Skip to content

Jak zarządzać i planować dzień i godzinę postów na Facebooku

14 de wrzesień de 2022

Możliwość programowania jest wielką zaletą dla każdego, kto zajmuje się marketingiem w mediach społecznościowych. Pierwszą rzeczą jest to, że musimy stworzyć nowe konto na Facebooku. Jest To narzędzie doskonale nadaje się do unikania wypalenia dla tych, którzy stale chcą być na bieżąco z godzinami księgowania. Dlatego w tym poście chcemy pokazać Ci prosty sposób, jak zaplanować z wyprzedzeniem posty na Facebooku, aby ułatwić Ci życie i zwiększyć zaangażowanie na Twojej stronie.

Jak zaplanować treści na Facebooku?

Zasadniczo można to zrobić na dwa sposoby (oba wymagają strony na Facebooku dla firm, nie można planować postów na kontach osobistych).

  • Natywnie ta metoda wykorzystuje własny harmonogram postów Facebooka.
  • Zewnętrzny programator Ta metoda skorzystaj z narzędzia do zarządzania.
  • Działa również w przypadku publikowania w sieciach społecznościowych, takich jak Hootsuite.

Gdy masz już swoją stronę, czas przejść do pierwszego kroku

Przejdź na górę osi czasu swojej strony na Facebooku. Tam zobaczysz pole, w którym możesz utworzyć post.

Po zlokalizowaniu w panelu przejdź do utwórz post, który chcesz dla obserwujących strony, którą widzą.

Po utworzeniu posta przejdź do przycisku rozwijanego obok Publikuj i wybierz Harmonogram. To przeniesie Cię do okna, które pozwoli Ci wybrać czas, w którym Twój post ma się pojawić.

  • Wybierz godzinę i datę

W tym momencie wybierz datę i godzinę, w której chcesz opublikować swój post na Facebooku. Każda osoba programuje według własnego uznania.

Jednak badania wykazały, że najlepszy czas na: publikowanie na Facebooku odbywa się zwykle między 12:00 a 15:00 w poniedziałek, środę, czwartek i piątek. W weekendy czas ten zmienia się od 12:00 do 13:00

Kliknij przycisk Harmonogram u dołu okna i voila! Twój post na Facebooku jest zaplanowany.

Ponieważ masz zaplanowaną publikację, warto wspomnieć, że czasami może się zdarzyć, że zauważysz, że są treści, które nie są już interesujące dla Twoich odbiorców.

Że przez pomyłkę zaprogramowałeś coś, czego nie potrzebujesz lub po prostu chcesz zmodyfikować jakiś szczegół swojej publikacji.

Jak zmienić harmonogram, edytować lub usunąć zaplanowany post na Facebooku?

Oto kilka prostych kroków aby rozwiązywać problemy, gdy musisz zmienić lub usunąć zaplanowany wpis na Facebooku. Jest to również możliwe w wersji Lite Facebooka, która ma duże zalety, niezależnie od wersji, proces przebiega tak samo:

  • Kliknij Narzędzia do publikowania u góry strony.
  • Wybierz za pomocą Kliknij Zaplanowane wiadomości w lewej kolumnie.
  • Kliknij wiadomość, którą chcesz edytować.
  • Kliknij Edytuj, aby edytować wiadomość.
  • Ty również możesz kliknij przycisk rozwijany, aby wybrać publikacjęprzełóż lub usuń.

Największy ze wszystkich portal społecznościowy, ten, który jest na szczycie i wydaje się, że niedługo nie zmierzy się z nim przynajmniej żadna inna, czyli Facebook.

Sieć społecznościowa ma ogromną liczbę niezwykle interesujących i potężnych funkcji i narzędzi, które mogą pomóc każda osoba nie tylko do promowania produktuale także posiadanie firmy, postęp w życiu, sieci społecznościowe, jeśli są używane we właściwy sposób, mogą być niezwykle pozytywne.

Planowanie postu to jedna z rzeczy, których musisz nauczyć się kontrolować w sieci społecznościowej na Facebooku. Dlaczego w ten sposób możesz zorganizować dzień wcześniej, aby reszta dnia była bezpłatna aby skupić się na innych rzeczach, zajmujesz około 20 minut rano, planujesz wpisy o różnych porach, a potem o tym zapominasz. Chcę Cię teraz nauczyć, jak zaplanować post na Facebook 2020.

Zaplanuj post na Facebooku

Aby zaprogramować publikację na swojej ścianie lub nawet na fanpage’u, wystarczy przejść do białego pola, którego zwykle używamy do publikowania czegokolwiek, utworzyć daną publikację, a następnie zobacz poniżej, że jest kilka opcji , na prawo od wszystkiego, w ostatnia z tych opcji obok „publiczny” lub „znajomi” zasadniczo obok prywatności W poście znajduje się opcja „Ustaw datę i godzinę postu” z ikoną kalendarza.

