Skip to content
Mac

Jak umieścić podkreślenie za pomocą klawiatury Mac? – W zależności od ustawień językowych

9 de Listopad de 2021

Jeśli nie masz doświadczenia w korzystaniu z urządzeń Apple i korzystanie z nich jest dla Ciebie trudne, musi to być spowodowane tym, że jesteś przyzwyczajony do klawiatur dostarczanych z komputerami z systemem Windows lub do samego systemu Windows. Nie martw się, tutaj pokazujemy, jak umieścić podkreślenie na klawiaturze komputera Mac.

Przekonasz się, że nie ma o czym pisać do domu i że pomimo tego, że zarówno systemy operacyjne jak i klawiatury są bardzo różne, możesz to zrobić łatwo i prostoPo prostu postępuj zgodnie z „ustawieniami języka”, a będziesz pisać jak profesjonalista na nowej klawiaturze Maca, bez żadnego lub nawet małego podkreślenia.

Jak umieścić podkreślenie na Macu za pomocą klawiatury?

bardzo prosty sposób na umieszczenie podkreślenia na klawiaturze Mac, powiedzmy, że jest to tradycyjny, najłatwiejszy do nauczenia i zrobienia. Aby to zrobić, połóż ręce na klawiaturze i użyjesz następującej kombinacji Shift + twój klawisz podkreślenia, zobaczysz na ekranie, że podkreślenie będzie łatwo umieszczone, opcja bez większego wysiłku, ale możesz też zrobić na inne sposoby. Pamiętaj, że Mac ma wiele funkcji, od drukowania dokumentów po ustawianie języka klawiatury.

W języku hiszpańskim ISO

Może się zdarzyć, że po długim czasie połączenia z klawiaturą systemu Windows stajemy się skomplikowani, gdy musimy korzystać z klawiatury Mac, ponieważ Mac jest całkowicie odłączony od systemu Windows, a jego funkcje są inne, nawet coś tak prostego jak podkreślenie lub nawet tworzenie skrótów. Więc nie czuj się źle, jeśli nie możesz tego zrobić za pierwszym razem, pamiętaj, że ten znak występuje tylko w języku hiszpańskim, dlatego jeśli zakodowałeś klawiaturę w języku angielskim, powinieneś wykonać następujące kroki.

Z hiszpańskiej klawiatury

Aby umieścić podkreślenie na klawiaturze, musisz najpierw o tym wiedzieć hiszpańska klawiatura na to pozwala i ma to włączone W przeciwieństwie do innych języków, dlatego ta technika będzie dla Ciebie łatwiejsza, ponieważ jest pierwsza i najprostsza.

Musisz tylko nacisnąć klawisz „Shift” znajdujący się na klawiaturze komputera Mac w lewym dolnym rogu klawiatury, jest to reprezentowane przez strzałkę skierowaną w górę, a jednocześnie zamierzasz nacisnąć klawisz del. „Podkreślenie ( _ )” Znajdziesz go w prawym dolnym rogu iw ten sposób ten znak interpunkcyjny pojawi się automatycznie.

Na klawiaturze amerykańskiej lub brytyjskiej i angielskiej

Gdy masz klawiaturę w języku angielskim lub innym języku który nie jest hiszpański, musisz ustawić znak podkreślenia na klawiaturze na hiszpański. Musisz wykonać następujące kroki, najpierw przejdź do menu i musisz wybrać ’preferencje systemowe’, po wykonaniu tej czynności musisz przejść do wpisu, w którym jest napisane 'Języki i tekst 'i tam wybierzesz język 'Hiszpański’, po wykonaniu tego wpiszesz następujące polecenie’ Shift + ?

Powinieneś wiedzieć, że „?” Znajduje się tuż obok klawisza „Shift”, a ten klawisz znajduje się po prawej stronie klawiatury.

klawiatura mac

Jaka jest alternatywa dla podkreślenia, gdy klawiatura nie działa?

Widzieliśmy już, że istnieje kilka technik i alternatyw dla sytuacji, gdy nie można umieścić znaku „podkreślenia” na komputerze Mac, ale Co możesz zrobić, jeśli żaden z nich nie pracował dla Ciebie? Musimy użyć innej techniki, ponieważ postać nie znajduje się w języku Mac, ta technika, której zamierzasz użyć, jest następująca:

Idziesz do startu i wpisujesz następujące polecenie na klawiaturze ’Shift + Shift + opcja + klawisz podkreślenia’Kiedy to zrobisz, przejdź do pola znaków, robisz to, naciskając menu 'Edytuj’, a następnie 'znaki specjalne’, po czym wybierasz, gdzie jest napisane 'interpunkcja’ i wybierasz znak’ myślnik niski ’, musisz wstawić go w swoje preferencje, abyś mógł go używać tyle razy, ile chcesz i potrzebujesz. I voila, teraz możesz umieścić podkreślenie z klawiatury komputera Mac.