Skip to content

Jak udostępnić drukarkę sieciową na komputerach z systemem Windows i MacOS?

28 de luty de 2021

Obecnie istnieje wiele różnych urządzeń, które współpracują z bardzo różnymi systemami operacyjnymi. Z tego powodu pojawia się potrzeba współdzielenia zasobów, takich jak drukarka. W następnym artykule pokażemy, jak to jest możliwe udostępniać drukarkę sieciową na komputerach z systemem Windows i MacOS.

Jest to funkcja, o której być może nie wiedziałeś, że możesz działać między tymi pozornie różnymi systemami. Okazuje się jednak, że można je doskonale połączyć i bardzo dobrze się dogadać, można nawet udostępniać pliki. Wszystko to przez tę samą sieć domową, a tym samym bez problemu korzystaj z tej samej drukarki.

Nauczyliśmy Cię już w poprzednim artykule, jak skonfigurować i dodać drukarkę do Google Cloud Print w systemie Windows 10. A to, jak można to sprawdzić, jest bardzo proste. Ale w tym samouczku zamierzamy Cię nauczyć Jak udostępnić drukarkę sieciową na komputerach z systemem Windows i MacOS?

Jak udostępnić drukarkę sieciową na komputerach z systemem Windows i MacOS

Na początek powiemy ci jak udostępniać drukarkę sieciową na komputerach z systemem Windows a pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest udanie się do Centrum sieci i udostępniania. Znajduje się w Panelu sterowania, kiedy jesteś w tym oknie, musisz zrobić klip w opcji Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania.

Następnie musisz włączyć pole Udostępnij pliki i drukarka, teraz przejdź do Panelu sterowania i listy podłączonych drukarek. Ustaw się na tym, który chcesz udostępnić i kliknij prawym przyciskiem myszy, pojawi się menu opcji i musisz wybrać Właściwości drukarki. Teraz musisz kliknąć kartę Udostępnij.

Następnie musisz włączyć opcję Udostępnianie i musisz także nadać jej nazwę, musisz także włączyć opcję Włącz udostępnianie plików i drukarek. Teraz, aby mieć dostęp do udostępnionej drukarki. Przejdziesz do Eksploratora plików systemu Windows i klikniesz opcję Sieć.

Ta czynność pozwoli na zlokalizowanie komputerów podłączonych do sieci lokalnej, teraz klikniesz dwukrotnie na PC z Windows. Aby zobaczyć drukarkę, którą udostępniasz swojemu zespołowi, teraz wybierz drukarkę i kliknij, aby móc ją dodać i skonfigurować. Jeśli udostępniasz drukarkę z komputera Mac, musisz zainstalować usługi drukowania Apple Bonjour dla systemu Windows.

Jak udostępnić drukarkę sieciową na komputerach MacOS

W przypadku tego typu systemów, z których korzysta Apple, nie ma możliwości udostępniania drukarki, tak jak w systemie Windows. Więc możesz udostępnij drukarkę musisz to zrobić za pośrednictwem protokołu Bonjour, który zawiera Apple. Co powinniśmy wtedy zrobić, przejdziemy do menu Apple i zrobimy klip, a następnie wybierzemy Preferencje systemowe.

Gdy to zrobisz, tworzymy klip w opcji Drukarki i skanery, teraz musisz wybrać drukarkę, którą chcesz udostępnić. Zamierzasz kliknąć pole opcji Udostępnij tę drukarkę w sieci. W przycisku Preferencje udostępniania musisz kliknąć, a także upewnić się, że udostępnianie drukarek jest włączone.

Teraz możesz uzyskać dostęp do drukarka współużytkowana w systemie MacOSmusisz wykonać następujące czynności. Musisz przejść do panelu Drukarki i skanery i kliknąć przycisk +, a następnie wybrać opcję Dodaj drukarkę lub skaner. Możesz dodać tę opcję z okna dialogowego oferowanego przez inne aplikacje, które umożliwiają korzystanie z drukarek.

udostępnij drukarkę sieciową

Wystarczy przypiąć opcję Dodaj drukarkę, aby wyświetlić okno dialogowe. Teraz na ikonie Windows musisz kliknąć i wybrać komputer z systemem Windows, z którym udostępniasz drukarkę. W ten sposób nauczyliśmy Cię w prosty i krok po kroku sposób jak udostępniać drukarkę sieciową na komputerach z systemem Windows i MacOS.