Kliknij tę ikonę i możesz ustawić rok, miesiąc, dzień, godzinę i minutę. Zasadniczo możesz zaplanować wykonanie tej publikacji, kiedy tylko chcesz, w bardzo konkretny i szczegółowy sposób.

Na fanpage’u, co powinieneś zrobić, to po przygotowaniu publikacji, spójrz na niebieski przycisk z napisem „Opublikuj” obok niego znajduje się strzałka który wskazuje w dół, mówi w jednej z opcji „Harmonogram”, musisz kliknąć tutaj, aby móc wyjść z harmonogramem z dniem i godziną.

ustawienia do harmonogramu na facebooku

Jak zaplanować posty na Facebooku 2020

Jak zobaczysz, zaplanuj publikację na Facebooku i udostępnij swoje playlisty. zarówno na Twoim profilu, jak i na fanpage’u jest dość łatwe i bez wątpienia w końcu Ci pomoże bądź bardziej zorganizowany w ciągu dnia i w kolejnych tygodniachwiele razy mamy czas rano lub o określonej porze dnia i można to wykorzystać na przygotowanie wszystkiego, na przykład w przypadku, gdy masz duży fanpage dla firmy.

Facebook to nie tylko najsłynniejsza sieć społecznościowa na świecie, a właściwie ta z największą liczbą użytkowników, biorąc pod uwagę, że w tej chwili ma ponad 2000 unikalnych aktywnych użytkowników na całym świecie, ale musimy również oczywiście powiedzieć, że ma wielu niezwykle przydatne narzędzia i funkcje ciekawe.

Niektóre z nich są szczególnie produktywne dla osób, które korzystają z sieci społecznościowej do tworzenia wszelkiego rodzaju publikacji, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać dotarcie do całej publiczności.

Poza szczegółami, tak samo musimy podkreślić w tym sensie, że istnieją inne atrakcyjne funkcje tego typu publikacji, takie jak te, które mają bezpośredni związek z programowaniem publikacji, co nas interesuje od dzisiaj . Co musisz wziąć pod uwagę w tym sensie, że dzięki temu narzędziu uzyskujemy dostęp do systemu co pozwala nam publikować w czasie, gdy nie będziemy dostępni i nie będziemy mogli publikować. Oczywiście świetne rozwiązanie.

Planowanie postów jest dość skuteczną metodą dla większości osób pracujących z Facebookiem, i chociaż jest ona nieznana wielu użytkownikom, ci, którzy go znają, używają go regularnie do tworzenia zaplanowanych publikacji wszelkiego rodzaju, takie jak powitanie kogoś w dniu urodzin, napisanie pozdrowienia, specjalne spotkanie lub inny rodzaj publikacji, o której nie chcemy, abyśmy zapomnieli. Dlatego nauczymy Cię, jak planować swoje posty na Facebooku, kiedy tylko chcesz.

Jak zaplanowane są posty na Facebooku

Prawda jest taka, że ​​jak mówimy, mówimy o funkcji, która ma wielu obserwujących, biorąc pod uwagę, że wielu użytkowników woli to robić, czyli zaplanować niektóre z najważniejszych publikacji, zanim zapomną opublikować coś istotnego dla danej osoby. Interesujące w tej sprawie jest to, że nie musisz być wielkim koneserem sieci społecznościowych ani nic w tym rodzaju, aby móc skorzystać z tego typu krok po kroku, ale w rzeczywistości jesteś w sytuacji by skorzystać z nich już teraz.

skonfiguruj lub zaplanuj posty na facebooku

Jest to prosta metoda, a pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zalogować się na nasze konto, co jest absolutnie podstawowe dla wszystkich kroków, które chcemy wykonać, jeśli chodzi o tę sieć społecznościową. Poza tym, co powiedzieliśmy, musisz rozważyć w ten sam sposób że musisz stworzyć publikację w tradycyjny sposób, a przed jej opublikowaniem naciśnij strzałkę, która jest tuż obok niej, co powoduje pojawienie się opcji, a następnie wśród nich pojawia się opcja Program.

Po kliknięciu Harmonogram możesz wybrać datę i godzinę publikacji, w taki sam sposób, w jaki działają inne podobne platformy, takie jak WordPresswięc jeśli z nimi pracujesz, na pewno nie będziesz miał problemu z interpretacją systemu.

Poza tym, o czym wspomnieliśmy do tej pory, w ten sam sposób powinieneś również wziąć pod uwagę, że aby zarządzać aplikacjami, musisz przejść do programów Publikacje, Publikacje i tam możesz wprowadzić żądane zmiany.

dołącz do naszego kanału telegram