Skip to content

Jak udostępnić IGTV w swojej historii na Instagramie? – Spraw, aby było bardziej widoczne

13 de Listopad de 2021

Jedną z najważniejszych aktualizacji, jakie miał Instagram, było włączenie IGTV, które w zasadzie było połączone z samą aplikacją Instagram i pozwalało użytkownikom tworzyć znacznie dłuższe filmy. Ostatnio IGTV została wydzielona jako osobna aplikacja, ale nadal działa tak samo w połączeniu z Instagramem; więc możesz nadal udostępniaj swoje filmy IGTV na Instagram Stories.

Co zrobić przed udostępnieniem IGTV w swoich historiach?

Jak filmy IGTV są multimediami o dłuższym czasie trwaniaOznacza to więcej pracy i więcej przygotowań przed zrobieniem tego. W przeciwieństwie do krótkich filmów, które ludzie zwykle przesyłają, rolek i filmów z historiami, które są tworzone sporadycznie i bez zbytniego uwzględniania ich estetycznego aspektu; ten filmy IGTV, Zwykle mają więcej pracy edycyjnej, aby cała sekcja estetyczna była jak najlepsza.

Jedną z rekomendacji, które możemy Ci dać i jest to jedna z rzeczy, które należy zrobić wcześniej, jest przeprowadzenie a prace montażowe nad naszym wideo IGTV, dzięki czemu po opublikowaniu jest jak najbardziej czytelny.

Oczywiście powinieneś też mieć konto na Instagramie, ponieważ będzie powiązany z IGTV. Oprócz tego jest jeszcze jedna ważna kwestia, którą omówimy poniżej.

Utwórz kanał na IGTV

Przede wszystkim ważne jest, aby liczyć na aktywny kanał na IGTV, co mniej więcej przypominałoby posiadanie kanału na platformie YouTube. Jeśli go masz, gratulacje! W przeciwnym razie będziesz musiał go stworzyć, ale nie jest to trudne.

Do stwórz własny kanał IGTV i zacznij przesyłać swoje filmy, możesz to zrobić z aplikacji Instagram, samej aplikacji IGTV lub nawet ze strony internetowej. W każdym razie dla wszystkich trzech opcji kroki będą takie same:

  1. Otwieramy aplikację Instagram lub IGTV, a następnie przechodzimy do ikony telewizora z anteną. Jeśli chcesz to zrobić z komputera, wejdź na oficjalną stronę Instagrama, zaloguj się i przejdź do swojego profilu, a następnie podaj również symbol telewizora.
  2. W aplikacjach mobilnych przejdziesz do „Ustawień” oznaczonych symbolem koła zębatego, a następnie do „Utwórz kanał”. Na PC ten krok nie będzie konieczny, ponieważ po wykonaniu poprzedniego kroku, zobaczysz opcję stworzyć swój kanał na IGTV.
  3. Po wykonaniu powyższych czynności, niezależnie od tego, czy zrobiłeś to z aplikacji, czy z komputera, musisz postępować zgodnie z instrukcjami, które wskazują i to wszystko, automatycznie utworzysz swój kanał i ikonę telewizora, teraz się zmieni do IGTV.

Jak wspomnieliśmy na początku, obie platformy są nadal udostępniane, więc ta sama nazwa użytkownika na Instagramie, będzie taki sam jak twój kanał IGTV.

telefon z filmami na Instagramie igrv

Jakie są kroki, aby udostępnić IGTV w historiach na Instagramie?

Po utworzeniu kanału i filmów w IGTV nadal możesz chcieć udostępnij filmy przez Instagram Stories, aby dotrzeć do większej liczby osób. Teraz kroki, abyś mógł bez problemu udostępniać filmy, działa to tak jak w przypadku własnych filmów, a także w przypadku filmów innych użytkowników:

  1. Przejdziesz do aplikacji IGTV lub bezpośrednio z aplikacji Instagram, przejdziesz do odpowiedniej sekcji.
  2. Dotknij filmu, który chcesz udostępnić, ponieważ musisz go otworzyć, aby to zrobić, chociaż nie musisz go oglądać.
  3. Na dole zobaczysz trzy symbole (serduszko, dymek komentarza i strzałkę), przejdziesz do ostatniego, który pomaga w udostępnianiu publikacji.
  4. Otworzy się okno z kilkoma opcjami udostępniania, jeśli chcesz udostępnić je komuś w szczególności; Ale najważniejsza jest możliwość podzielenia się własną historią na Instagramie.
  5. Wybierz odpowiedni film, a następnie przeniesie Cię do sekcji, w której możesz dodać naklejki, teksty, ankiety i nie tylko.
  6. Kiedy skończysz robić powyższe, wybierz opcję „Wyślij do mojej historii” i to wszystko.

Z drugiej strony, jeśli chcesz, możesz także pobierać filmy z IGTV, a następnie udostępniać je na Instagramie lub w innych sieciach społecznościowych. Możesz to zrobić z dowolnego urządzenia z Androidem lub iPhone’a.

Dostosuj i wyślij IGTV do swojej opowieści

W punkcie 5 wspomnieliśmy o tym wcześniej wyślij wideo IGTV do swojej historii, Instagram dał ci możliwość dodatkowego dostosowania (nie samego filmu, ale samej historii).

Tak jak wtedy, gdy tworzysz historię z krótkiego filmu lub zdjęć, w których możesz umieścić naklejki, wypełniaj ankiety, umieszczaj filtry, zmieniaj kolor tła, umieszczaj tekst i dostosowuj go; Możesz to zrobić bez problemu, udostępniając wideo IGTV, jeśli chcesz, aby nieco spersonalizować swoją historię, aby przyciągnąć więcej uwagi.

igtv na telefonie

W jaki sposób wideo IGTV pojawia się w Twojej historii na Instagramie?

Ważne jest, abyś wiedział, że historie tej sieci społecznościowej obsługuje tylko filmy trwające 15 sekundAle nie martw się, ponieważ platforma zrobi to, że zamiast wgrać cały film, pokaże kartę, która pozwoli innym osobom go dotknąć, przekierować do profilu źródłowego filmu i tym samym zobaczyć go w całości .

Kiedy ludzie zobaczą Twoją historię, zobaczą tylko pierwsze 60 lub 80 sekund IGTV i nie na pełnym ekranie, ale w formie karty. Jeśli dana osoba chce zobaczyć ją w całości, będzie musiała dotknąć tej karty, jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie.