Skip to content

Jak ukryć lub ukryć posty na Facebooku przed znajomym lub usunąć stare posty

21 de marzec de 2023

Sieci społecznościowe to A miejsce spotkań tysięcy ludzi. Możesz spotkać się ponownie poprzez zdjęcie lub komentarz z byłymi kolegami z klasy lub współpracownikami lub z krewnymi, których nie widziałeś od dawna.

Są jednak chwile, kiedy chcesz coś opublikować, ale pewien przyjaciel lub krewny tego nie widzi. Nie martw się, można zrobić publikację i ukryć ją przed niektórymi osobami. Nauczymy Cię, jak to zrobić, abyś zaoszczędził sobie kłótni czy złych chwil na wypadek, gdybyś opublikował coś kontrowersyjnego.

Facebook dodał jakiś czas temu opcję ukrywania postów przed znajomymi, jest to bardzo łatwe i zalecane, jeśli chcesz zaoszczędzić sobie kłopotów z niektórymi zdjęciami i postami, które mogą wywołać dyskusje. Najłatwiejszą opcją jest Ukryj swój post przed wszystkimi ale pokażemy Ci, jak możesz ukryć post przed konkretnym znajomym.

Oprócz tego w tym artykule nauczymy Cię, jak to zrobić usuń osoby z listy znajomych, a także usuwaj posty ze swojego profilu i przestań je obserwować. Trzeba tylko uważać na wskazówki.

Co to jest Facebook?

Facebook jest najczęściej używaną siecią społecznościową na świecieoprócz tego, że ma największą liczbę użytkowników, z których wielu faktycznie ma swoje profile od dekady, zgromadziwszy w tym czasie wiele publikacji.

to my zapewnia wiele korzyści i funkcjiWśród nich jest możliwość połączenia naszego konta z naszym Instagramem. Zdjęcia i filmy możemy również przesyłać poprzez wiadomości prywatne, niezależnie od ich wielkości, m.in.

Ale mówimy to właśnie dlatego, że jest wiele osób, które konsultowały się z nami w ostatnich miesiącach i tygodniach na temat możliwości usuń wiele starych postów na Facebooku aby nie były już widoczne.

Jak zablokować osoby z postu w spersonalizowany sposób?

Z aplikacji Facebook na Androida możemy zablokować nasze publikacje dla konkretnego znajomego, dwóch lub nawet grupy znajomych. Procedura jest dość prosta i intuicyjna. Kiedy tworzymy publikację, klikamy obszar, w którym jest napisane przyjaciele, a na pasku bocznym wybieramy strzałkę w prawo. Pojawiają się trzy opcje: Publiczny, Przyjaciele, Tylko ja. Ale pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść w swój profil.

Nie musisz wybierać żadnej z tych trzech opcji, wybieramy tam, gdzie jest napisane więcej i pojawi się dużo bardziej kompletne menuwybierzemy ten, który mówi Przyjaciele oprócz.

W wyświetlonym polu piszemy imię znajomego lub przyjaciół które chcemy pominąć w naszej publikacji i potwierdzamy każde z nazwisk. Nie zapomnij wybrać przycisku w kształcie koła ze znakiem –, aby usunąć wspomnianych znajomych ze swojego posta.

Raz potwierdził nazwiska, które chcesz pominąć, Twój wpis będzie widoczny na Twojej tablicy, ale wybrane przez Ciebie osoby nie będą mogły go zobaczyć. To świetny sposób, aby oszczędzić sobie bólu głowy, przesyłając zdjęcie, które może zdenerwować znajomego lub wywołać kłótnię z członkami rodziny, których nie chcesz obrażać ani ignorować. Przydatne jest również zorganizowanie przyjęcia-niespodzianki, aby obdarowana osoba nie zauważyła.

Jak usunąć stare posty na Facebooku?

Jeśli lubisz usunąć konkretny post, wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć na nią, zwracając uwagę, że po prawej stronie daty zobaczysz symbol wskazujący, kto może ją zobaczyć. Wprowadzając go, możesz zrezygnować z bycia publicznym, aby tylko Twoi znajomi lub nikt nie mógł go zobaczyć bezpośrednio. Można to zrobić z absolutnie wszystkimi swoimi postami, zmieniając ich ustawienia tyle razy, ile chcesz.

Pamiętaj, że masz jeszcze jedną opcję, która pokazuje dwie nowe alternatywy, jedną dla konkretnie dobierać ludzi że chcesz, aby umieli pisać, i drugorzędny, abyś tylko Ty mógł zobaczyć zawartość. Z drugiej strony, jeśli zamierzasz usunąć publikację, możesz wybrać tę opcję na ikonie strzałki w dół, która pojawia się w każdym poście.

Czy istnieją inne sposoby usuwania postów na Facebooku?

W tym celu należy kliknąć ikonę w postaci znaku zapytania w górnej części okna, klikając opcję skróty do prywatności. Tam możesz wybrać preferowaną opcję, o której wspomnieliśmy, polegającą na ograniczeniu publiczności starych publikacji.

Kiedy go wybierzesz, A wiadomość poinformuje Cię, że wszystkie posty Są one widoczne tylko dla Twoich znajomych, nawet jeśli wcześniej były publiczne. Jeśli ktoś, kogo nie znasz, przejdzie potem przez Twój profil, nie będzie już mógł widzieć tych postów.

osoba posiadająca telefon komórkowy

Jak przestać obserwować osobę na Facebooku?

jak powiedzieliśmy powyżej ukryć posty przed określoną osobą na Facebooku bez konieczności jego usuwania, najlepiej jest przestać go obserwować. W ten sposób stanie się tak, że kiedy pójdziesz sprawdzić wiadomości, nie zobaczysz żadnej publikacji swojego przyjaciela, ale nie myśl, że nie będziesz mógł zobaczyć nic innego na jego temat, gdy będziesz chciał czegoś poszukać wystarczy wejść na jego ścianę i to wszystko.

Wierzcie lub nie, ta opcja jest dostępna od dawna i bardzo niewiele osób o tym wie, nawet w 2016 roku tysiące ludzi nie wie, jaki sukces. Ale pomyśleliśmy o tych osobach, które nie mają pojęcia o tej funkcji i dlatego stworzyliśmy ten post, poniżej będą mogli zobaczyć, co muszą zrobić krok po kroku:

  1. Muszą wejść w profil tej osoby.
  2. Zobaczysz 3 przyciski, którymi są: przyjaciele, obserwujesz go i wiadomość.
  3. Muszą kliknąć, abyś podążał za nim, jeśli umieści słowo śledź, to dlatego, że już przestałeś go obserwować, a jeśli nie, muszą kliknąć opcję, która mówi: przestań obserwować.

To takie proste, aby przestać obserwować znajomegonajlepsze w tym wszystkim jest to, że twój przyjaciel nie będzie niczego świadomy, więc przyjaźń pozostanie nienaruszona i bez problemów, to zdecydowanie świetna opcja, prawda?

dołącz do naszego kanału telegram