Skip to content

Jak tworzyć grupy w WhatsApp i dodawać uczestników — porozmawiaj ze znajomymi

1 de listopad de 2021

WhatsApp to aplikacja do przesyłania wiadomości, która umożliwia bardzo łatwą komunikację. Dziś daje możliwość: prowadzić rozmowy z kilkoma znajomymi jednocześnie, ta opcja odbywa się za pośrednictwem grup WhatsApp, w których możesz przekazać ten sam pomysł i wszyscy, którzy go zintegrują, zobaczą go. Następnie wyjaśnimy, jak tworzyć i dodawać uczestników w tej funkcji WhatsApp.

Czy mogę utworzyć grupę WhatsApp z mojego komputera?

Grupa WhatsApp to sposób na wchodzić w interakcję z kilkoma osobami za pośrednictwem jednego czatuPomoże to w przekazywaniu informacji bez konieczności wielokrotnego powtarzania tej samej wiadomości. Ich tworzenie jest możliwe na wszystkich urządzeniach, czy to z systemem Android, iOS, czy za pośrednictwem sieci WhatsApp. Musisz tylko mieć kontakty, które chcesz dodać i to wszystko.

Kroki tworzenia pierwszej grupy na WhatsApp

Tworzenie grupy dla WhatsApp jest bardzo łatwe, musisz tylko wykonać następujące czynności w zależności od urządzenia, jeśli jest to iPhone lub Android:

Z Androida

 1. Wejdź do aplikacji do przesyłania wiadomości WhatsApp.
 2. Przejdź do sekcji kontaktów, która znajduje się na głównym ekranie w prawym dolnym rogu, oznaczone symbolem wiadomości.
 3. Tutaj na początku zobaczysz dwie opcje, Nowa grupa i Nowy kontakt. Reszta zawartości to kontakty dodane do urządzenia. Kliknij Nowa grupa.
 4. Wprowadzi cię na listę, z której musisz wybrać kogo chcesz dodać do grupy, wybierz spośród wszystkich swoich kontaktów.
 5. Po wybraniu kontaktów do dodania. Musisz kliknąć strzałkę, która wskaże Dalej, znajduje się w prawej dolnej części.
 6. Wybierając tę ​​opcję, będziesz musiał wybierz nazwę, Twoje zdjęcie profilowe, Twój opis itp.
 7. Jeśli już uzupełniłeś informacje, ponownie kliknij strzałkę na ekranie i poczekaj na utworzenie grupy, aby móc rozpocząć z nią interakcję.

Korzystanie z iPhone’a

 1. Wpisz WhatsApp.
 2. Przejdź do opcji, w której Twoje kontakty są zintegrowane.
 3. Na tej liście będzie opcja utworzenia grupy.
 4. Naciśnij na to, a potem musisz dodaj gościPowinny one znajdować się w Twojej galerii kontaktów.
 5. Następnie musisz podać nazwę grupy. Ty także możesz dodaj zdjęcie profilowe, jeśli chcesz.
 6. Idź, twórz i voila.

Dostęp do aplikacji WhatsApp

Ilu uczestników mogę dodać do moich grup WhatsApp?

WhatsApp to aplikacja do przesyłania wiadomości, która umożliwia tworzenie grup, dzięki czemu możesz wchodzić w interakcje z wieloma osobami, w tych grupach istnieje limit członków, którego nie możesz przekroczyć, ten limit to 256 osób. Tylko taką liczbę kontaktów można dodać do grup WhatsApp. Jeśli w momencie tworzenia grupy nie wypełniłeś limitów uczestników, możesz to zrobić później, tak to zrobić.

 1. Wejdź do grupy, przejdź do profilu.
 2. Zejdź na dół i wyszukaj, aby dodać nowego uczestnika, jest to ważne tylko wtedy, gdy jesteś administratorem.
 3. Teraz zobaczysz listę kontaktów i możesz wybrać w nim kogo chcesz dodać.

Jak skonfigurować powiadomienia dla wszystkich moich grup?

W WhatsApp możesz edytować powiadomienia, aby wiedzieć, czy jest to wiadomość od kontaktu, czy nowe informacje przychodzą do Ciebie w grupie. W tym celu musisz wykonać następujące czynności:

 1. Wejdź w ustawienia WhatsApp, aby to zrobić, musisz wprowadzić trzy punkty z rzędu, które znajdują się w prawej górnej części ekranu głównego, opcja ustawień pojawi się na tej liście.
 2. Teraz będziesz miał serię elementów, które będą przydatne dla twojego WhatsApp. W menu, które się wyświetli, kliknij Powiadomienia.
 3. Będąc tutaj idź i poszukaj paska narzędzi grup.
 4. Tutaj możesz wybierz ton powiadomieńJeśli chcesz, żeby wibrował, powiadomienia alarmowe, jakie światło chcesz, między innymi.

Możesz również sprawić, by powiadomienia Twoich kontaktów były unikalne, a także zrobić to z grupami, w których jesteś zintegrowany, dzięki czemu będziesz wiedzieć, która grupa jest tą, która ma te informacje. W tym celu wystarczy wejść do grupy i przejść do paska Dostosuj powiadomienia, tutaj możesz wybrać inny ton lub wiele innych powiadomień.

Jaki jest limit grup, które mogę tworzyć w WhatsApp?

Do wprowadzania i tworzenia grup nie masz limitu, możesz być lub tworzyć, co tylko chcesz. Tylko ty musisz przestrzegać zasad WhatsApp i starać się nie przekraczać limitów członków każdej z grup.

dołącz do naszego kanału telegram