Skip to content

Jak umieścić akcenty lub tyldy w słowie – BARDZO ŁATWE

22 de luty de 2021

Mieć dobra pisownia, to jedna z cech, których potrzebuje każdy pracownik biurowy. Zwłaszcza jeśli praca obejmuje pisanie dużej liczby tekstów. Ale w dzisiejszych czasach dobra pisownia ręczna nie byłaby zbyt użyteczna, ponieważ wysyłane są przesyłki za pomocą programów komputerowych.

Dlatego ważne jest, aby nauczyć się poprawnie pisać na komputerze. Więc łatwo i szybko nauczymy Cię, jak wstawiać akcenty lub tyldę w programie Word.

Plik domena oprogramowania biurowego, ma również kluczowe znaczenie dla pracowników biurowych tego wieku. Wszystkie te narzędzia komputerowe zostały opracowane w celu usprawnienia pracy, czyniąc ją bardziej wydajną i wygodną.

Ten przewodnik byłby doskonałym pierwszym krokiem na drodze do dobrego poziomu znajomości programu Word. Następnie możesz zagłębić się w inne samouczki dotyczące pakietu Microsoft Office, które stopniowo zwiększą Twoje umiejętności.

Ważne jest, aby aby kontynuować ten przewodnik, wcześniej pobrałeś i zainstalowałeś Microsoft Word z jego oficjalnej strony internetowej. Biorąc pod uwagę, że jest to program płatny, możesz mieć co do niego wątpliwości.

Prawda jest taka, że ​​zakup pakietu Office oznacza świetna inwestycja w nasze szkolenie. W pewnym momencie pojawią się możliwości objęcia wysokich stanowisk w urzędzie, docierając tylko do najlepiej wykształconych.

Co to jest pakiet Microsoft Office?

Kiedy mówimy o pakiecie komputerowym, mamy na myśli rodzinę programów do określonego celu. W tym przypadku Microsoft Office to pakiet opracowany przez Microsoft Corporation w celu objęcia wszystkich niezbędne narzędzia biurowe w nowoczesnym biurze. Jeśli chcesz, możesz pobrać pełny pakiet Microsoft Office, aby móc się nim cieszyć.

Ten pakiet oprogramowania dominuje na większości rynku automatyzacji biura. Niektóre z jego najbardziej udanych tytułów to: Microsoft Excel, arkusz kalkulacyjny; Microsoft PowerPoint, projektant prezentacji; a ten, który nas tu prowadzi, Microsoft Word, edytor tekstu.

Microsoft Word

Zanurzmy się nieco głębiej w to, czym jest edytor tekstu, taki jak Word. Jest to program komputerowy, do którego można wejść do redakcji. Teksty opracowane w programie Word można modyfikować na wiele sposobów. Niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę koloru, czcionki, rozmiaru, czy dodanie obrazów lub znaków wodnych i kształtów.

Jak umieścić akcenty lub akcenty w programie Word?

W pierwszym przypadku proces może być bardzo łatwe. Zła rzecz pojawia się, gdy normalna metoda nie działa i musimy uzyskać dostęp do innych typów ustawień.

Powszechną rzeczą, gdy chce się umieścić akcenty na komputerze, jest uciekanie się do na klawiaturzez narysowaną tyldą. Następnie zostanie naciśnięty klawisz, a następnie litera samogłoski do sprawdzenia. Pozycja klawisza tyldy różni się w zależności od klawiatury, najbardziej normalną rzeczą jest to, że masz QWERTY w języku hiszpańskim.

Jeśli i tak udało Ci się ustawić akcent w ten sposób, czytaj dalej samouczek. Pokażemy kilka rzeczy, o których należy pamiętać w przypadku większych problemów.

Gdy po naciśnięciu klawisza tyldy zamiast umieszczenia pojawia się inny rodzaj symbolu, mamy do czynienia z problemem. Bardzo możliwe, że w konfiguracji komputera wybrałeś klawiaturę angielską, a nie hiszpańską. Postaramy się zmienić język klawiatury łatwy sposób.

Powinieneś udać się do Dolny prawy róg z ekranu (nie z programu Word, ale z całego ekranu). Tam pojawi się pasek zadań z różnymi opcjami. Zauważysz, że jeden ma trzy wielkie litery skrótu. Jeśli twoja klawiatura jest w języku angielskim, zostanie wyświetlona ENG (po angielsku).

Naciśnij skrót i wybierz tekst Preferencje językowe, Otworzy się okno z opcją Dodaj preferowany języki że weźmiemy. Na liście możesz wyszukać żądany język, w tym przypadku hiszpański. Istnieją różne odmiany hiszpańskiego, w zależności od regionu, w którym jest używany, ale wszystkie używają tyldy.

ustawienia języka klawiatury

Po dodaniu języka będziesz mógł go wybrać w dowolnym momencie. Teraz możesz umieścić akcenty lub akcenty jak określono w pierwszym kroku.