Skip to content

Jak pobrać i aktywować widżety Gmaila na telefonie z Androidem lub iPhonie

12 de Maj de 2021

Gmail to jedna z usług poczty elektronicznej najczęściej używane przez większość ludzi, obecnie udało się prześcignąć platformę e-mail Email, ponieważ większość aplikacji Google żąda konta Gmail, aby uzyskać dostęp do jak największej liczby funkcji, a także móc poprawić wrażenia użytkownika na tych samych platformach.

Aplikacja Gmail została opracowana przez firmę Google i po ponad pięciu latach w fazie „beta” mogła mieć swoją oficjalną premierę 7 lipca 2009 r., Od momentu jej powstania Udaje mi się zniewolić dużą liczbę osób Dzięki świetnemu projektowi i wydajności w zakresie wysyłania wiadomości za pośrednictwem poczty elektronicznej, dodatkowo w 2012 roku udało mu się prześcignąć platformy takie jak Outlook

Dzisiaj Google oferuje usługi platformy Gmail za darmo, dzięki czemu każdy może założyć konto Gmail z dowolnego urządzenia.

Istnieje jednak kilka funkcji tej samej platformy, których większość osób korzystających z Gmaila na swoich smartfonach nie zna, a mianowicie, że istnieje możliwość tworzyć skróty do niektórych funkcji samej aplikacji, aby wydajniej wykonywać swoje zadania, te skróty są nazywane widżetami.

Co to są widżety i jakie są korzyści z ich używania?

Widżety to małe narzędzia, które potrafią ułatwiać wykonywanie niektórych czynności a jednocześnie działają jako skróty do funkcji niektórych aplikacji.

Widżety te można wybrać z ekranu głównego naszego telefonu, należy też zaznaczyć, że z narzędzi tych można korzystać zarówno na urządzeniach z systemem operacyjnym Android, jak i na telefonach współpracujących z systemem operacyjnym iOS.

Dodaj widżety do ekranu głównego

Aby dodać widżety do naszego ekranu głównego, będziemy musieli nacisnąć i przytrzymać na ekranie głównym naszego urządzenia, aby uzyskać dostęp do menu więcej opcji, po czym będziemy musieli wybrać opcję Widżety znajdującą się na dole ekranu .

Klikając w tę opcję przejdziemy do listy Widżetów włączonych na naszym urządzeniu, których możemy użyć i dodać do ekranu głównego, przytrzymać ikonę Widżetu, którego chcesz użyć i umieścić ją w dowolnej sekcji menu głównego, i ¡sprytny! możesz użyć widżetów do wykonywać określone zadania w szybszy i bardziej efektywny sposób.

ikona Gmaila

Jak pobrać i aktywować widżety Gmaila na telefonie z Androidem lub iPhonie

Aplikacja Gmail nie miał funkcji dodawania widżetu na ekranie głównym i dopiero podczas ostatniej aktualizacji będziesz mógł stworzyć widżet aplikacji, który będzie działał jako skrót do zasobnika wiadomości Gmaila, tworząc małe okno aplikacji na naszym ekranie głównym.

Dodaj ten widżet na naszym urządzeniu jest to łatwe i proste zadanie do wykonania, wtedy pokażemy jak łatwo dodać widżet Gmaila do menu startowego urządzenia.

Dodaj widżet Gmaila na Androida

  • Aby dodać widżet Gmaila do swojego urządzenia z Androidem, będziesz musiał naciśnij i przytrzymaj na ekranie zacznij, aż pojawi się menu więcej opcji
  • Wybierz opcję Widżety, aby uzyskać dostęp do listy widżetów dostępnych w telefonie
  • Znajdź widżet aplikacji Gmail
  • Przytrzymaj go i przeciągnij do sekcji głównej, w której chcesz go ustawić
  • I gotowy! będziesz mieć widżet Gmaila dostępny w głównej sekcji telefonu

Dodaj widżet Gmaila na urządzeniach z iOS

  • Dodaj widżet na urządzeniu z systemem operacyjnym iOS Jest to tak samo proste, jak na urządzeniu z Androidem, aby rozpocząć, musisz nacisnąć i przytrzymać puste miejsce na ekranie głównym urządzenia, aż aplikacje się poruszą
  • Następnie będziesz musiał wybrać opcję „Dodaj” który znajduje się w lewym górnym rogu ekranu telefonu
  • Naciśnięcie tej opcji spowoduje wyświetlenie wszystkich widżetów urządzenia, wybierz widżet aplikacji Gmail, a następnie wybierz jeden z trzech dostępnych rozmiarów widżetów, a następnie naciśnij opcję dodawania, aby dodać go na początku
  • I gotowy! będziesz mieć widżet Gmaila w telefonie.