Skip to content

Jak ukryć zdjęcia, filmy, muzykę, aplikację i pliki na moim telefonie z Androidem

12 de marzec de 2023

Na naszych urządzeniach mobilnych gromadzimy dużą ilość plików i informacjiale jak zwykle nie chcemy, aby był w pełni dostępny dla każdego, kto może zabrać nasz telefon komórkowy, w tym przypadku możemy ukryć zdjęcia w galerii Androida.

Wszystkie zdjęcia, które robimy aparatem mobilnym, te, które pobieramy lub te, które otrzymujemy za pośrednictwem komunikatorów internetowych, takich jak WhatsApp Są one przechowywane w sekcji Galeria naszego urządzeniaktóry tworzy nawet różne foldery, aby pomóc nam znaleźć zapisane przez nas obrazy.

Apriorycznie każdy, kto odbierze nasz telefon komórkowy, może uzyskać dostęp do galerii i zobaczyć w niej albumy. Istnieją jednak aplikacje, które pozwalają nam ograniczyć dostęp.

Indeks()

Za pomocą jakich aplikacji mogę ukryć zdjęcia na moim telefonie z Androidem

Blokada galerii

Gallery Lock to aplikacja, która może być pobrać ze sklepu Google Play za darmo. Ta aplikacja ukrywa zdjęcia i filmy oraz zezwolić na dostęp do nich tylko za pomocą hasła.

Jego działanie jest bardzo proste. Po pobraniu aplikacja uzyskuje do niej dostęp i prosi nas o podanie kodu PIN (domyślnie jest to 7777, ale możemy go później zmienić). To, co musimy zrobić, to skopiuj foldery galerii, które chcemy ukryć w tej aplikacji. W ten prosty sposób zdjęcia lub filmy, które chcemy, zostały zabezpieczone wybranym przez nas kodem PIN. Usuwamy zdjęcia z folderu galerii i mamy gotowe.

Jeśli w dowolnym momencie chcemy upublicznić te zdjęcia dla każdego, kto korzysta z naszego telefonu komórkowego, kliknij dany folder, a następnie wybierz opcję Pokaż.

Menedżer plików ASTRO

W tym przypadku nie jest to aplikacja do blokowania galerii ale menedżer plików. Aplikacja może być pobrać ze sklepu Google Play bez żadnych kosztów.

Po pobraniu aplikacji uzyskujemy do niej dostęp i klikamy Zdjęcia. Następnie kliknij folder, który chcemy ukryć. Idziemy do Menu i wybieramy Zmień nazwę. Zmieniamy nazwę folderu i Kliknij ponownie Zmień nazwę, aby wszystko było gotowe.

Aby ponownie upublicznić ukryte folderyW Astro musimy przejść do menu i kliknąć Wyświetl ustawienia, Opcje zaawansowane, Pokaż ukryte pliki.

Zarządzaj naszymi zdjęciami

Aplikacje takie jak te, które właśnie widzieliśmy, mogą być bardzo pomocne, jeśli chodzi o zarządzanie setki zdjęć, które gromadzimy w telefonie komórkowym.

Robienie zdjęć jest w porządku, ale czasami liczba plików, które mamy Jest tak duży, że trudno nam je zamówić. W tym przypadku może nam się przydać aplikacja do usuwania starych zdjęć z telefonu komórkowego. Jeśli posunęliśmy się za daleko i usunęliśmy zdjęcie, które naprawdę powinniśmy byli zachować, możemy skorzystać z aplikacji odzyskać usunięte zdjęcia na telefonie komórkowym z systemem operacyjnym Android.

Gdy już zrobiliśmy czyszczenie we wszystkich albumach, możemy zdecydować, które z nich ukryć, a które nie.

Jak ukryć zdjęcia mobilne z Androidem

Ale pamiętaj, że są zdjęcia i zdjęcia, niektóre mogą zobaczyć wszyscy, a inne, być może nie mogą ich zobaczyć lub nie chcesz, aby ktokolwiek je widział. Prywatność jest ważna iw wielu przypadkach, pomimo tego, że bardzo je kochamy, są w naszym życiu ludzie, którzy niewiele rozumieją. na temat prywatności lub nie są zainteresowani jej poszanowaniem.

Dlatego nauczenie się, jak ukrywać zdjęcia na urządzeniu mobilnym, jest niezbędne, aby mieć uczciwą kontrolę nad tym, kto widzi, a kto nie widzi danych zdjęć. W tym artykule chcę cię nauczyć jak ukryć zdjęcia na Androidzieaby tylko Ty je widziałeś.

ukryć aplikacje i pliki w telefonie

Jak ukryć zdjęcia, muzykę lub aplikacje na Androida

  • Przede wszystkim musisz przejść do menu aplikacji.
  • Tam przechodzimy do aplikacji fotograficznej, galerii itp.
  • Teraz idziemy na górę i klikamy „albumy”.
  • Musisz go utworzyć i przekazać wszystkie zdjęcia, które chcesz ukryć.
  • Następnie przejdziesz do tego albumu i będziesz musiał zajrzeć do jego opcji, musi być taki, który mówi „ukryć elementy”.
  • Gotowe, zostanie schowany i nikt, kto wejdzie do galerii, nie zobaczy go, przynajmniej gołym okiem.

Aby móc go zobaczyć i zobaczyć zdjęcia, przejdź do odpowiedniej galerii i po prostu kliknij zobacz ukryte i to wszystko. Oczywiście łatwo jest zobaczyć, że jest ukryty, nawet jeśli wiesz, że jest ukryty, ponieważ jeśli nie masz pojęcia, że ​​​​album jest ukryty, nikt nie będzie mógł szukać zabronionych zdjęć, które chcesz zostawić tylko dla siebie i nikogo innego zobaczyć.

Jest to prosta metoda bez konieczności pobierania dodatkowych aplikacji lub czegokolwiek podobnego, aby móc zachować ukryte zdjęcia w telefonie komórkowym z Androidem. Mamy również możliwość odzyskania niektórych zdjęć, które usunęliśmy przez pomyłkę, korzystając z kosza.

dołącz do naszego kanału telegram