Skip to content

Jak tworzyć automatyczne odpowiedzi w Gmailu z aplikacji lub komputera?

17 de listopad de 2021

Nieustanne zadania, które muszą być wykonywane wielokrotnie, uniemożliwiają błyskawiczne reakcje użytkowników, którzy kontaktują się z nami drogą mailową. Dlatego wygodnie jest delegować funkcję dostarczania szybkie odpowiedzi użytkownikom poprzez automatyczne odpowiedzi w Gmailu. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, zapraszamy do dalszej lektury artykułu do końca.

Co należy wziąć pod uwagę podczas pisania wiadomości autorespondera?

Aby wysyłać masowe i spersonalizowane wiadomości e-mail z automatycznymi odpowiedziami, należy rozważyć, które kontakty wybierzesz do otrzymywania tych odpowiedzi. Kryteria filtrowania e-maili oraz wiadomość, która zostanie wyświetlona w szybkiej odpowiedzi. W ten sposób, zarządzaj swoimi e-mailami oszczędzając czas i unikając podawania szczegółów.

Jakie są kroki, aby włączyć automatyczne odpowiedzi w Gmailu?

Aby korzystać z tej funkcji udostępnianej przez Gmaila, musisz włączyć automatyczne odpowiedzi. Zwróć uwagę, a nauczysz się to robić z łatwością.

W aplikacji mobilnej

Idziesz do aplikacji Gmail na swoim urządzeniu mobilnym. Naciśnij menu trzech pasków, przesuń ekran do końca i kliknij Ustawienia. Wybierz swoje konto e-mail i następnie kliknij opcję Automatyczna odpowiedź. W górnej części aktywujesz opcję Automatyczna odpowiedź, ustawisz okres w jakim narzędzie będzie działać, dodaj wiadomość i temat. Na końcu tych kroków kliknij Gotowe.

Ze stroną internetową

W preferowanej przeglądarce logujesz się do poczty Gmail. W prawym górnym rogu kliknij Ustawienia, a następnie Wyświetl wszystkie ustawienia. Za pomocą kursora znajdujesz się na dole i wybierasz opcję automatycznej odpowiedzi, przejdź do aktywacji zakładki i ustaw okres, w którym funkcja będzie włączona. Napisz wiadomość i temat, który będzie wyświetlany w wiadomości e-mail, którą otrzymują użytkownicy, i kliknij Zapisz zmiany.

Po włączeniu i skonfigurowaniu odpowiedzi automatycznych Gmaila, w tym wiadomości i ustawionego czasu, musisz wybrać kontakty, które będą odpowiadać automatycznie. Do tego musisz wybrać Twoje kontakty, te które dodałeś lub inne kontakty, Obejmuje to każdego, kto pisze do Ciebie, którego nie dodałeś. To pole znajduje się tuż pod oknem wiadomości. Zaznacz opcję swoich preferencji.

Z drugiej strony, jeśli e-mail Gmail należy do firmy lub instytucji, możesz wskazać opcję „dla wszystkich” lub „tylko dla członków” instytucji lub organizacji. W ten sposób wybierasz kontakty do automatycznych odpowiedzi. Możesz także zaplanować wysyłanie wiadomości e-mail za pomocą Gmaila.

tworzyć autorespondery w Gmailu

Jak wyłączyć odpowiedzi automatyczne?

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz nadal korzystać z funkcji automatycznych odpowiedzi oferowanej przez Gmaila, możesz wyłączyć tę funkcję. Zobacz, jak możesz to zrobić w różnych zespołach.

Na telefonie komórkowym

Na urządzeniu przenośnym możesz łatwo wyłączyć funkcję automatycznych odpowiedzi Gmaila. Wchodzisz w Ustawienia aplikacji i w polu Odpowiedzi automatyczne modyfikujesz opcję naciśnięcie, aby wyłączyć. I voila, ci, którzy się z tobą skontaktują, przestaną otrzymywać automatyczne odpowiedzi.

Z komputerem

Podczas wpisywania poczty Gmail z komputera zobaczysz, że w Twojej skrzynce odbiorczej e-mail znajduje się baner, który wskazuje, że masz włączoną funkcję automatycznych odpowiedzi, wystarczy tam wejść i kliknij Zakończ teraz. Powoduje to wyłączenie odpowiedzi automatycznych.

Jak zastosować filtr dla domyślnych odpowiedzi?

Poczta Gmail zawiera narzędzia, które pozwalają prawidłowo zarządzać wiadomościami e-mail, tworząc etykiety w Gmailu lub używając filtrów. Zobacz, jak to się robi w różnych zespołach.

W aplikacji mobilnej

Otwierasz aplikację Gmail, przechodzisz do okna wyszukiwania i dodajesz kryteria wyszukiwania, tworząc szablon testowy do sprawdzenia wyników. Wybierz zadanie, które wykona filtr i kliknij Utwórz filtr. Pamiętaj, że umożliwi to filtrowanie tylko wiadomości spełniających wymagania określone w kryteriach wyszukiwania. Możesz użyć określonej wiadomości, aby utworzyć filtr.

Z twoim komputerem

Otwierasz przeglądarkę i logujesz się do poczty Gmail. Znajdź pole wyszukiwania i naciśnij strzałkę w dół. Określ kryteria wiadomości, aby utworzyć filtr i kliknij opcję Utwórz filtr. Możesz utworzyć filtr dla każdego adresu e-mail lub częstych kontaktów.

tworzyć filtry w poczcie Gmail

Jak przekształcić zapisaną wiadomość w automatyczną odpowiedź Gmaila?

Wpisujesz adres e-mail Gmaila, włączasz skrzynkę e-mail, którą zamienisz w swoje automatyczne odpowiedzi. Kliknij Więcej, a następnie Filtruj wiadomości takie jak te, dodaj kryteria filtrowania i kliknij Utwórz filtr, w ten sposób zakończyłeś akcję.

dołącz do naszego kanału telegram