

Jeśli usuniesz uczestnika z rozmowy, bardzo trudno mu nie zorientować się, że został wyrzucony z grupy, ponieważ aplikacja na różne sposoby odzwierciedla, że ​​został usunięty, usuń pasek tekstowy z czatu i otrzymasz powiadomienie, że Nie jest już uczestnikiem grupy, chociaż możesz utworzyć nową grupę z wyjątkiem niechcianego uczestnika.

Nie jest to skomplikowany proces do wykonania, usunięcie kontaktu z grupy WhatsApp może zapobiec przyszłym niedogodnościom z innymi uczestnikami w przypadku, gdy ta osoba negatywnie wpływa na harmonię grupy i zaplanowane w niej czynności.

Z iPhone’a

W aplikacji WhatsApp na iPhone’a procedura usuwania uczestnika z grupy polega na wejściu do sekcji czatów, wyszukaniu grupy, z której zamierzasz usunąć uczestnika i wejdz do informacje o grupie szukając wspomnianego uczestnika, kliknij jego dane kontaktowe, a zobaczysz listę opcji, wybierz „usuń z grupy”.

Potwierdzając usunięcie uczestnika z grupy, to już nie będzie w stanie wchodzić w interakcje z innymi członkowie w grupie, chociaż możesz prowadzić z nimi konwersacje poza tym czatem, nie będziesz mieć dostępu do nowych wiadomości wysyłanych przez innych członków grupy.

Z Androidem

Procedura jest podobna, musisz wejść do aplikacji WhatsApp, a następnie do sekcji czatów W wyszukiwaniu grupy, z której chcesz wykluczyć uczestnika, wpisz informacje o grupie i zobacz listę członków, którzy ją tworzą, po znalezieniu członka, który ma zostać usunięty, kliknij jego dane kontaktowe i wybrana jest opcja eliminacji uczestnika.

usuwanie osób z grupy

Czy musisz być administratorem, aby wyrzucić kogoś z grupy?

W grupie WhatsApp są członkowie i administratorzy, administratorzy tylko oni mogą wprowadzać zmiany w grupieNiezależnie od tego, czy w informacjach dodajesz kogoś, czy usuwasz uczestników z grupy, jeśli nie jesteś administratorem, nie będziesz w stanie usunąć kogoś z grupy. Jeśli masz problem z członkiem grupy i chcesz, aby został wyeliminowany, ponieważ popełnił poważne wykroczenie lub ma wpływ na innych uczestników, możesz powiadomić o tym administratora grupy, aby ocenił sytuację i sprawdził, czy konieczne jest wyeliminowanie danego uczestnika.

Gdy uczestnik zostanie wyeliminowany, może zostać ponownie włączony do grupy, jeśli administrator tak zdecyduje, ale nie może ponownie wejść samodzielnie, gdy uczestnik nie należy już do grupy, jego wiadomości pozostają w rozmowie, tak jak wysłane pliki.

Numer telefonu zbanowanego członka jest nadal widoczny dla innych członków grupy, ponieważ znajduje się na górze wiadomości, które wysłali, nawet jeśli ich kontakt nie znajduje się już na liście członków grupy.