Skip to content

Jak usunąć aplikacje, aby zwolnić miejsce na moich urządzeniach?

4 de luty de 2022

Aplikacje instalowane na telefonie komórkowym nie tylko zajmują miejsce, które ważą podczas ich pobierania. Jesteś z upływem czasu zajmują coraz więcej miejsca na rzeczach takich jak aktualizacje i pamięć podręczna. Jeśli Twój telefon osiągnął limit miejsca, możesz usunąć aplikacje, aby zwolnić miejsce w telefonie.

Usuń dane aplikacji i wyczyść pamięć podręczną to nie to samo. Istnieje duża różnica między obiema rzeczami, które musisz zrozumieć i zidentyfikować. Następnie pokażemy, jak wyczyścić dane aplikacji, jak usunąć aplikacje i nie tylko.

Jaka jest różnica między „wyczyść moje dane” a „wyczyść pamięć podręczną” w aplikacji?

Czyszczenie danych aplikacji składa się z usuń wszystkie dane które zostały przez Ciebie dodane, czyli w tym przypadku będą to rzeczy takie jak konta lub ustawienia. Z drugiej strony, gdy wyczyścisz pamięć podręczną aplikacji, wyczyścisz jej ostatnie dane, kiedy mówimy o ostatnich danych, mamy na myśli na przykład dziennik pobierania lub coś w tym rodzaju.

W przypadku Spotify utwory są zapisywane jako część pamięci podręcznej i jeśli chcesz zwolnić trochę miejsca, wystarczy wyczyścić pamięć podręczną Spotify lub innej aplikacji. Wspomniana aplikacja będzie działać normalnie, bez żadnych problemów, ale niektóre z Twoich ostatnich danych zostaną usunięte.

Należy zauważyć, że zdecydowana większość telefonów komórkowych ma opcję, za pomocą której można usunąć pamięć podręczną i pliki cookie, które posiada telefon komórkowy. Jest to coś, z czego możesz skorzystać, gdy nie masz miejsca w telefonie i nie chcesz usuwać żadnych aplikacji.

Które aplikacje przechowują najbardziej niepotrzebne dane na urządzeniu?

Najczęstsze zastosowania przechowuj niepotrzebne dane Są to między innymi WhatsApp, Facebook, Spotify, Google Chrome. Jednak te, które najczęściej przechowują niepotrzebne dane, to te, o których właśnie wspomnieliśmy.

Dlatego, dla zwolnić miejsce w magazynie wewnętrzny telefonu komórkowego, co musisz zrobić, to przejść do ustawień:

 1. Znajdź sekcję „Aplikacje”
 2. Zarządzaj posiadanymi aplikacjami
 3. Wybierz Facebook, WhatsApp lub dowolną inną aplikację
 4. Poszukaj opcji „Wyczyść pamięć podręczną”, naciśnij ją i gotowe

W ten sposób jest tak zwolnij miejsce na aplikację które zawsze przechowują niepotrzebne dane w pamięci mobilnej. Po zakończeniu czyszczenia pamięci podręcznej tych aplikacji możesz zobaczyć, jak czyszczona jest pamięć podręczna przeglądarki Google Chrome.

Czy zapisywanie zdjęć, filmów i plików w chmurze zwalnia miejsce na moim telefonie?

osoba oglądająca zdjęcia na telefonie komórkowym

Jedna rzecz, którą możesz zrobić, aby zwolnić miejsce na telefonie komórkowym bez konieczności usuwania plików jest usuwanie zdjęć i filmów, które masz w telefonie komórkowym. Przed usunięciem zdjęć i filmów możesz przesłać je do chmury, aby były tam bezpieczne. Jednym z najlepszych miejsc do przesyłania zdjęć jest platforma Zdjęć Google.

Jeśli nadal nie wiesz, w jaki sposób zdjęcia i filmy są przesyłane do chmury Zdjęć Google, zwróć uwagę na proces, który pokażemy poniżej:

 1. Pobierz aplikację Zdjęcia Google, jeśli jej nie masz
 2. Następnie zaloguj się do aplikacji, używając danych swojego konta Google (jeśli nie masz konta Google, utwórz je)
 3. Kiedy wszystko będzie gotowe, musisz poczekać, aż aplikacja załaduje wszystkie zdjęcia i filmy, które masz na urządzeniu, aby nacisnąć ikonę Twojego zdjęcia profilowego
 4. Aby zakończyć, po prostu wybierz opcję „Kopia zapasowa” i wykonaj wszystko, co powie Ci aplikacja Zdjęcia Google

Mając wszystkie zdjęcia w chmurze, możesz wejść do aplikacji Zdjęcia Google, nacisnąć ikonę z Twoim zdjęciem profilowym i wybrać opcję „Zwolnij miejsce”. naciskając tę ​​ikonę zostanie usunięty z urządzenia wszystkie filmy i obrazy, które zostały już zapisane w chmurze.

Czy mogę usunąć aplikacje wstępnie zainstalowane przez producenta na moim telefonie komórkowym?

dziewczyna korzystająca z komputera i telefonu komórkowego

Nie ma sposobu usuń aplikacje które są domyślnie instalowane na urządzeniu mobilnym, ponieważ spowodowałoby to zatrzymanie niektórych procesów mobilnych. Jedyne, co można zrobić, to wyłączyć aplikacje, których nie używasz. Aby dezaktywować aplikacje, których nie używasz, należy przejść do ustawień, wyszukać tam aplikację, wprowadzić jej opcje i wybrać opcję „Dezaktywuj”.

jeśli musisz mieć problemy z dezaktywacją Spośród tych aplikacji, których nie używasz, musisz odwiedzić pomoc techniczną dla systemu Android lub iOS. Z drugiej strony, jeśli chcesz usunąć pobrane aplikacje, musisz tylko:

 1. Przejdź do ustawień telefonu
 2. Przejdź do sekcji „Aplikacje”
 3. Znajdź ten, którego już nie chcesz używać
 4. Wybierz go, naciśnij opcję odinstalowania i potwierdź akcję

Jak uzyskać dostęp do pobranych plików na moim urządzeniu?

Ostatnią rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zwolnić miejsce w pamięci telefonu, jest usunięcie pobranych plików wideo lub audio. Aby to zrobić, musisz nauczyć się uzyskiwać dostęp do plików do pobrania z telefonu komórkowego.

na Androidzie

W Androidzie wystarczy przejść do Aplikacja „Pliki” lub „Menedżer plików”przejdź tam, gdzie jest napisane „Urządzenie” lub „Pamięć wewnętrzna” i poszukaj folderu o nazwie „Pobierz”.

na iPhonie

W przypadku iPhone’a musisz zrobić to samo. Wejdź do aplikacji „Pliki”, następnie do wewnętrznej pamięci telefonu komórkowego, a na koniec do folderu „Pobrane”.

dołącz do naszego kanału telegram