Skip to content

Jak odzyskać przypadkowo usunięte aplikacje i zdjęcia na telefonie komórkowym lub tablecie z Androidem

26 de czerwiec de 2023

Odzyskiwanie plików i zdjęć, a nawet aplikacji na naszych urządzeniach jest bardzo ważne. Ponieważ jeśli w niektórych moment, w którym przypadkowo coś usunęliśmybędziemy mieli możliwość ich odzyskania.

I to jest to wyobraź sobie, że usunąłeś zdjęcie które chcesz przesłać na swój Instagram, to prawdziwe rozczarowanie, gdy musisz stracić ostateczny wynik. Lub że przez pomyłkę usunąłeś wstępnie zainstalowaną aplikację lub pilnie potrzebujesz. Niewątpliwie istnieje wiele rzeczy, które mogą się wydarzyć w związku z tym problemem, ale nie powinieneś się martwić. Ponieważ tutaj znajdziesz wszystko, co możesz zrobić, aby odzyskać te usunięte pliki.

Czy są możliwości odzyskania utraconych plików?

Bardzo dobrze, pierwsza alternatywa, którą oferuję, aby odzyskać usunięte zdjęcia na urządzeniu z Androidem Jest to związane z instalacją niektórych aplikacji na telefonie komórkowym lub tablecie. W Google Play dostępnych jest wiele wysokiej jakości aplikacji, które informują, które usunięte zdjęcia można odzyskać na telefonie komórkowym lub tablecie z systemem operacyjnym Android.

śmietnik

Jeden z najbardziej zalecaną aplikacją jest Dumpster. Ta aplikacja na Androida robi to samo, co kosz w systemie Windows. Usunięcie zdjęcia nie usuwa go całkowicie w terminalu, ale zapisuje je w koszu i możesz je odzyskać w dowolnym momencie.

Ta aplikacja jest bardzo przydatne podczas usuwania plików, takich jak muzykawideo lub jakiś obraz przez przypadek, więc powinieneś jak najszybciej pobrać Dumpster.

DiskDigger

Z drugiej strony, jeśli zainstalowałeś Dumpster bardzo późno, to znaczy zainstalowałeś go po usunięciu zdjęć masz inną alternatywę i jest to DiskDigger. Jest to aplikacja z możliwością odzyskiwania skasowanych zdjęć na telefonach i tabletach z Androidem. Aby korzystać z tej aplikacji, musisz mieć zrootowane urządzenie z Androidem.

Musisz jednak pamiętać, że jest to aplikacja, dla której musisz zapłacić około 3 euro w przybliżeniu, niewielka inwestycja, a wielkie korzyści w postaci odzyskania zdjęć.

Cofnij usunięcie

To jest kolejna aplikacja, której zawsze możesz użyć i kiedy twoje urządzenie jest zrootowane. Undeleter pozwoli ci odzyskać pliki z pamięci wewnętrznej urządzenia i innych zewnętrznych urządzeń pamięci masowej.

Ta aplikacja jest w stanie odzyskać dowolny typ pliku, czyli filmy, zdjęcia, pliki z dowolnym rozszerzeniem, muzykę, dokumenty oraz te, które są przechowywane bezpośrednio w Dropbox lub Google Drive. Ale niestety darmowa wersja pozwala tylko odzyskać zdjęcia. Nie zaszkodzi jednak zapłacić za pełną wersję, aby móc cieszyć się wszystkimi zaletami tej wspaniałej aplikacji.

Odzyskiwanie heksamobów

To kolejna aplikacja, na którą zawsze możesz liczyć. Hexamob Odzyskaj cię pozwoli Ci odzyskać usunięte zdjęcia na telefonach komórkowych i tabletach Android nawet po sformatowaniu urządzenia. Ta aplikacja szuka usuniętych danych na niższych poziomach pamięci, chociaż należy wziąć pod uwagę, że odzyskiwanie będzie w dużej mierze zależeć od stanu bloków danych usuniętych plików.

Przywróć obraz

Przywróć obraz to aplikacja, która wg zainstalowanie go pozwoli ci odzyskać pliki obrazów które usunąłeś i to w bardzo prosty sposób. Najlepsze jest to, że nie musisz w tym celu podłączać urządzenia do komputera, wystarczy pobrać aplikację i zainstalować ją na swoim urządzeniu.

Po zainstalowaniu aplikacja utworzy w systemie folder, w którym wszystkie usunięte obrazy zostaną znalezione (i te, których nie usunąłeś z pamięci podręcznej, ponieważ jeśli to zrobisz, nie będziesz w stanie niczego odzyskać).

