Skip to content

Jak umieścić prywatne zdjęcie profilowe na swoim koncie na Facebooku – telefon komórkowy i komputer PC?

20 de październik de 2021

Wielu użytkowników różnych sieci społecznościowych codziennie skarży się na niski poziom bezpieczeństwa i prywatności oferowany przez niektóre z nich. I Facebook nie umyka temu problemowi, ale platforma wdraża nowe funkcje, aby rozwiązać tę sytuację. A w tym artykule wyjaśnimy jak możesz umieścić swoje prywatne zdjęcie profilowe na Facebooku.

Facebook może być platformą, która pokazuje znajomym i nieznajomym wszystko, co do niego przesyłasz. Istnieje jednak kilka opcji bezpieczeństwa, których możesz użyć, aby w określony sposób ograniczyć dostęp do swojego konta. Możesz na przykład zablokować historię osoby na Facebooku i między innymi umieścić swoje prywatne zdjęcia lub ustawić, kto może je zobaczyć.

I bardzo niewygodnie jest nie używać innego słowa, że ​​nieznajomi lub osoby, których nie znasz, mogą mieć dostęp nie tylko do Twojego zdjęcia profilowego, ale także do wszystkich osobistych zdjęć, które przesyłasz w popularnej i najczęściej używanej sieci społecznościowej. Ale nie martw się, jeśli nie wiesz jak zachować prywatność zdjęć, powiemy Ci wszystko, co musisz zrobić.

Jaka jest regularna procedura zmiany zdjęcia profilowego na Facebooku?

Chociaż portal społecznościowy Facebook jest szeroko stosowany, niektórzy użytkownicy nie wiedzą, jak przeprowadzić prostą procedurę Zmień zdjęcie profilowe. A jeśli należysz do tej grupy osób, podpowiemy Ci, jakie kroki powinieneś wykonać. Albo z aplikacji pobranej na smartfona, albo ze strony sieci społecznościowej.

Z Androida

Zaczniemy od przedstawienia kroków, które należy wykonać, aby zmienić swoje zdjęcie profilowe, jeśli masz telefon współpracujący z systemem operacyjnym Android. Pierwszym krokiem będzie wejście do aplikacji Facebook i rozpoczęcie sesji. Po wejściu na konto przejdź do ikony aparatu i kliknij ją, a następnie musisz kliknij opcję „Wybierz zdjęcie profilowe”.

Ta opcja przeniesie Cię do galerii lub dowolnego innego folderu, w którym zapisałeś zdjęcie do użycia. Ale także, jeśli wolisz, możesz zrobić nowe zdjęcie telefonem i voila, w ten sposób masz bardzo łatwo zmienić swoje zdjęcie profilowe na Facebooku.

Dzięki aplikacji na iOS

Jeśli w Twoim przypadku korzystasz z urządzenia współpracującego z systemem iOS, wykonasz bardzo podobne czynności do tych, które wykonywałeś wcześniej, aby zmienić swoje zdjęcie profilowe. Wejdź na swoje konto i w tym celu kliknij swoje zdjęcie, aby mieć dostęp do swojego profilu. Następnym krokiem jest kliknięcie ikony aparatu, aby przejść do opcji zmiany zdjęcia.

Sieć na Facebooku

W tym nowym oknie wybierzemy, klikając opcję ’Wybierz zdjęcie profilowe lub film„. Teraz będziemy mieli możliwość wyboru zdjęcia z aplikacji lub z naszej galerii zdjęć. Po wykonaniu tego kroku wystarczy kliknąć opcję „Zapisz” i to wszystko, zdjęcie Twojego profilu na Facebooku zostało pomyślnie zmienione.

Na stronie internetowej

Teraz jeśli chcemy, to zmień nasze zdjęcie profilowe na Facebooku ze strony internetowej, wtedy wejdziemy do niego i wprowadzimy wymagane dane, aby uzyskać dostęp do naszego konta. Kolejnym krokiem jest przejście do prawej górnej części ekranu i tam musimy kliknąć na nasze zdjęcie profilowe.

