Skip to content

Jak umieścić i skonfigurować nowy dźwięk na WhatsApp z iPhone’a? – Skuteczny przewodnik

14 de listopad de 2021

Jedną z cech charakterystycznych WhatsApp jest to, że ma wiele różnych tonów i dźwięków powiadomień, a nawet możesz dostosować i przypisać różne tony do każdego kontaktu i grupy. Jest to bardzo interesujący i ciekawy zasób do wypróbowania. Podobnie telefony komórkowe iPhone mają również różne rodzaje dzwonków, które można dostosować do powiadomień WhatsApp. W dalszej części wyjaśnimy, jak dojść do tej konfiguracji dźwięków i uzyskać ton według własnych upodobań.

Jakie są kroki, aby dostosować dźwięk powiadomienia w WhatsApp?

Platforma WhatsApp w wersji na urządzenia z systemem iOS ma wizualnie inny interfejs od wersji na telefony z systemem Android. Jednak ustawienia w nim znalezione są ogólnie takie same, a proces ich uruchamiania jest równie prosty.

Aby zmienić dźwięki powiadomień w aplikacjach, można to zrobić na dwa sposoby, w aplikacji WhatsApp lub przez ustawienia telefonu. Jeśli chcesz zmienić dźwięki za pomocą aplikacji, musisz wykonać czynności opisane poniżej:

  1. Wejdź do aplikacji WhatsApp.
  2. Przejdź do ustawień, dotykając ikony w prawym dolnym rogu.
  3. Kliknij „powiadomienia”.
  4. W sekcji „powiadomienia o wiadomościach’, naciśnij 'dźwięk’.
  5. Spośród wszystkich dostępnych odcieni wypróbuj te niezbędne i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.
  6. Kliknij „zapisz”.

Po wykonaniu tych kroków dźwięk powiadomienia został już skonfigurowany. Ważne jest, aby to podkreślić sprawdź, czy dźwięk jest włączonyPotwierdza się to, wpisując „powiadomienia w aplikacji” i wybierając link „dźwięki”. Również w tej konfiguracji możesz wyłączyć dźwięk powiadomień.

logo WhatsApp z powiadomieniami

Dlaczego WhatsApp nie pozwala zmienić dźwięku powiadomień i jak to naprawić?

W aplikacji, a nawet na urządzeniu można je prezentować różne błędy i awarie w systemie, jak w przypadku nieudanej zmiany tonów powiadomień WhatsApp. Przypadek ten może mieć kilka przyczyn, które zostaną wyjaśnione poniżej:

Wybrany ton nie istnieje

Istnieje możliwość, że przy wyborze dźwięku powiadomienia nie jest on dostępny lub nie istnieje, dlatego nie można go poprawnie skonfigurować. W tym przypadku możesz wybrać wybierz dostępny dzwonek dla urządzenia.

Błąd urządzenia

Awarie w systemie iPhone’a mogą uszkodzić powiadomienia w WhatsApp, można to naprawić za pomocą analiza w ustawieniach telefonu, a także wyczyść pamięć podręczną i w razie potrzeby uruchom ponownie urządzenie. A jeśli nie możesz rozwiązać błędu, wejdź do centrum pomocy WhatsApp.

Dźwięk w nieobsługiwanym formacie

Zdarzają się sytuacje, w których żądane dźwięki, które mają być umieszczone jako powiadomienia, mają format niezgodny z aplikacją. Te na ogół muszą odpowiada formatowi „.opus” lub „.mp3”, więc konieczne jest sprawdzenie, czy dzwonki są zgodne z tymi cechami.

Jakie aplikacje są używane do instalowania i umieszczania niestandardowych dźwięków na Twoim WhatsApp?

Możliwości wyboru dźwięków dla WhatsApp są coraz bardziej zróżnicowane. Dostosowanie, które można osiągnąć, osiąga punkt, w którym można również umieszczać utwory i dźwięki jako dzwonki. Aby osiągnąć te zakresy, zaleca się pobierz aplikacje innych firm, które oferują takie możliwości.

ZEDGE, Audiko i RSFX

Te aplikacje nie tylko oferują szeroką gamę dźwięków, które można skonfigurować jako powiadomienia, ale ich platformy mają więcej treści do wykorzystania w wyglądzie urządzenia komórkowego. W przypadku ZEDGE ma funkcję pobierania tapet.

Audiko to jedna z najpopularniejszych aplikacji do przypisywania dźwięków powiadomień. Obszerny katalog z różnymi piosenkami i dźwiękami które można skonfigurować jako dzwonki i wiadomości. Podobnie w aplikacji dostępny jest edytor do tworzenia własnych tonów.

Aplikacja RSFX jest powszechnie uznawana za łatwość obsługi stwórz własne dzwonki powiadomień, będący alternatywą dla spersonalizowanych dźwięków w urządzeniu mobilnym.

dołącz do naszego kanału telegram