Skip to content

Jak umieścić, zainstalować lub usunąć i odinstalować widżety na urządzeniach z Androidem

28 de sierpień de 2021

Jeśli zawsze podkreślamy, że Android jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie, obecnym w 8 na 10 urządzeń mobilnych sprzedawanych na świecie, jasne jest, że jego sztuczki są również najbardziej poszukiwane przez użytkowników. Jednym z kluczy do telefonów z Androidem jest możliwość pełnego dostosowania doświadczenia użytkownika i różnych widżetów aplikacje są w całości w tej sekcji.

O widżetach musimy w pierwszej kolejności zaznaczyć, że mają dwie funkcje lub dwa zastosowania wspólne dla większości użytkowników: pierwszy dotyczył znacznie bardziej bezpośredniego dostępu do głównych aplikacji, przenosząc je w różnych formatach w zależności od opracowanego na stronę główną urządzenia; a po drugie, po prostu upiększ ten ekran główny, pozostawiając klasyczne ikony, są niesamowite widżety.

Teraz te dwie kwestie są tym, co moglibyśmy uznać za pozytywną część widżetów, które rzeczywiście, jak prawie wszystko, mają również negatywną część, opartą na różnych aspektach, które musimy wziąć pod uwagę. Na przykład umieszczenie widżetów na ekranie głównym naszego terminala będzie zużywać więcej baterii, a jeśli będzie ich zbyt wiele, mogą być naprawdę denerwujące.

Na szczęście bez względu na to, jaki masz telefon z Androidem, może to być Samsung, LG, Motorola, HTC, Sony, Nexus, Huawei, Alcatel lub Motorola, mamy możliwość usunięcia tych widżetów z naszego urządzenia. Opcje, które mamy pod ręką, to konkretnie dwie: po pierwsze ukryj widżety, a następnie, jeśli nie jesteśmy już zainteresowani aplikacją, odinstaluj je wraz z nim.

Usuwanie widżetów na urządzeniach z Androidem

Aby usunąć widżet z naszego ekranu Androida, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to przejść do dokładnie tego ekranu, na którym się znajduje, i nacisnąć go przez sekundę, aż urządzenie zaczyna wibrować. W tym momencie zobaczysz, że możesz przeciągnąć zawartość widżetu, a jeśli przeniesiesz go na górę ekranu, będziesz mógł go usunąć z ekranu, tak jak to się dzieje z ikoną dowolnej aplikacji.

Niektóre urządzenia z niestandardowymi systemami operacyjnymi Android opartymi na warstwach producenta mogą zapytać, kiedy nadejdzie czas, „Czy chcesz usunąć ten widżet?”. I oczywiście potwierdzisz, jeśli masz pewność. W tym momencie usuwamy palec zwalniając widżet nad opcją jego usunięcia i zobaczymy jak zniknie automatycznie z ekranu, bez dalszego obracania.

Teraz, jeśli zamierzasz nie tylko usunąć widżet z głównego ekranu, ale także aplikację, która go powoduje, musisz przejść do Ustawień, Aplikacji, a zobaczysz listę wszystkich. Przechodzimy do Administracji aplikacji, lokalizujemy daną aplikację i dajemy go do odinstalowania, dzięki czemu aplikacja, a co za tym idzie widżet, zniknie całkowicie. Widgety są ważne, dają całkiem spory komfort, jeśli chodzi o różne aplikacje, w których trzeba co jakiś czas sprawdzać, ponieważ dostarczają przydatnych i potrzebnych informacji, takich jak np. pogoda/klimat.

Więc teraz chcę pokazać, jak umieścić widżet na Androidzie, Oczywiście będzie to przydatne dla każdego rodzaju aplikacji, którą zainstalowałeś, a to oczywiście umożliwia korzystanie z widżetu.

zainstaluj widżety urządzenia z Androidem

Ten przewodnik lub samouczek jest używany na dowolnym urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android, dlatego nie musisz się martwić.

Jak umieścić widżet na Androidzie

Umieszczenie widżetu na Androidzie nie jest zbyt skomplikowane i wewnątrz wszystkiego bądź wyrzutnią Cokolwiek to jest, nawet telefon komórkowy, ani wersja systemu operacyjnego nie ma znaczenia. Wewnątrz wszystko jest zawsze takie samo, więc nie będziesz mieć komplikacji po tej stronie.

Wszystko, co musisz zrobić, to udać się do ekran główny urządzenia mobilnego a w pustym miejscu naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund, aż na ekranie pojawi się nowe menu. Gdy pojawi się to nowe menu, powinieneś poszukać opcji, która dokładnie mówi Widgety.

Wybierz tę opcję i musi być dla Ciebie otwarte nowe oknoW nim będziesz mógł wyświetlić wszystkie widżety, które możesz dodać do pulpitu, wszystkie te widżety pochodzą z aplikacji, które aktualnie zainstalowałeś na swoim urządzeniu mobilnym. Musisz wybrać dany widżet, w niektórych przypadkach jest on dodawany tylko do ekranu głównego, w innych musisz go przeciągnąć, aby dodać go tam, gdzie chcesz, aby się znajdował. I voila, nie musisz robić nic poza tym, o czym wspomniałem powyżej, tak łatwo jest umieścić widżet na Androidzie.

Przydatność widżetu

umieść widżet mobilny na Androida

Właściwie, ogólnie mówiąc Widżety są zbyt przydatne, ponieważ zawiera różnorodne informacje o tym, co naprawdę Cię interesuje. Jeśli posiadasz aplikację pogodową i chcesz szybko uzyskać dostęp do informacji związanych z pogodą, to dodajesz widget na pulpit i nie musisz szukać aplikacji za każdym razem, gdy chcesz sprawdzić jaka będzie pogoda w Twojej okolicy. A to tylko przykład, w rzeczywistości istnieją widgety prawie wszystkich aplikacji, powinieneś przejrzeć te, które masz i opcje, które mają, tak jak zawsze, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz zostawić mi komentarz nieco poniżej .