Skip to content

Jak tworzyć i zarządzać wtyczkami wielostanowiskowymi lub wielostanowiskowymi w WordPress – łatwy przewodnik

15 de kwiecień de 2021

Wiele osób używa WordPress do tworzenia stron internetowych. Dobrze ta platforma daje nam potężne narzędzia które dostosowują się do naszych potrzeb projektantów i oczywiście również do potrzeb naszej firmy.

Jednak innym sposobem zarządzania treścią za pośrednictwem WordPressa jest korzystanie z wielu witryn lub wielu witryn. Cóż, w ten sposób możemy objąć zarządzanie więcej niż jedną stroną internetową z tego samego panelu.

Podobnie WordPress ma najlepsze wtyczki do wykonywania różnych zadań w naszej witrynie. Ale w przypadku korzystania z wielu witryn korzystanie z nich może być mylące. Dlatego tutaj wyjaśnię, jak to zrobić twórz i zarządzaj wtyczkami wielostanowiskowymi lub wielostanowiskowymi w WordPress.

Co to jest multisite lub multisite w WordPress

W WordPressie są małe projekty potrzebują tylko witryny do ich rozwoju. Są to projekty, których potrzeby są prezentowane na jednej stronie internetowej. Dlatego łatwiej jest im zarządzać twoimi treściami.

Jednak są też inne typy projektów, takie, które są większe i trudniejsze w zarządzaniu. To są te, które mają więcej niż jedną witrynę. W tym celu WordPress posiada narzędzia niezbędne do prawidłowego działania naszego projektu.

To w jaki sposób Powstaje multisite lub multisite w WordPress. Polega na formie zarządzania w WordPressie, gdzie możemy mieć pod ręką więcej niż jedną stronę internetową. Wszystko to w celu ułatwienia administrowania różnymi witrynami, które posiadamy. Możemy nawet zarządzać wtyczkami w bardziej ogólny sposób i oczywiście mamy również opcję, aby zrobić to specjalnie.

Cóż, kiedy wcześniej trzeba było zamknąć sesję naszej strony i otworzyć następną, teraz z Multisite lub multisite w WordPress możemy wymienić administrację strony z panelu bocznego, co daje nam możliwość podróżowania po obiektach w dużo prostszy sposób.

Jest to bardzo przydatne, gdy mamy firmę, a sektory są w różnych miejscach. Dzięki temu możemy zarządzać działami sklepu internetowego i łatwo przejść do sekcji informacji lub kontaktu z tego samego panelu WordPress.

Dlaczego konieczne jest zarządzanie wtyczkami wielostanowiskowymi lub wielostanowiskowymi w WordPress

Instalując wtyczkę w WordPress, mamy możliwość aktywowania jej w ramach serwisu. W ten sposób możemy korzystać z jego funkcji na tej stronie. To jest dotyczy innych wtyczek WordPress.

Jednak kiedy nasz WordPress to Multisite lub Multisite, ten proces zarządzania wtyczkami nie jest taki prosty. Cóż, większość ludzi nie znajduje sposobu na aktywację wtyczek dla każdej konkretnej witryny.

aktywuj wtyczkę dla wielu witryn w wordpress

Na przykład, jeśli witryna jest sklepem internetowym, konieczne jest posiadanie wtyczki przycisku płatności Redsys. Ale jeśli inna z naszych witryn służy wyłącznie do publikowania treści informacyjnych, ta wtyczka nie będzie potrzebna. To z tego powodu zarządzanie wtyczkami Multisite staje się kluczowym czynnikiem do administrowania naszymi witrynami za pomocą WordPress

Jak tworzyć i zarządzać wtyczkami wielostanowiskowymi lub wielostanowiskowymi w WordPress

Teraz powinieneś zwrócić uwagę na kroki, ponieważ mimo że są proste, zwykle są nieco zagmatwane. Wkrótce za Pokażemy Ci, jak zarządzać wtyczkami Multisite lub multisite w WordPress:

Aby rozpocząć, musimy zlokalizuj nas w naszej głównej witrynie WordPress. Następnie musimy otworzyć sekcję Wtyczki. Następnie szukamy wtyczki, którą zamierzamy zainstalować i zarządzać w naszej witrynie. Nie ma znaczenia, czy wtyczka jest przeznaczona dla jednej witryny, skonfigurujemy to później. Pamiętaj, że wtyczka nie powinna być aktywowana po zakończeniu instalacji.

Teraz, jeśli aktywujemy wtyczkę ze strony głównej, ta wtyczka zostanie aktywowany dla wszystkich witryn. Dlatego podczas zarządzania wtyczką z innych witryn nie można dezaktywować poprzedniej wtyczki.

Kontynuując, jeśli mamy wtyczkę, którą zamierzamy aktywować w jednej witrynie, musimy otworzyć sekcję wtyczek z tej witryny. Więc możemy go aktywować i dezaktywować bez wpływu na inne witryny naszego WordPressa.

Tak możesz sobie poradzić Wtyczki wielostanowiskowe lub wielostanowiskowe w WordPress w najszybszy sposób. Jeśli więc potrzebujesz planu dla wszystkich witryn, zarządzasz nim z witryny głównej. ale jeśli dotyczy konkretnej witryny, jest zarządzana z tej witryny.