Skip to content

Jak umieścić oznaczone posty na swoim Facebooku? – Grupy i strony

15 de Listopad de 2021

Sieć społecznościowa Facebook ma wiele sekcji, w których możesz udostępniać i przesyłać wszelkiego rodzaju publikacje. Na tej platformie istnieje możliwość tworzenia stron i grup, a w tych przestrzeniach można tworzyć i publikować kreatywne posty, aby rozpowszechniać je wśród nieograniczonej liczby użytkowników.

Zaletą platformy tej sieci społecznościowej jest możliwość konfiguracji ustawienia publikacji (w Twoim profilu, grupie lub stronie). To ustawienie składa się z umieść wybrany przez siebie post na górze profilu. Dlatego kroki, jakie należy podjąć w celu oznaczenia tych publikacji, zostaną wyjaśnione poniżej.

Jaki jest pożytek z oznaczania posta na Facebooku?

Podczas oznaczania posta na Facebooku to pojawi się automatycznie na górze strony. W ten sposób przy wejściu na profil pierwszą publikacją, która będzie widoczna, jest zaznaczony post. To ustawienie jest szeroko stosowane, ponieważ przynosi wiele korzyści, takich jak:

Zwiększ widoczność swojej publikacji

Użytkownicy najczęściej korzystają z opcji przypięcia posta, gdy okazuje się on bardzo ważny i związany z ich zdjęciem profilowym. Zaznaczając post, wszystkie osoby, które wejdą na Twój profil, będą miały na niego pełny wgląd i będą mogły zobaczyć to, co uważasz za najważniejsze.

Wyróżnij najważniejsze informacje

Umieszczając post na górze, uwaga skupi się na nim. Dlatego funkcja ta może być wykorzystana do umieszczenia pewnych interesujących i ważnych informacji, które właściciel profilu uważa za wygodne do umieszczenia.

Co należy zrobić, aby przypiąć post na Facebooku?

Opcja przypięcia posta to ustawienie, które jest dostępny na każdym typie profilu na Facebooku, a także procedura jego osiągnięcia jest łatwa i szybka. Proces jest wykonywany w zależności od typu profilu, z którego chcesz oznaczyć publikację, czy jest to profil osobisty, grupa czy strona.

W grupie na Facebooku

Tworzenie grupy na Facebooku to powszechnie stosowana metoda na zapewnienie lepszych relacji z grupą użytkowników. Aby zakotwiczyć publikację w górnej części grupy, należy zaznaczyć trzy punkty danej publikacji i kliknąć opcję „zamocuj z góry”. W tym celu konieczne jest bycie moderatorem grupy.

Z Twojej strony na Facebooku

Jeśli zarządzasz stroną na Facebooku, możesz ustawić post. Dla nich musisz wejść na stronę i przejść do publikacji, którą chcesz dodać do zakładek. W menu w prawym górnym rogu musisz wybierz opcję „przypnij na górze”.

Reklamy na Facebooku

Jeśli jesteś administratorem strony na Facebooku, możesz oznaczyć jeden lub więcej postów jako reklamy, a dla większej widoczności można je przypiąć u góry strony. Aby to zrobić, musisz znaleźć publikację i kliknąć ikonę „więcej” w menu i nacisnąć ustawienia „ustaw od góry”.

Skąd i jak możesz przypinać swoje posty?

Na szczęście proces oznaczania posta na początku profilu jest bardzo prosty i można go wykonać w różnych wersjach Facebooka, od aplikacji na telefon komórkowy po wersję internetową.

Z iPhone’a

W wersji na urządzenia z systemem iOS ustawienie przypinania posta jest łatwo dostępne. Kiedy wchodzisz do swojego profilu i szukasz żądanego posta, musisz tylko otworzyć menu w górnym rogu, następnie musisz wybrać opcję „popraw publikację”, a będzie już zakotwiczony.

ikona facebooka na telefonie komórkowym

Na urządzeniu z Androidem

W przypadku wersji na Facebooka na Androida procedura jest taki sam jak wersja na iPhone’a. W ten sam sposób dla obu wersji można odpiąć publikację, po prostu naciskając ikonę z trzema kropkami i klikając „odepnij od góry”.

Z Twojego komputera

W wersji internetowej z przeglądarki komputera możesz osiągnąć ten proces w bardzo wygodny sposób. Wchodząc do sekcji grup, stron i mając swój osobisty profil publicznie, wystarczy poszukać publikacji i w menu opcji wybrać 'napraw na górze’.