Skip to content

Jak tworzyć lub tworzyć automatyczne indeksy lub spisy treści w programie Microsoft Word

22 de październik de 2022

Jeśli chodzi o wszechstronność i doskonałość, nie możesz przegapić wspaniałych narzędzi oferowanych przez Microsoft Word, które są idealne do rozwiązywania naszych problemów. Jeśli jesteś osobą, która stale rozwija się na polu akademickim, możesz zadać sobie pytanie, jak w prosty sposób zrobić spis treści. W ten sposób zapraszamy do przeczytania na ten temat poniższego artykułu.

Jaka jest funkcjonalność automatycznych indeksów lub spisów treści w programie Word?

Głównie jego funkcją jest zapewnienie czytelnik prostą i uporządkowaną strukturę, co pozwala poznać treść, która będzie rozwijana w trakcie pracy. Za pomocą szeregu łatwo dostępnych narzędzi na panelu, które zrobią wszystko automatycznie, znacznie ułatwiając Ci życie.

Dlatego, jeśli zastosujesz się do tych prostych i praktycznych wskazówek, proces tworzenia każdej z tabel, które zdecydujesz się wdrożyć, wykonasz w ciągu kilku minut. Dzięki temu możesz pokazać wszystko w uporządkowany i spójny sposób, pokazując swoim nauczycielom jakość, która charakteryzuje każdą twoją pracę. Dzięki temu prawidłowo odzwierciedlone zostanie wyświetlanie każdego rozdziału, tytułu i podtytułu, a także ilość stron.

Należy zauważyć, że jeśli masz nowy komputer i nie udało Ci się jeszcze zainstalować nowej wersji programu Word, która ma więcej funkcjiMusisz się pospieszyć i zrobić to jak najszybciej.

Kroki tworzenia i wstawiania automatycznych indeksów i spisów treści w programie Word

Nie jest konieczna rozległa wiedza na temat zarządzania programem, ponieważ dzięki tym wskazówkom proces będzie niezwykle łatwy. Wystarczy postępować krok po kroku, aby zobaczyć, że w krótkim czasie opanujesz wszystko jak ekspert. Jedną z zalet automatycznego procesu jest to, że gdy tworzonych jest więcej treści, indeks zostanie zaktualizowany od razu.

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zakończyć wszystkie źródła treści w programie, a następnie zacznij definiować tytuły. Rozumiem przez to, że musisz przejść do górnego okna i powiedzieć Wordowi, czy jest to podtytuł, czy tytuł główny, aby mógł go poprawnie zidentyfikować.
  • Następny, uporządkujesz tytułys które właśnie wskazałeś, to znaczy określisz, który z nich jest najważniejszy, a który powinien wyróżniać się spośród innych. Dzięki narzędziu, które znajduje się w górnej części okienka zadań, które mówi style.
  • Później przejdziesz do menu i klikniesz ikonę z napisem wstaw i zaczniesz szukać opcja, która mówi numer strony, w ten sposób wypełnij wszystkie informacje według własnych kryteriów.
  • Obok przycisku wstawiania znajduje się opcja projektu strony, a po lewej stronie pojawi się opcja spisu treści, stąd możesz wybrać preferowany projekt, a następnie kliknąć wstaw.
  • Następnie zobaczysz okno, które pokaże podgląd tabeli, Jeśli coś Ci się nie podoba, możesz to bez problemu zmodyfikować a następnie kliknij akceptuj.

sprawdź spis treści od słowa

Dzięki tym prostym krokom będziesz mógł doskonale zweryfikować indeks lub spis treści, z odpowiednią numeracją, co możesz również zrobić ręcznie. Ponadto należy pamiętać, że jeśli nie podoba Ci się czcionka użyta w tytułach, możesz je zmienić, zacieniając tekst i wybierając opcję modyfikacji, dzięki czemu wszystko będzie zgodne z Twoimi zainteresowaniami.

Czy można usunąć lub zaktualizować jeden z wpisów już znajdujących się w indeksie?

Jeśli w momencie wstawiania tabeli do dokumentu zdasz sobie sprawę, że wystąpił mały błąd w pisaniu, nie masz się czym martwić. Ponieważ możesz to naprawić za pomocą wybierz wpis, a następnie usuń za pomocą klawiatury. Podobnie możesz nacisnąć klawisz F9 na komputerze, aby indeks został poprawnie zaktualizowany, zmieniony i zapisany poprawnie.

Informujemy również, że jeśli masz Samsung Galaxy można przeczytać i przejrzeć dokument zakończone z telefonu komórkowego, jeśli zainstalujesz pakiet biurowy na swoim Androidzie.

dołącz do naszego kanału telegram