Musisz wybierz folder, w którym wszystkie zdjęcia, które usunąłeś, a następnie wybierz te, które chcesz odzyskać, i kliknij przycisk Start, aby wyświetlić opcję przywracania. Jest to aplikacja, która jest dostępna w Google Play i jest całkowicie darmowa.

fotoregeneracja

Ta aplikacja w przeciwieństwie do poprzednich, należy uruchomić z komputera, dobrą rzeczą jest to, że jest całkowicie darmowy, jeśli pobierzesz go w systemie Windows. Ale jeśli chcesz odzyskać zdjęcia z telefonu komórkowego lub tabletu z Androidem, będziesz musiał za to zapłacić, co jest zalecane. Ponieważ jest to dość skuteczna aplikacja, która pozwala odzyskać usunięte zdjęcia na telefonach i tabletach z Androidem.

Aby korzystać z aplikacji, musisz podłącz tablet lub telefon komórkowy z systemem Android do komputera Za pomocą kabla USB można w ten sposób odzyskać usunięte obrazy z komputera. Jest bardzo łatwy w użyciu, a po zainstalowaniu zobaczysz, jak aplikacja uzyskuje dostęp do wszystkich informacji na twoim urządzeniu, wykonując całkowite skanowanie w poszukiwaniu plików, które chcesz odzyskać.

Po ich zlokalizowaniu pojawią się one na ekranie iw ten sposób wystarczy wybrać te, które chcesz odzyskać, ponieważ ta aplikacja jest w rzeczywistości w stanie odzyskać zarówno zdjęcia, jak i filmy oraz kliknąć przywróć lub odzyskaj. Kiedy to zrobisz, wrócisz do mieć zdjęcia w swojej galerii zdjęć lub w folderze wybranym jako miejsce docelowe odzyskiwania.

zdjęcia z google

A dobrą opcją jest zarządzanie zdjęciami, albo kiedy je robisz, przechowuj je i usuwaj za pomocą Zdjęć Google, ponieważ ta aplikacja pozwala w łatwiejszy sposób odzyskać usunięte zdjęcia. Jasne, o ile nie usuniesz ich w okresie nie dłuższym niż 60 dni.

niebieska ikona Androida

Kroki, aby odzyskać usunięte zdjęcia na Androidzie za pomocą Zdjęć Google

  • Otwórz Zdjęcia Google.
  • W lewej górnej części musisz zlokalizować przycisk menu, a następnie wybrać kosz.
  • Teraz pojawią się obrazy, które usunąłeś w ciągu ostatnich dni, tygodni lub miesięcy, ale pamiętaj, że muszą być mniej niż 2 miesiące temu.
  • Musisz przytrzymać zdjęcie lub film, który chcesz odzyskać.
  • W prawym górnym rogu musisz nacisnąć ikonę przywracania. W ten sposób możesz odzyskać zdjęcie lub wideo, które pojawi się ponownie na telefonie komórkowym, w sekcji zdjęć aplikacji i we wszystkich albumach, w których znajdowało się przed usunięciem.

Kopia zapasowa CM

Kolejną bardzo dobrą aplikacją jest CM Backup, której nie było stworzony specjalnie do odzyskiwania plików i zdjęć lub filmy, które zostały usunięte, ale pozwala uniknąć tego problemu, który może ci się przydarzyć w dowolnym momencie.

jeśli nie używasz brak aplikacji do zapisywania zdjęć, filmy lub dowolne pliki w chmurze lub na Dysku Google, ta aplikacja jest idealna dla Ciebie. Ponieważ umożliwia tworzenie kopii zapasowych kontaktów, wiadomości tekstowych, dzienników połączeń, zdjęć, kalendarzy i dowolnego typu plików. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie je odzyskać w przypadku zgubienia, usunięcia lub kradzieży telefonu komórkowego.

Sposoby odzyskiwania plików bez rootowania urządzenia

Oprócz, jeśli nie chcesz zrootować swojego terminala, Jest jeszcze jedna opcja, która może być dla Ciebie skuteczna. To, co powinieneś zrobić, to pobrać program do odzyskiwania z komputera. Najlepszą rzeczą w posiadaniu karty SD w telefonie komórkowym jest to, że istnieje bezpieczeństwo, że wszystkie pliki są na niej zapisywane, jak na przykład w przypadku zdjęć.

Tak masz w urządzeniu kartę SD, istnieje większe prawdopodobieństwo odzyskania przypadkowo usuniętych zdjęć. Ponieważ możesz wyizolować dotkniętą jednostkę pamięci i załadować ją na swój komputer, aby uzyskać bezpośredni dostęp do problemu i znaleźć rozwiązanie.

Jakie procedury możesz zastosować, aby uniknąć utraty zdjęć przez przypadkowe ich usunięcie?

Aby uniknąć konieczności myślenia o tym problemie usuniętych zdjęć i nie tylko sposób na odzyskanie ich na urządzeniunajlepiej skorzystać z usług dostępnych dla Twojego tabletu lub telefonu komórkowego, które umożliwiają synchronizację danych w chmurze.

