Skip to content

Jak umieścić lub dodać wyszukiwarkę w nagłówku lub menu głównym w WordPress

15 de kwiecień de 2021

Dodaj wyszukiwarkę za pomocą WordPress Aby nasz blog lub strona była jedną z najlepszych decyzji, jakie możemy podjąć, różni użytkownicy, którzy wchodzą na naszą stronę internetową i są zainteresowani stworzonymi przez nas treściami, zazwyczaj szukają tam, gdzie mamy wyszukiwarkę.

Wyszukiwanie wartej zbędnej wyszukiwarki w ramach bloga lub strony internetowej jest to częsta akcja tych, którzy wchodzą do naszego interfejsu. Aby tego uniknąć i przeszkadzać, wyjaśniamy, jak za pomocą WordPressa umieścić wyszukiwarkę w nagłówku.

Jak umieścić lub dodać wyszukiwarkę w nagłówku lub menu głównym w WordPress?

Kroki, które należy wykonać umieść wyszukiwarkę w głównym menu WordPress Są proste, jednak potrzebny jest przewodnik, aby nie zgubić się w próbie.

Pierwszą rzeczą, którą zamierzamy zrobić, jest wejście na WordPress i wejście na pulpit naszego bloga lub wcześniej utworzonej strony internetowej. Będąc w środku, musimy przejść do wtyczek iw jego wyszukiwarce, znajdującej się po prawej stronie ekranu, napiszemy ’Proste paski boczne Genesis’, a następnie ją instalujemy.

Po zainstalowaniu przystąpimy do jego aktywacji. Po aktywacji wykryjemy, że w opcji Genesis po prawej stronie naszego ekranu znajduje się teraz przycisk „Proste paski boczne”. Klikniemy tam i utworzymy nowe paski boczne lub pasek w WordPress, ustalenie nazwy i identyfikatora w celu jego identyfikacji.

Podczas tworzenia nowych pasków bocznych, w sekcji Wygląd> Widżety, po prawej stronie ekranu zobaczymy nową opcję o nazwie, którą ustaliliśmy dla nowego paska. Klikniemy go i przeciągniemy tutaj pasek wyszukiwania można znaleźć w sekcji „Dostępne widgety”.

Ta ostatnia czynność ma również zastosowanie podczas tworzenia rozwijanego menu w WordPress; a teraz mielibyśmy tylko „powiedz naszemu personelowi” gdzie chcemy, aby pojawił się ten pasek.

Jak skonfigurować szablon, aby dodać wyszukiwarkę w nagłówku w WordPress?

Aby wskazać w szablonie, gdzie ma się pojawiać pasek wyszukiwania, przejdziemy do Wygląd> opcja Edytor i kliknij „Funkcje motywu”.

Na tym etapie procesu należy zauważyć, że w ten sposób możemy ręcznie zaktualizować motyw w WordPress, nie tracąc niczego. W tym miejscu rozważymy dwie bardzo ważne rzeczy.

Pierwszym z nich jest posiadanie wcześniej zapisanego harmonogramu, z którym zostanie dodane miejsce lub obszar strony do dodania wyszukiwarki, która w tym przypadku znajdzie się w nagłówku lub w menu głównym naszej strony.

Y drugim jest skopiowanie dokładnej nazwy które umieściliśmy na naszych paskach bocznych lub pasku w poprzednim kroku WordPress. W ten sposób w końcowej części szablonu, z kodami konfiguracyjnymi na naszej stronie, napiszemy // wyszukiwarkę w menu.

Odbywa się to za pomocą w celu zlokalizowania oprogramowania, które posiadamy, a teraz przechodzimy do wklejenia go w tej sekcji. W ten sposób proces jest zakończony, a odpowiednia wyszukiwarka zostanie dodana do Twojej strony.

Po co umieszczać lub dodawać wyszukiwarkę w menu głównym lub w nagłówku z WordPress?

Z tego, co zostało wyjaśnione powyżej, możesz sobie wyobrazić odpowiedź, dlaczego warto do tego używać WordPressa. I to przede wszystkim ze względu na prostotę procesu, który polega na zastosowaniu wtyczki. Z tego powodu, jeśli używasz Bloggera do edycji swojej strony, zalecamy migrację do WordPress, aby mieć więcej udogodnień w swoim szablonie.

wyszukiwarka menu głównego wordpress

WordPress jest fenomenalny, jeśli chodzi o stosowanie wtyczek, zwłaszcza jeśli jest za konfiguracją lub dostosowaniem tej platformy tak, aby redaktorzy i różne podmioty publikujące w Internecie działały w bardziej efektywny i efektywny sposób.

Dzięki WordPress możesz umieścić wyszukiwarkę lub pasek wyszukiwania w wybranym miejscu, wystarczy wskazać, gdzie ma być platforma, iw prosty sposób, jak za pomocą wtyczki, wszystko, co chcesz, zostanie skonfigurowane.

Do dodaj wyszukiwarkę za pomocą WordPress, użytkownicy, którzy wejdą na twoją stronę, docenią to i będą zadowoleni z zapewnianego doświadczenia.