Skip to content
Mac

Jak uruchomić lub uruchomić komputer Mac w trybie awaryjnym? – Tryb odzyskiwania (przykłady)

28 de luty de 2021

Apple zajmuje dziś pozycję jednej z największych korporacji na świecie w dziedzinie technologii. Dzięki zaawansowane projektowanie urządzeń elektronicznych, które nie tylko odznaczają się wspaniałym wyglądem, ale zawierają zastrzeżony system operacyjny lub oprogramowanie.

Firma miała swoje początki w Stanach Zjednoczonych w połowie 1976 roku, kiedy to jej założyciele Steve Jobs i Steve Wozniakspotykają się i postanawiają podzielić się swoim upodobaniem do komputerów.

Wiele lat później i wraz z tworzeniem komputerów, które jeden po drugim przekraczały oczekiwania użytkowników. Apple zdobywa szacunek i podziw w branży. Budujemy dziś imperium unikalnego i wysokiej jakości sprzętu elektronicznego.

W ten sposób firma Apple stała się jedną z najważniejszych firm na świecie pod względem rozwoju inteligentnego sprzętu.

Co to jest Mac i jak zacząć w trybie awaryjnym?

W 1984 a podczas czwartej generacji komputerów Apple «Lisa» komputer zostaje zaprezentowany na rynku „Prochowiec” który obejmował nowość własnego oprogramowania lub system operacyjny o nazwie MacOS.

MacOS to oprogramowanie opracowane wyłącznie dla wszystkich urządzeń elektronicznych marki Apple, które obejmuje między innymi binarną kombinację nadaną każdemu urządzeniu i pełniącą rolę własnego kodu identyfikacyjnego urządzenia.

Oprogramowanie umożliwia wykonywanie działań na komputerze przez okres lepszy zasięg w sieciach bezprzewodowych, zaawansowanej pomocy technicznej i wykonywania czynności, takich jak przejście w tryb awaryjny lub tryb odzyskiwania, w celu ochrony komputera.

W przypadku Oprogramowanie Mac jest wadliwe lub błędy w wykonaniu polecenia, zostały zaimplementowane dwa tryby logowania komputera, które chronią komputer przed znaczną utratą plików lub poufnych informacji.

Jak uruchomić komputer Mac w trybie awaryjnym?

Tryb awaryjny zezwala na komputer przeprowadzić diagnostykę w bazie danych i ustal, czy istnieje oprogramowanie innej firmy, które powoduje błędy logowania. Aby aktywować ten zasób na urządzeniu, należy wykonać kolejno następujące czynności:

  • Kliknij przycisk „Moc” aby włączyć lub ponownie uruchomić urządzenie Mac, i natychmiast naciśnij „Duże litery” przez długi czas.
  • Znajdziesz okno do logowania, które w prawym górnym rogu ma opcję „Bezpieczny rozruch”.
  • Diagnoza zostanie przeprowadzona automatycznie i przejdzie do logowaniaJeśli problem nie ustąpi lub ponowne uruchomienie nie zostanie zakończone, należy ponownie zainstalować system MacOS.
  • Wskazane jest sprawdzenie, czy oprogramowanie własne Apple, a także aplikacje zainstalowane przez niezależne serwery są praca ze zaktualizowaną wersją, w przeciwnym razie może wystąpić błąd niezgodności.

Jak uruchomić komputer w trybie odzyskiwania na moim komputerze Mac?

Uruchom w trybie odzyskiwania na moim komputerze Mac

Istnieje opcja, która może być znacznie bardziej przydatna, jeśli wadliwy zespół ma poufne informacje lub informacje, których nie utworzono jeszcze kopii zapasowej. Dla zaloguj się w trybie awaryjnym możesz wykonać następujący proces:

  • naciśnij przycisk „Moc” aby zalogować się lub ponownie uruchomić urządzenie.
  • Teraz naciśnij klawisz zasilania jednocześnie i podczas procesu włączania. „Komenda” plus klucz „R”.
  • Zobaczysz, że komputer loguje się do „Tryb odzyskiwania”
  • Będziesz musiał przejść do sekcji „narzędzia dyskowe”, aby utworzyć kopię zapasową zasobów, na wypadek gdybyś tego wcześniej nie robił.
  • Aby utworzyć kopię, musisz zaznaczyć Macintosh HD i wybierz opcję „czek”, wtedy będziesz mieć możliwość „Utwórz nowy obraz dysku”.

Ważne jest, aby mieć urządzenie USB z wystarczającą ilością miejsca. Możesz także nadać kopii zapasowej nazwę.

Może Ci się spodobać, Jakie są najlepsze bezpieczne sieci VPN dla MacOS do surfowania po Internecie? wśród innych powiązanych tematów. Biorąc pod uwagę, że na tej stronie można znaleźć szeroką gamę artykułów technologicznych, które mają dziś duże znaczenie.

dołącz do naszego kanału telegram