Ta akcja pokaże nasze zdjęcie profilowe w dolnej środkowej części ekranu, następnym krokiem będzie kliknięcie ikony aparatu, która będzie znajdować się po prawej stronie. Teraz zostaniemy przeniesieni do Twojego okna, gdzie będziemy mieli kilka opcji, które nam pozwolą Zmień zdjęcie profilowe, gdzie możesz wykorzystać zdjęcia przesłane na platformę lub inną, które masz na swoim komputerze.

Po dokonaniu wyboru nowego zdjęcia profilowego musisz teraz dostosować rozmiar, a pojawi się komunikat informujący, że „Twoje zdjęcie profilowe jest publiczne”. Dokończyć i skończyć efektywna zmiana zdjęcia Twojego profilu, musisz kliknąć opcję „Zapisz”.

profil mężczyzny na facebooku

Jak możesz zmienić prywatność swojego zdjęcia profilowego na Facebooku?

Należy pamiętać, że niektóre elementy w sieci społecznościowej można skonfigurować w taki sposób, aby: mogą być widziane tylko przez Twoich znajomych lub tylko przez Ciebie. Ale inni lubią Twoje zdjęcie profilowe, nie możesz tego zrobić lub przynajmniej najnowsze zdjęcie. To, co możesz zrobić, to ukryć swoje stare zdjęcia, a te mogą zobaczyć tylko Twoi znajomi, a nie obcy.

W takim przypadku musisz wejść na Facebook, a następnie kliknąć nazwę, aby uzyskać dostęp do swojego profilu. Gdy to zrobisz, klikniesz na zdjęcie swojego profilu i w ten sposób wybierzesz album ze swoimi starymi zdjęciami. Teraz zdjęcie Twojego profilu zostanie wyświetlone na ekranie w dużym rozmiarze i pokaże Ci również, że jest Publiczne, czyli może być widziane przez każdego, kto wchodzi na Twój profil.

Następnym krokiem jest kliknięcie lub dotknięcie ikony świata, aby mieć dostęp do ustawień prywatności. Ta akcja wyświetli menu, z którego należy wybrać opcję „Znajomi” lub nacisnąć opcję „Więcej”, a następnie wybrać opcję „Tylko ja”. Teraz wystarczy powtórzyć ten krok ze wszystkimi innymi zdjęciami, które masz w swoim albumie.

Jak możesz zmienić prywatność wszystkich swoich zdjęć na Facebooku?

W zdjęciach, które zamieściłeś na Facebooku możesz idealnie zmienić opcje prywatności. I w ten sposób wybierz, kto może je zobaczyć, a kto nie w dowolnym momencie a zobaczysz, że bardzo łatwo jest to zrobić z urządzenia, z którego korzystasz, aby wejść do sieci społecznościowej.

stwórz profil na Facebooku

Z Androidem

W przypadku urządzeń z systemem Android jest bardzo łatwo zmienić ustawienia prywatności zdjęćW pierwszym kroku wejdziesz na platformę Facebook. Następnie w prawej górnej części pojawi się ikona z trzema liniami, którą musisz nacisnąć. Kontynuując, musisz poszukać opcji Zdjęcia, a następnie kliknąć „Albumy”, tutaj musisz wybrać album do skonfigurowania.

Po dokonaniu wyboru kliknij ikonę z trzema poziomymi kropkami, aby wyświetlić menu opcji na ekranie. Teraz wybierz opcję „Edytuj”, a następnie kliknij ustawienia wybrane dla tego albumu, a następnie wybierz nowe ustawienia prywatności dla tego albumu, naciśnij ikonę w kształcie strzałki skierowanej w lewo, a na koniec naciśnij „Gotowe”.