Jedną z opcji jest użycie Dropbox, który Umożliwia przesyłanie zdjęć z funkcją tzw „Przesyłanie z aparatu”, która umożliwia bezpośrednie przesyłanie zdjęć i filmów zrobionych za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu i jest przechowywana w chmurze. Doskonały sposób na uniknięcie i odzyskanie usuniętych zdjęć na telefonach i tabletach z Androidem.

Co mogę zrobić, jeśli nie mam zrootowanego urządzenia?

Jeśli masz urządzenie, które Nie rootuj, aby odzyskać pliki i zdjęcia usunięty Android, musisz podłączyć pamięć mobilną jako urządzenie pamięci masowej do komputera, tak jakby to był USB. Najlepiej zrobić to za pomocą adaptera pamięci micro SD, ponieważ nie wszystkie urządzenia zarządzają pamięcią w ten sam sposób.

Po pobraniu Recuva, czyli program do odzyskiwania plików. Chociaż jest lepszy, do tego typu działań najbardziej polecany jest Recuva. Po uruchomieniu Recuva wybierzesz typ pliku, który chcesz odzyskać, między innymi obrazy, filmy, dokumenty, muzykę. Następnie wybierz opcję odzyskiwania z określonej lokalizacji, a następnie literę, w której znajduje się pamięć mobilna.

Recuva przeszuka cały system, zajmie to mniej więcej tyle w zależności od ilości plików które masz Gdy program zakończy wyszukiwanie, zdjęcia zostaną zwrócone w oryginalnej jakości. Kiedy program zakończy znajdowanie usuniętych plików, lepiej spróbuj odzyskać je na innym urządzeniu, ponieważ w przeciwnym razie możesz spowodować konflikty, które mogłyby uszkodzić odzyskiwanie.

Co zrobić, jeśli moje urządzenie jest zrootowane?

W takim przypadku musisz pobrać na swój komputer program o nazwie dr.fone który jest dostępny zarówno dla komputerów Mac, jak i innych komputerów. Gdy już go masz, zainstaluj go, uruchom i zarejestruj, a następnie podłącz telefon komórkowy do komputera za pomocą kabla USB.

Aby ten proces zadziałał, będziesz musiał mieć włączone debugowanie USB, co musisz zrobić, przechodząc do ustawień, następnie o telefonie komórkowym iw numerze kompilacji będziesz naciskać wiele razy, aby aktywować tę opcję. Teraz wrócisz do ustawień, w których zobaczysz opcje programistyczne. Następnie musisz zejść na dół, a zobaczysz opcję debugowania USB, aktywuj ją i to wszystko.

Kiedy będziesz już w kontakcie z Dr. Fone, będziesz mógł wybierać spośród wielu kategorii plików co usunąłeś W takim przypadku powiem ci o odzyskiwaniu usuniętych plików i zdjęć Androida, ale możesz odzyskać inne typy plików.

Twój komputer zapyta, czy chcesz przeglądać usunięte pliki, czy wszystkie pliki, aby przyspieszyć wszystko, wybierz opcję usuniętych plików. Będziesz musiał zaakceptować klucz RSA klikając telefon komórkowy tam, gdzie jest napisane „zawsze akceptuj”, w ten sposób połączenie jest bezpieczne.

Kiedy już to zrobisz, dr.fone przeanalizuje twój telefon, a następnie zrestartuje go. Kiedy program zakończy analizę, otrzymasz wyniki, zaznaczysz pola wszystkiego, co chcesz odzyskać iw ten sposób wszystko zostanie zapisane.

Jak odzyskać usunięte zdjęcia na moim telefonie iPhone?

Ale jeśli twoje urządzenie ma system operacyjny iOS, to dla odzyskać usunięte zdjęcia z iPhone’a będziesz musiał skorzystać z narzędzi takich jak Any iPhone Data Recovery, Tenorshare UltData lub iOS Data Recovery. Które doskonale spełniają swoją misję i we wszystkim są dość łatwe w użyciu.

Jak odzyskać usunięte zdjęcia lub filmy na Windows Phone?

Jeśli masz telefon komórkowy firmy Microsoft możesz użyć dwóch aplikacji które nadal działają i robią to całkiem dobrze, a są to: EaseUS Data Recovery i iCare Data Recovery. Które doskonale spełniają swoje zadanie.

szary kosz na śmieci

Jak odzyskać usunięte pliki i zdjęcia z urządzenia z Androidem z komputera?

Często jedyną opcją, jaką mamy, jest pobrać aplikację na komputer a tym samym móc uzyskać dane, które chcesz z telefonu komórkowego, są one najlepsze i które polecam.

Zalecamy również, aby na wszelki wypadek zapisać te zdjęcia w chmurze, usługi takie jak Dysk Google są bezpłatne i mają dużo miejsca do przechowywania zdjęć, dużej liczby zdjęć, a nawet filmów.

dołącz do naszego kanału telegram