Skip to content

Jak tworzyć i ustawiać uprawnienia użytkownika w WordPress

12 de marzec de 2021

WordPress to jedna z najlepszych platform do tworzenia bloga ze względu na jego wspaniałe funkcje i zalety. A mówiąc o zaletach, jakie oferuje, możemy wspomnieć, że tak jest wielu użytkownikówOznacza to, że możesz zarejestrować wielu użytkowników i mieć dostęp do pulpitu, więc wyjaśnimy, jak tworzyć i ustawiać uprawnienia użytkowników w WordPress.

Dzięki sztuczkom, których cię nauczymy, będziesz w stanie ograniczyć lub ograniczyć działania, które są inne użytkowników mogą wykonywać na pulpicie WordPress. W tym celu ważne jest, aby wiedzieć, że WordPress przedstawia bardzo przejrzystą definicję ról lub profili użytkowników i określa, jakie uprawnienia mogą mieć, aby wprowadzać zmiany z poziomu pulpitu.

Dzięki temu zrozumiesz, że dobrze zarządzając uprawnieniami każdego użytkownika, Twoja witryna zawsze będzie pod Twoją kontrolą. Będziesz o wiele bezpieczniejszy i unikniesz problemów w przyszłości, zwłaszcza podczas wprowadzania zmian lub modyfikacji, których nie autoryzowałeś. To się ucz Jak tworzyć i ustawiać uprawnienia użytkownika w WordPress, to ci bardzo pomoże.

Profile lub role użytkowników w WordPress, które możesz tworzyć

W WordPressie istnieje 5 różnych ról użytkownika, które są z góry ustalone i bardzo ważne jest, abyś wiedział, aby wiedzieć, jaką funkcję będziesz pełnić przypisać każdemu użytkownikowi. Możesz po prostu pisać na swoim blogu, zarządzać motywami lub wtyczkami, cokolwiek chcesz, poniżej podamy krótkie wyjaśnienie każdej roli:

Abonent

Jest to najniższa ranga i jest to ta przypisywana domyślnie WordPress. Ci użytkownicy mogą się logować, czytać artykuły, komentować, wprowadzać zmiany w swoich hasłach, ale nie mogą wprowadzać zmian w Pulpit nawigacyjny WordPress.

Współpracownik

Ten użytkownik ma takie same uprawnienia jak subskrybent, ale może pisać i wprowadzać zmiany w Twoich postach. Ale ograniczyłeś możliwość publikowania, nie możesz również przesyłać obrazów ani niczego innego do biblioteki multimediów.

Autor

Ten użytkownik ma trochę więcej swobody i uprawnień na Twoim pulpicie, może publikować, edytować, a nawet usuwać Twoje wpisy. Możesz także tworzyć i modyfikować strony przesłać obrazy lub pliki do biblioteki media i usuń te, które zostały wcześniej przesłane.

W swoich opublikowanych wpisach mogą moderować komentarze, ci użytkownicy są zaufanymi użytkownikami, dzięki czemu mogą pisać regularnie, ale nie mają uprawnień dostęp do biletów od innych użytkowników.

Redaktor

Ten użytkownik ma uprawnienia lub uprawnienia nadrzędne do autora, ponieważ możesz robić, co chcesz w treści witryny. Mogą publikować, edytować, usuwać posty lub strony, moderować komentarze, przesyłać pliki do biblioteki multimediów.

Krótko mówiąc, możesz zrobić wszystko, ale wprowadzać modyfikacje lub zmiany w konfiguracji stronie internetowej. Ta rola jest odpowiednia dla osób, które są wyłącznymi właścicielami ich witryn internetowych.

Administrator

Czy on jest użytkownik o najwyższym rankingu Z tego powodu w WordPress jest odpowiedzialny za zarządzanie witryną. Jest odpowiedzialny za wprowadzanie wszystkich zmian i ogólnych dostosowań niezbędnych do działania witryny w 100%.

Jak tworzyć i ustawiać uprawnienia użytkownika w WordPress

Teraz, mając jasno określone role lub profile, możemy zacząć Cię uczyć jak tworzyć i ustawiać uprawnienia użytkowników w WordPress. Aby ustawić te uprawnienia, wystarczy przejść do swojej witryny w WordPress i zalogować się jako administrator, a następnie kliknąć kartę użytkownika w oknie i wybrać nowego użytkownika.

utwórz pozwolenie na wordpress

Będąc w tym oknie możesz zobaczyć, że pojawiają się pola, w których możesz umieścić dane osobowe. Ale co ważny W tych częściach umieść profil, który ma mieć ten użytkownik. Niezależnie od tego, czy jest to subskrybent, redaktor itp., Wszystko będzie zależeć od tego, co chcesz, aby robił w swojej witrynie i od jasności omówionych powyżej punktów.

Jak widzisz, jest to bardzo proste i łatwe do wykonania, a także sprawnie zarządzasz swoją witryną. Rozdawanie pozwoleń lub określone funkcje dla każdego użytkownika i uniknięcie przykrych niespodzianek.

dołącz do naszego kanału telegram