Korzystanie z iOS

W przypadku urządzeń marki Apple musisz wykonać następujące czynności, wejdź do aplikacji Facebook, po wejściu do środka kliknij ikonę z trzema liniami. To będzie znajdować się na dole ekranu, do wtedy klikniesz na swoje imię. Teraz znajdź i wybierz opcję „Zdjęcia”, a następnie przejdź do prawej części ekranu, gdzie musisz kliknąć „Albumy”.

Wybierz album, aby skonfigurować jego opcje prywatności, a następnie kliknij ikonę z trzema poziomymi kropkami. Następnym krokiem jest kliknięcie „Edytuj album”, teraz kliknij opcję prywatności wybraną dla tego albumu, aby móc ją zmienić. Wybierz nowe ustawienia, a następnie naciśnij „Gotowe”, a na koniec wybierz opcję „Zapisz”.

aplikacja na Facebooku

Na PC

W przypadku korzystania z komputera osobistego do: zmień ustawienia prywatności swoich zdjęć na Facebooku, musisz wykonać następujące czynności. Po wejściu na swoje konto na Facebooku musisz kliknąć zdjęcie profilowe. Następnie znajdź i wybierz opcję „Zdjęcia”, a następnie opcję „Albumy”, kolejnym krokiem jest wybranie albumu, w którym chcesz zmienić ustawienia prywatności.

Następnym krokiem jest przejście do prawej strony ekranu i kliknięcie ikony z trzema kropkami, wyświetli się menu, z którego wybierzesz opcję „Edytuj album”. Teraz musisz kliknąć bieżące ustawienie wybrane dla tego albumu. Ostatni krok będzie składał się z wybierz, kto ma oglądać ten album a następnie wybierz opcję „Zapisz”.

Jakie inne aspekty swojego profilu na Facebooku możesz ustawić jako prywatne?

Facebook daje Ci możliwość: uczynić inne aspekty swojego profilu prywatnymi. W ten sposób nie będą one widoczne dla wszystkich, a wśród tych aspektów są dane lub informacje z Twojego profilu. Opublikowane publikacje i przesłane zdjęcia, a następnie wyjaśnimy, jak poprawnie skonfigurować ich prywatność.

Publikacje

Aby skonfigurować ten aspekt swojego profilu, musisz wejść do aplikacji z telefonu komórkowego lub komputera, a następnie kliknąć ikonę w postaci znaku zapytania. Ta akcja pokaże Ci na ekranie pole z kilkoma opcjami, a w naszym przypadku wybierzemy opcję „Sprawdzenie ustawień prywatności”.

kobieta tworzy profil na Facebooku

Teraz będziesz mieć dostęp do menu, które pozwoli Ci wybrać, kto może zobaczyć tworzone przez Ciebie wiadomości lub publikacje. Domyślnie zostanie wybrana opcja „Publiczny”, ale możesz ją zmienić na „Znajomi” „Znajomi z wyjątkiem” lub „Tylko ja”. W ten sposób będziesz miał ostatnie słowo w wyborze, kto może zobaczyć Twoje publikacje.

Zdjęcia przesłane

Jak już wspomnieliśmy, kolejnym aspektem, w którym możesz zmienić ustawienia prywatności na Facebooku, są przesłane zdjęcia. Te, które nie są aktualne, ponieważ zawsze pozostaną domyślnie podczas publikowania. Dzięki temu możesz ukryć i prywatne zdjęcia z Facebooka z telefonu komórkowego.

Informacje o Profilu

W tej samej sekcji „Sprawdzanie ustawień prywatności” możesz wybrać, kto ma uprawnienia do przeglądania Twoich danych osobowych. W ten sposób możesz wybrać, kto lub kto lub tylko Ty możesz zobaczyć te informacje. Na przykład telefon, e-mail, data urodzenia, miejsce urodzenia, po zakończeniu należy nacisnąć lub kliknąć „Zakończ”.