Skip to content

Jak tworzyć, opuszczać i usuwać grupy w WeChat? – Kompletny podręcznik użytkownika

27 de styczeń de 2022

Wiele osób uważa, że ​​sieci społecznościowe służą tylko do rozrywki i marnowania czasu. Rzeczywistość jest taka, że ​​tak nie jest, w niej możemy utrzymywać kontakt z rodziną czy przyjaciółmi, a nawet zarządzać niektórymi aspektami naszej pracy. Jednym z najczęściej używanych narzędzi do tych celów są grupy, jeśli jesteś zainteresowany utwórz, opuść lub usuń grupęTutaj powiemy Ci, jak to zrobić.

Jakie kroki należy wykonać, aby utworzyć nową grupę w WeChat?

Tworzenie grup na platformach społecznościowych ma już sporą historię i istnieje wiele aplikacji, które mają taką opcję. Z pewnością, jeśli sprawdzisz swój telefon, zdasz sobie sprawę, że należysz do więcej niż dziesięciu grup, jako uczestnik lub administrator.

Niektóre z tych grup mają utrzymywać kontakt z rodziną, starą grupą przyjaciół, członkami społeczności, w której mieszkasz, i wieloma grupami związanymi z pracą. Nie możemy zaprzeczyć, że jego użyteczność ma wielką wartość, ponieważ możemy: zgłoś wszystko, co dzieje się z wiadomością lub dźwięk, który jest wysyłany.

W WeChat możemy tworzyć i uczestniczyć w grupie jak w każdej innej sieci, ma ona nawet inne funkcje, które są podobne, a zatem łatwe do wykonania. Wśród tych funkcji możemy wyróżnić zadania tak proste, jak usuwanie wiadomości, które masz w aplikacji, jeśli chcesz zrobić czyszczenie.

Ponadto masz opcje na wypadek znajdź osobę, która Ci przeszkadza z ich natarczywymi wiadomościami i wezwaniami; Jeśli zrobiłeś już kilka rzeczy, aby ta osoba zobaczyła, że ​​nie chcesz dalej ci przeszkadzać, możesz ją zablokować, aby nie miała już do ciebie dostępu.

Z drugiej strony, jeśli z jakiegoś powodu musiałeś przenieść się do innej lokalizacji, możesz zaktualizować te dane i zmodyfikować poprzednią lokalizację. W ten sposób aplikacja może wyszukiwać potencjalnych znajomych mieszkających w okolicy, która może Cię zainteresować.

A jakby tego było mało, ta aplikacja, podobnie jak inne, ma narzędzie, które pozwala ustawić kolor ekranu w trybie ciemnym, aby zapobiec wpływowi na zdrowie wzroku przez tak częste używanie telefonu do sprawdzania platformy.

Dodaj osoby do swojej grupy

Jeśli chcesz stworzyć grupę na WeChat, jest to bardzo proste, a najlepsze jest to, że możesz stworzyć warunki, aby każdy mógł miło spędzić czas uczestnicząc w grupie. W tym celu musisz się zalogować i naciśnij w sekcji czatu w menu. Następnie musisz kliknąć symbol + u góry ekranu.

grupa młodych ludzi patrząca na swoje telefony

To da ci możliwość wybrania nowego czatu i dodania osób, które chcesz dołączyć do grupy, jeśli nie jesteś pewien, kim mają być członkowie. możesz wybrać co najmniej dwa zacząć, a następnie wybierz resztę. Po wykonaniu tego kroku musisz zaakceptować utworzenie grupy.

Spersonalizuj swoją grupę

Jeśli chcesz dostosować grupę, powinieneś wiedzieć, że mogą to zrobić tylko administratorzy. Możesz to zrobić, wchodząc do czatu grupowego i klikając ikonę z trzema kropkami u góry ekranu. Ta czynność otworzy ustawienia i możesz dostosować różne opcje.

Wśród dostępnych opcji jest dodawanie lub usuwanie członków, ustawienie nazwy wyróżniającej grupę, uzyskanie kodu QR, można ustawić, że tylko właściciele grupy zatwierdzać zaproszenia dla innych użytkowników. Ponadto możesz przenieść własność grupy na inną osobę, ustawić alias, aby inni mogli rozpoznać Twoją tożsamość, wyciszyć powiadomienia, wyczyścić historię czatów i nie tylko.

Jak możesz opuścić grupę WeChat?

Wszyscy chcieliśmy w pewnym momencie opuścić grupę w sieci społeczne, być może nie podzielamy już tych samych zainteresowań, denerwuje nas duża liczba powiadomień, które do nas docierają lub po prostu nie czujemy żadnej przynależności do innych członków. Bez względu na powód WeChat pomaga nam spełnić nasze życzenie.

usuń grupę wechat

Musimy tylko otworzyć czat grupowy i wybrać ikonę osób, pojawi się wyskakujące okienko, w którym możemy zobaczyć opcję usunięcia i wyjścia. Posiada duży czerwony przycisk ułatwiający identyfikację. Wystarczy go nacisnąć i potwierdzić akcję.

Jaka jest procedura usuwania grupy WeChat?

Całkowite usunięcie grupy w WeChat jest tak proste, jak jej opuszczenie. Ci, którzy są uczestnikami, muszą tylko nacisnąć przycisk usuwania i wyjść, a problem zostanie rozwiązany. Z drugiej strony ci, którzy są właścicielami, muszą o tym wiedzieć, póki istnieje członek poza nimi, grupa będzie nadal istnieć.

Dobrą rzeczą jest to, że kiedy wszyscy członkowie odejdą, nie będzie śladu po tym, czym kiedyś była ta grupa. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, które mogą być przydatne w takich przypadkach.

Aby usunąć osoby i zniknąć z grupy

Jako właściciel w ramach konfiguracji grupy masz uprawnienia do akceptowania lub usuwania członków tworzących grupę. Dlatego możesz wejść do czatu grupowego i z konfiguracji usunąć każdego członka, dopóki żaden nie zostanie. To prawdopodobnie pomoże ci usunąć grupę, której już nie chcesz istnieć.

wechat na komórce

Jeśli chcesz usunąć go z historii czatów

Jeśli jednak nie chcesz być tak drastyczny i rozumiesz, że innym osobom podobają się rozmowy między innymi członkami, masz możliwość przenieść własność grupy na kogoś innego by sobie z tym poradzić.

Możesz to zrobić, przechodząc do ustawień grupy w zakładce przeniesienia własności i wybierając członka, z którym już wyraziłeś zgodę na przeniesienie. To sprawi, że będziesz jeszcze jednym członkiem i możesz zajrzeć do ustawień czerwonego przycisku usuwania i wyjść.

dołącz do naszego kanału telegram