Skip to content

Jak umieścić film w mojej relacji na Facebooku – Historie wideo

19 de listopad de 2021

Nie ma wątpliwości, że od swojego odejścia do dziś Facebook jest jedną z najczęściej używanych platform społecznościowych na świecie. Udało się to osiągnąć dzięki łatwości użytkowania, którą oferuje i innej usłudze, która jest również w nim dostępna, takiej jak pisanie wiadomości i oglądanie filmów. Za kilka chwil wyjaśnimy Ci to jak działają historie Z Facebooka a my powiemy Ci, które z działań jest niedozwolone na tej platformie w historiach podczas przesyłania filmu, więc zwróć szczególną uwagę.

Czy Facebook pozwala na przesyłanie filmów dłuższych niż 30 sekund do relacji?

Na Facebooku istnieją pewne ograniczenia, które czasami możesz usunąć z ustawień z aplikacji, ale jedną z rzeczy, których nie możesz zrobić, jest zmiana limitu czasu filmów przesyłanych do historii. Dzieje się tak, ponieważ jest to obowiązkowa reguła na tej platformie i nie może być edytowana przez żadnego użytkownika.

Czy poza umieszczeniem linku jest więcej sposobów umieszczania filmów?

Jeden ze sposobów na umieść film w opowiadaniach na Facebooku zawsze było dodanie linku. Ale czasami ludzie ignorują te linki i nie wprowadzają ich, więc nie odnoszą korzyści z oglądania treści tego adresu.

Oczywiście możesz przesyłać filmy do swojej historii na Facebooku, ale nie mogą one przekraczać 20 sekund, ponieważ to obowiązkowy limit dla filmów. Dlatego jeśli chcesz dodać film, musisz upewnić się, że w ciągu tych 20 sekund wszystko, co chcesz pokazać tym, którzy zobaczą Twoją historię, zostanie wyrażone.

Jak mogę przesłać film z mojej galerii na telefon komórkowy?

Wiedząc, co możesz, a czego nie możesz zrobić w historiach na Facebooku, jest prawdopodobne, że jesteś przekonany chcesz dodać film do tej historii. Dlatego pokażemy Ci, jak możesz to zrobić ze swojego telefonu z systemem Android lub iOS.

Na Androidzie

Jeśli chcesz dodać film do swojej historii na Facebooku z telefonu z Androidem, musisz wejść do aplikacji Facebook. Na początku będzie możliwość stworzenia historii, naciśnij i teraz pojawią się dwa rodzaje historii, które możesz stworzyć. Jednym z nich jest pisanie, na dole znajdziesz również opcję wyboru zdjęć lub filmów, gdzie wyświetlane są pliki multimedialne przechowywane w Twojej galerii.

Teraz przejdziesz do wyboru wideo, które chcesz przesłać, a będziesz mieć kilka opcji edycji, między innymi napisanie na wideo, umieszczenie naklejki lub dodanie czegokolwiek innego na wideo. Jeśli podoba Ci się wynik, możesz wciśnij przycisk udostępnij historię a ten film zostanie udostępniony w Twojej historii.

Na urządzeniu z systemem iOS

urządzenie z systemem ios

Teraz, jeśli urządzenie, z którego chcesz dodać tę historię, to iOS, będziesz musiał wykonać następujące czynności. Idziesz do aplikacji Facebook i w ten sam sposób na początku pojawi się opcja „Dodaj historię”. Tutaj będziesz musiał wybierz film, który chcesz dodać a jeśli przekroczy to 20 sekund, na które pozwala Facebook, będziesz musiał przeciąć go za pomocą igieł znajdujących się na dole ekranu. Następnie możesz również edytować wideo, jeśli chcesz umieścić na nim naklejkę lub pisać.

Po wykonaniu tej czynności, jeśli chcesz, aby tylko niektóre osoby widziały historię, możesz dotknąć ikony koła zębatego, która jest w dół ekranu i wybierz, kto będzie mógł zobaczyć historię. Następnie kliknij gotowe, a następnie udostępnij historię, a zostanie ona przesłana.

Jak udostępniasz film z YouTube w Stories?

logo youtube

Teraz ze swoich historii możesz także udostępniać filmy z platformy YouTube. W tym celu wystarczy wejść do przeglądarki telefonu lub komputera. Następnie idziesz do znajdź film, który chcesz udostępnić poprzez historie. Teraz dotkniesz adresu internetowego tego filmu, który znajduje się u góry ekranu, i skopiujesz go.

Po uzyskaniu linku do tego filmu musisz wejść do aplikacji Facebook i dotknąć opcji Utwórz historię. W przeciwieństwie do poprzednich przypadków, teraz klikniesz „Dodaj tekst” i tutaj możesz wkleić adres tego filmu. Następnie, jeśli chcesz nadać historii więcej osobowości, możesz wybrać tło, jakie będzie miało pisanie, a teraz możesz kliknąć „Udostępnij historię”. Więc twoi znajomi z Facebooka mogą Obejrzyj ten film z platformy YouTube.

dołącz do naszego kanału telegram