Skip to content

Jak umieścić zdjęcie profilowe w Google Meet? – Komórkowy lub PC

15 de listopad de 2021

Google Meet jest jednym z wielu rozszerzeń Google i okazuje się być bardzo podobny do platform takich jak Microsoft Teams czy Zoom. To są 3 największe platformy spotkań wideo tam dzisiaj. Jednak z pewnych powodów niektórzy ludzie wolą używać jednego, a nie drugiego.

Pewnego razu otwierasz konto google Spotykać się Musisz go skonfigurować tak, jakby był to profil na Facebooku lub Instagramie. Jeśli umieściłeś zdjęcie, którego aktualnie nie chcesz jako zdjęcie profilowe, kontynuuj czytanie tego rozdziału. Wkrótce pokażemy Ci, jak zmienić swoje zdjęcie w Google Meet

Jak zmienić zdjęcie Google Meet z Google Chrome?

Z Google Meet można korzystać zarówno na komputerach, jak i na telefonach komórkowych. Ustawienia dotyczące konta Google Meet można również zmienić z obu urządzeń.

Z komputerów musiałbyś użyć przeglądarki Google, aby zmienić tego typu rzeczy, ponieważ nie ma Program Google Meet na komputery. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które pokażemy poniżej, aby dowiedzieć się, jak zmienić swoje zdjęcie profilowe na tej platformie

Otwórz Google Meet w przeglądarce

W przypadku komputerów za zaloguj się do Google Meet Zacznij od zalogowania się na stronie Hangouts. Po wejściu na stronę poszukaj sekcji, w której się logujesz, wprowadź swoje dane i uzyskaj dostęp do swojego konta.

Wybierz ikonę swojego zdjęcia profilowego

Po rozpoczęciu sesji Google poszukaj sekcji menu, w której znajdziesz opcję o nazwie „Ustawienia”. W „Ustawieniach” powinna znajdować się inna opcja o nazwie „Zarządzaj kontami”. Tam wybierzesz konto, dla którego chcesz zmienić zdjęcie. Po wybraniu kliknij obraz, który ma to konto jako zdjęcie profilowe.

Kliknij ikonę zdjęcia i wybierz swoje zdjęcie

Naciskając iobraz profilu tego konta, otworzy się nowe okno z Eksploratorem Windows lub Eksploratorem Mac, w zależności od systemu operacyjnego, który ma Twój komputer. W tym miejscu możesz przeglądać wszystkie pliki, które masz na swoim komputerze.

Powinieneś znajdź obraz, który chcesz umieścić jako zdjęcie profilowe w Google Meet, wybierz go, a następnie kliknij akceptuj. Po wykonaniu tych wszystkich czynności zmiana zdjęcia w Google Meet byłaby gotowa. Chociaż prawdą jest, że zmieniłeś zdjęcie z Google Hangouts, zostanie ono automatycznie zmienione również na Twoim koncie Google Meet.

To samo stanie się z Twoim kontem Gmail i kontami innych rozszerzeń Google, które masz lub używasz. Oprócz zmień zdjęcie profilowe na Google Meet, możesz także zmienić obraz tła prezentacji. Warto nauczyć się korzystać z tej funkcji, ponieważ przydaje się ona podczas prowadzenia wideokonferencji.

konto bez zdjęcia profilowego

Jak mogę zmienić zdjęcie w Google Meet z telefonu komórkowego?

Wcześniej pokazaliśmy Ci, jak zmienić swoje zdjęcie profilowe w Google Meet z komputera. Teraz nadszedł czas, abyś zobaczył, jaka jest metoda zmiany zdjęcia profilowego Google Meet z aplikacji na urządzeniu z Androidem. Uważnie śledź wszystko wskazania, które Ci udzielimy i zwracaj uwagę na każdy z procesów, abyś się nie zgubił i wszystko poszło idealnie.

Przejdź do „Zarządzaj kontem”

Możesz zmienić swoje zdjęcie profilowe z samego Gmaila, aplikacji, którą najprawdopodobniej masz na swoim urządzeniu. Najpierw otwórz aplikację Gmail, rozwiń pasek więcej opcji i poszukaj połączenia „Zarządzaj kontem”. Będąc tam, w sekcji „Zarządzaj kontem”, przejdź do innej opcji, która nazywa się „Dane osobowe”. Stamtąd możesz zmieniać różne rzeczy Twoje konto Google, w tym zdjęcie profilowe, które ma ten.

Zmień zdjęcie z „Dane osobowe”

osoba korzystająca z komputera

W sekcji „Dane osobowe” będziesz musiał zmienić zdjęcie profilowe, klikając aktualne zdjęcie, które posiada konto. Kiedy to zrobisz, zobaczysz listę zdjęć co masz w swojej galerii, wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada i przejdź do zapisywania zmian. Należy zauważyć, że aby zmienić tego typu rzeczy, konieczne jest posiadanie dobrego połączenia internetowego. Zwłaszcza jeśli obraz, który chcesz przesłać, ma dużą rozdzielczość.

Za każdym razem, gdy chcesz zmienić swoje zdjęcie profilowe w Google Meet lub innych rozszerzeniach Google, musisz powtórzyć ten sam proces. Jeśli nie wiesz, wszystkie te kroki też można przeprowadzić z tego samego Przeglądarka Google Chrome. Jeśli więc aplikacja Gmail nie pozwala na wprowadzenie tego typu ustawień, wybierz przeglądarkę.

dołącz do naszego kanału telegram