Skip to content

Jak umieścić pseudonim na swoim profilu na Facebooku z telefonu komórkowego lub komputera?

15 de listopad de 2021

Każdy profil na Facebooku ma nazwa użytkownika, która jest zazwyczaj imieniem i nazwiskiem osoby będącej właścicielem profilu. Na Facebooku dozwolone jest również dodanie do profilu pseudonimu, który może być widoczny lub nie, ale może to ułatwić wyszukiwanie Twojego konta.

Jak wygląda proces zmiany pełnego imienia i nazwiska na Facebooku?

Do zmień pełną nazwę użytkownika na Facebooku Musisz wejść do menu, naciskając trzy linie znajdujące się w prawym górnym rogu i wprowadzić „ustawienia” i W sekcji „konto” wybierz „dane osobowe”, tutaj możesz zmienić niektóre dane profilu, w tym imię i nazwisko.

Aby zmienić nazwę profilu, musisz wybierz opcję 'nazwa’, która pokazuje aktualną nazwę użytkownika, wtedy pokaże opcję zmiany nazwy lub zmiany kolejności, w jakiej jest znaleziona. Nowa nazwa musi być spójna.

Inną zasadą Facebooka jest to, że w przypadku zmiany nazwy będziesz musiał poczekać 60 dni, aby ją ponownie zmienić, aby uniknąć zamieszania i problemów z innymi użytkownikami platformy.

Jak dodać nick obok nazwy swojego profilu na Facebooku?

Musisz poszukać opcji „ustawienia” w menu Facebooka, która jest wyświetlana po naciśnięciu trzech pasków w prawym górnym rogu, które pojawiają się na stronie głównej, a następnie musisz wpisz „konto” i wybierz „dane osobowe”, w ostatniej opcji możesz dodać nick do profilu.

Po wybraniu pseudonimu (aliasu, jakiejś alternatywnej nazwy, pod którą jesteś znany), możesz również wybierz opcję, aby nazwa była widoczna w profilu, pseudonim zwykle znajduje się w nawiasach na końcu nazwy użytkownika, ale możesz nie wyświetlać go w ten sposób, jednak nadal jest ważny podczas wyszukiwania swojego profilu za jego pośrednictwem.

Z Facebook Messengera

Chociaż Facebook Messenger jest przeznaczony do przesyłania wiadomości, pozwala również użytkownikowi umieścić pseudonim lub nazwę do użycia w rozmowach, ten pseudonim jest widoczny tylko na czacie i można go zmieniać między rozmowami, czyli używać innego pseudonimu do każdej rozmowy .

Aby zmienić nazwę w ramach konwersacji należy wejść do aplikacji Messenger i wejść w konwersację, w której ma być odzwierciedlona nowa nazwa, nacisnąć ikonę w prawym górnym rogu i wybrać „pseudonimy”, następnie zmień nasz nick lub imię i zapisz go, to imię będzie widoczne tylko dla drugiej osoby na czacie.

umieść pseudonim w komunikatorze

Na komputerze z systemem Windows lub Mac

Otwierając czat Messengera na komputerze, możemy zmienić naszą nazwę w rozmowach obok koloru czatu, a nawet dodać spersonalizowaną emotikonę lub awatar do tego czatu, w tym celu należy kliknąć ikonę znajdującą się w prawy górny róg w oknie czatu i ustaw pseudonim, który będzie widoczny tylko w rozmowie.

Jak edytować lub usunąć nowy alias Facebooka?

Wykonując te same czynności, aby umieścić pseudonim w profilu, można go również zmienić lub usunąć, podczas usuwania nie będzie już widoczny w danych osobowych ani w widoku profilu. Musisz nacisnąć trzy paski, które pojawiają się w prawej górnej części, wybrać „ustawienia”, następnie „konto”, potem „nazwa” i pojawi się opcja edycji lub usunięcia aliasu Facebooka.

Co zrobić, aby nadać swoim znajomym na Messengerze pseudonimy?

Przed rozpoczęciem należy wejść na platformę Facebook, następnie aby pseudonim pojawił się na czacie ze znajomymi zamiast ich imienia, należy wprowadzić dane kontaktowe, naciskając ikonę w prawym górnym rogu i wybierając opcję 'pseudonimy’, w pole, w którym pojawia się imię znajomego, naciśnij, aby wpisać nowy nick lub imię i zapisać go, ten nick będzie to widoczne tylko dla tej osoby i dla Ciebie.

Jeśli prowadzisz rozmowę grupową, nazwy uczestników również można zmienić, w tym celu musisz nacisnąć ikonę w prawym górnym rogu, a zobaczysz członków grupy, w sekcji „pseudonimy” możesz wybrać uczestnik i nadaj mu pseudonim, który będzie widziany przez wszyscy członkowie grupy gdy są na czacie.

dołącz do naszego kanału telegram